תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

למה יש ריח רע מהמזגן?

הדלקתם את המזגן ויוצא ממנו ריח רע של עובש, טחב, חמוץ ואפילו דומה לביוב? אל תהיו מופתעים, אתם לא היחידים שזה קרה להם, לפניכם הסיבות לכך ומודע זה קורה וכמובן שמוצבים לפניכם גם פתרונות לתעלומה המטרידה.

למה המזגן מוציא ריח רע?

בשל הצטברות של טחב ועובש בתוך המערכת של המזגן כאשר הוא מוציא אוויר כלפי חוץ, יוצא גם הריח של העובש שנמצא בתוך המערכת עצמה, בנוסף כאשר מזגן מקרר את הבית הוא גם שואב את האוויר הנוכחי הקיים בתוך הבית ואם בישלתם כאשר הוא פועל, ככל הנראה שחלק מן הריחות נספגו בתוך הפילטרים והתריסים שלו.

 

עוד סיבה היא הפילטרים של המזגן, אשר תפקידם העיקרי הוא למנוע מהאבק להיכנס לתוך המערכת עצמה, במידה ולא ניקתם את המזגן לאחרונה ככל הנראה האבק שנמצא על הפילטרים הוא זה שגורם לריח הרע.

ריח רע מהמזגן?

רכשתי מזגן חדש ויוצא ממנו ריח מוזר, מה הסיבה?

בעת הרצה של המזגן (ההפעלות הראשונות שלו) ייתכנו ריחות רעים ומוזרים אשר דומים יותר לפלסטיק ולעיתים אפילו מעט ריח "שרוף מתכתי", אלו ריחות טבעיים של הפעלת מערכת בימים הראשונים שלה בשל האריזה שלהם בניילוניים והחומרים איתם הם יוצאים מן המפעל או מחנות, אם עדיין לאחר מספר הפעלות ולאחר כמה ימים למזגן החדש שלכם עדיין יש ריח מוזר, רע ואף מסריח - רצוי לבדוק זאת מול הטכנאי שהתקין או לחלופין להיעזר באחריות המגיעה לכם.

גם לאחר כיבוי, עדיין יש ריח לא טוב במזגן המרכזי

מערכת מיזוג מרכזית היא בעלת תעלות ולעומת מזגן עילי יש שטחים שאינם נראים לעין, המזגן המרכזי מוציא לכם ריח רע וחשבתם שהבעיה נמצאת בפילטרים? זה לא בהכרח נכון דווקא במזגנים אלו ישנם כמה סיבות נוספות, ראשית בתוך הצנרת עצמה של המזגן יכולה להתפתח רטיבות על גבי החלק הפנימי של הנמכת הגבס שאינו נראה לעין, בעתיד הוא יתפתח לטחב ואף לפטריות שהריח הרע שלהם ישפיע על כל הבית גם כאשר המזגן עצמו כבוי.

 

בנוסף בחללים אלו יכולים להימצא עכברים ומזיקים נוספים אשר מתו והריח שלהם מתחיל להשפיע. אז תחילה נקו את הפילטרים והסתכלו היטב וככל שניתן אם קיימת רטיבות באזורים מסויימים, אם אין רטיבות והפילטרים נקיים, רצוי להזמין טכנאי שיבוא ויאתר את מקור הריח ויטפל בו.

יוצא לי ריח של שרוף מהמזגן, מה עליי לעשות?

במידה ואתם מפעילים את המזגן וריח של שרוף יוצא ממנו יכולות להיות לכך כמה סיבות, ראשית תלוי באיזה "ריח שרוף" אתם נתקלים, קשה מאוד לפענח זאת באופן עצמאי ולהבין מהי חומרת הבעיה אבל על פי הנחיות של טכנאים שונים מומלץ לכבות את המזגן באופן מיידי ולהזמין טכנאי לבדיקה ואיתור התקלה.

