תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

תיקון צינור מזגן

צינור המזגן שלכם קפוא? מזיע או סתום? הנה כל התקלות האפשרויות לצינורות הנחושת במזגנים, החל מקרח ועד לדליפת גז מהצינור, המשיכו לקרוא וגלו עוד.

מה הסיבה שצינורות המזגן מזיעים?

הבדלי חום והקור הם אלו שגורמים לצינורות המזגן להזיע, בדרך כלל הם יזיעו כאשר הצנרת חשופה וללא חומר בידוד (ספוג שחור), תופעת הזעה של צינורות הגז במזגן היא תקינה לחלוטין, כאשר הצינורות קרים והאוויר חם, מה שגורם להצטברות לחות סביב צינורות אלו. על מנת למגר את תופעת טפטוף הצינורות יש לעטוף אותם באמצעות חומר בידוד.

 

תיקון צנרת מזגן

מדוע צינור המזגן קופא?

אם תסתכלו על צינורות הגז תראו שיש 2, אחד עבה ואחד דק, כאשר כל אחד מהצינורות קופא בנפרד זה יעיד על תקלה אחרת, אם הצינור העבה קופא (צינור היניקה) ככל הנראה שיש סתימה אשר יוצרת וואקום ובסופו של דבר הצטברות קרח, סתימה יכולה להיות במאייד, במעבה ואפילו בפילטרים.

 

בצינור השני - הצינור הדק הוא אחראי על דחיסת הגז (העברת גז מזגנים), כאשר הוא קופא יש בעיית גז במזגן, זה יכול להיות דליפת גז אשר גורמת למחסור בגז במזגן או עודף גז אשר גורם ללחץ יתר ובסופו של דבר לקיפאון של הצינור. במידה והצינור הדק קופא - המזגן לא מקרר. כעת יש להזמין טכנאי מזגנים לטיפול באופן מיידי, טרם יגרם נזק משמעותי.

צינור המזגן סתום - מה עושים?

סתימה יכולה להופיע בכל אחד מן צינורות המזגן, החל מהצינור שמעביר את הגז או זה שיונק את האוויר ועד לצינור הניקוז של המזגן, סתימה באחד מצינורות הנחושת תגרום לוואקום במזגן מה שעשוי להרוס אותו קליל אם לא מאתרים את התקלה במהירות.

 

החדשות הטובות הן שסתימה בצינור הניקוז תגרום במקסימום לטפטוף מן המזגן או קיפאון שלו עקב הצטברות מים, הפתרון לכך הוא החלפת הצינור או פתיחת הסתימה בצינור הניקוז (באמצעות נשיפה חזקה כלפי פנים).

האם אפשר לתקן חור בצינור המזגן?

התפוצץ צינור המזגן? יש חור אשר גורם לדליפת גז? לעיתים צנרת המזגן חבויה בתוך קירות ובתקרת הבית (במיוחד כאשר מדובר על מזגן מיני מרכזי), הפתרון לכך הוא איתור מקור הדליפה, חיתוך המקטע וחיבור מקטע חדש באמצעות מחבר או הלחמה. האפשרות אכן קיימת וניתנת לביצוע. אגב חוסר בגז יכול להתאפיין בכמה תקלות שונות, כמו למשל קיפאון של המזגן, חוסר קירור או חימום ורעשים שונים ממערכת המיזוג.

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

מהי חשיבות בידוד צינורות הגז?

אי בידוד לצנרות הגז בתוך הבית ולרבות במסתור הנמכת התקרה (אשר עשויה מגבס), יכול לגרום לקיפאון הצנרת ולטפטוף של הצינורות עקב הצטברות לחות. צינורות חשופים מחוץ לבית (מסתור כביסה או מזגן תלוי חיצונית) עשוי להיות מושפע ממפגעי מזג האוויר, קור חזק עשוי להקפיא את המזגן בחורף ואילו חום לגרום לטפטוף ולתפוקה חלשה יותר של המזגן שלכם. לכן מומלץ להקפיד על בידוד. בנוסף - בידוד יישמר לאורך זמן על הצינורות במיוחד אלו אשר חשופים בחוץ.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה