תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

תריס המזגן לא עובד? הנה הסיבות:

נתקע תריס המזגן ולא עובד? אתם לא מצליחים לכוון אותו? הוא פשוט לא זז? לא נסגר ולא נפתח? יש לכך מספר סיבות וגם מספר פתרונות וצוות הפורטל של 'מיזוגי' כבר אסף אותם בעבורכם, המשיכו לקרוא והבינו מתי אתם צריכים להזמין טכנאי לצורך תיקון ומתי אתם יכולים לעשות זאת לבד.

תריס המזגן לא נפתח? הנה הסיבה לכך:

יש להבדיל בין תקלה לתקלה כאן, הרי כולן מדברות על אותו הנושא - תריס מזגן לא עובד, אך כעת נדבר על כך שהתריס לא נפתח לאחר שהפעלנו את המזגן באופן אוטומטי. אולם לאחר שנלחץ על אופציית ה-Swing (פיזור אוויר בחדר), הוא כן יפתח ויזוז מעלה ומטה, אז אם הוא כן יכול לזוז, מדוע שלא ייפתח בעת ההפעלה? הסיבה לכך היא סנכון, ייתכן כי מישהו הזיז באופן ידני את תריס המזגן וסגר אותו כאשר הוא פעל, כעת המזגן "חושב" שהוא במצב פתוח.

 

מה שמומלץ לעשות במצב זה הוא פשוט ובעדינות לפתוח באופן ידני את התריס למצב מלא. לאחר מכך לבצע כיבוי למזגן (כעת התריס צריך להיסגר) לאחר מכן, להפעיל מחדש ולראות האם נפתרה הבעיה. במידה ולא - ייתכן כי מדובר בפקד (תיקון מוערך בין 200 - 250 שקלים בלבד).

 

תריס מזגן תקוע

התריס כן נפתח, אבל לא זז (במצב Swing)

לוחצים על הפעלה, התריס עולה למצב פשוט אך לאחר לחיצה על המצב של פיזור האוויר, הוא לא זז מעלה ומטה ובעצם נשאר באותו המצב. בואו נתחיל מהפשוט ביותר (האם היה צפצוף לאחר הלחיצה? אם כן - בואו נמשיך, אם לא מדובר על הכפתור בשלט).

 

ממשיכים? החלק שאחראי על הפעלת פיזור האוויר הוא המנוע, אך אם הוא כן פותח את התריס (שימו לב לכך, הוא נסגר ונפתח נכון? ולא תמיד במצב פתוח), כנראה שגם הוא לא הבעיה כאן. ככל הנראה שהבעיה המדוברת היא במסילת התריס ובפסקה הבאה אנו נסביר על כך.

איך מתקנים תריס מזגן תקוע?

תריס מזגן לא עובד ולא מגיב? נתקע התריס? ככל הנראה שהוא יצא מהמסילה שלו (תושבת) ולכן לא מצליח לפזר את האוויר לכלל הזוויות שלהן הוא תוכנן. נסו להחזירו למסילה בצד ימין ובצד שמאל בזהירות ובעדינות, במידה והצלחתם - נהדר! אם לא, ייתכן כי נשבר חלק במסילה או בפלסטיק. כמו כן - אם הוא לא נפתח בכלל ותקוע לחלוטין ייתכן כי המנוע של התריס נשרף או הפקד שלו ויש להזמין טכנאי לפתרון.

התריס פשוט לא עובד, האם אפשר לתקן?

כמובן, עלות תיקון תריס מזגן לא עובד כולל החלפת מנוע לתריס נעה בין 200 - 300 שקלים ש"ח, זכרו כי מזגנים בעלי כוח סוס אחד, לעיתים לא משתלם לתקן אותם, במיוחד כאשר הם ישנים  ומעל ל-7 שנים, מומלץ במצבים מסוימים להשאיר את התקלה כמו שהיא (כמו זו למשל) או פשוט לרכוש מזגן חדש, כיום המחירים מתחילים ב-950 ש"ח למזגן עילי חדש - ראומחירי מזגנים נוספים.

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

למה בכיבוי התריס של המזגן לא נסגר?

קודם כל - האם כיבתם את המזגן ישירות מהחשמל ולא דרך שלט? ייתכן כי זו הבעיה. מצב דומה הוא שימוש בשעון שבת או מתג חכם, אשר מגדיר לחשמל לכבות את המזגן ולא לשלט שלו, במצבים אלו המזגן פשוט מפסיק לעבוד מבלי "לכבות את עצמו" ובכך הוא סוגר את התריס. אם זה לא המצב, יכול להיות משהו בהגדרות - היינו ממליצים לכם לכבות את המזגן דרך השלט ולאחר מכן לנתק אותו מהחשמל ל-2 דקות. חברו שוב ובדקו את אם התקלה נפתרה.