 

בנתיים תוכלו לנסות "לרחרח" את אזור הפאנל של המזגן למשל אם מדובר על מזגן רצפתי יש לוח בקרה שעשוי להתחיל להישרף, אם הריח מגיע מתוך האוויר עצמו של המזגן יכול להיות שישנה תקלה במנוע ובמדחס ומשהו מכני הולך ללהירס בקרוב ולכן ההמלצה היא לכבות ולהמתין לבואו של הטכנאי.

מזגן מוציא ריח של גז

ריח של גז מזגנים מעט מזכיר ריחו של הגז הביתי, מעלה קצת חששות ואכן הוא גם כן מסוכן ועשוי להתלקח. אם אתם שומעים או מריחים גז מהמזגן, ככל הנראה שיש דליפה ביחידה הפנימית או שמילוי הגז נעשה בכמות גדולה מידי ואפילו אפשרות שנוצר ווקום במזגן. בכל אופן במידה ויש ריח גז מהמזגן - יש לכבות אותו ולהזמין טכנאי לטיפול בבעיה.

 

מזגן מוציא ריח רע

מזגן מפיץ ריח שתן - מה זה?

נכון קצת הזוי שמישהו ישתין לכם בתוך המזגן, אבל זאת לא הבעיה כאן. מזגן עם ריח שתן מעיד על כך שהתפתחה פטרייה בתוך המזגן ככל הנראה מעובש ולחות. הפטריה הזו עושה ריח חמוץ אשר מזכיר לנו שתן. ניקוי המזגן עשוי להיות הפתרון לבעיה.

כיצד למנוע ריח רע במזגן?

אחרי שהסברנו לכם מהם הסיבות לכך שמזגן מפיץ ריח רע, הגיע הזמן לתת גם מענה ופתרון תקדימי לכך, איך תשמרו על המזגן נקי ועם ריח טוב! אז ראשית תחזוקה נכונה מתחילה בניקוי של הפילטרים לפחות פעם בחודש, להוציא לשטוף ולהחזיר, גם המזגן יקרר או לחלופין יחמם טוב יותר וגם ריחות מסריחים לא יהיו לכם.

 

יש לכם מזגן ישן בבית? תוכלו להזמין שירות של ניקיון מזגנים הוא כולל חיטוי גם והוצאת כלל האבק מן המערכות, ניקוי יסודי ומקצועי אשר יגרום למזגן שלכם להחזיק יותר זמן וגם לעבוד כמו שצריך ובנוסף לא יפיץ ריח שאינו נעים. כבו את המזגן כאשר אתם מבשלים ובעיקר בזמן טיגון, על מנת שהריחות האלו לא יכנסו לתוך מערכת המיזוג.

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

אז מה עושים כאשר יש ריח מסריח במזגן?

הפעולה הראשונה שכל אחד חייב לעשות הוא לנקות את הפליטרים ולבדוק שוב אם הריח עבר או שעדיין יש ריח רע ומסריח, אם הוא מזכיר לכם ריח של ביוב חמצמץ שכזה, ייתכן כי ישנם מים עומדים באזור אולי באחת מן התעלות של המזגן מיני מרכזי שלכם, אולי המשאבה של הניקוז לא עובדת כשורה ואפילו בתוך הגוף של המזגן.

 

לכן חפשו את המים העומדים האלו, פרקו את פאנל המזגן (אם אתם מבינים בזה מעט, אם לא עדיף להזמין איש מקצוע), חפשו בתוך התעלה ובדקו את מערכות הניקוז, אם אכן ישנם מים עומדים ועליהם סימני עובש וטחב, תאלצו לייבש ולפתור את הבעיה במיידית.

 

סיבה של ריח שרוף יכולה להיות בשל כשל אלקטרוני במזגן שיכול להתסיים החלפת מנוע וכאן חייבים להזמין טכנאי, אם יש ריח מסריח נוסף עליכם לבדוק אם קיימת הצטברות אבק על גבי היחידה עצמה, האבק סופח ריחות וגם בעצמו בעל ריח מסריח במיוחד, אם יש גישה נסו לנקות אותו היטב ולהפעיל אותו שוב. חשוב לדעת! בכל טיפול באופן יזום במזגן לנתק אותו לחלוטין מהחשמל במיוחד כאשר אתם מנקים.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה