תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

עובש במזגן

גיליתם כתמים חשודים על המזגן שלכם? ייתכן ומדובר בעובש במזגן. במאמר זה נציג את הסימנים המעידים על עובש במערכת המיזוג שלכם, לאילו סכנות אתם חשופים דרך כך, כמה עולה ניקוי עובש במזגן ע"י טכנאי מזגנים ואיך בהליך פשוט במיזוגי תוכלו להשוות בין טכנאי מיזוג בעירכם ולחסוך בזמן ובכסף - קראו וגלו.

מהם הסימנים לעובש במזגן?

לא בטוחים אם המזגן שלכם סובל מעובש? להלן - הסימנים המובהקים להימצאות עובש במזגן שלכם :

 • עובש שחור במזגן - העובש במזגן נפרס ככתמים שחורים בעיקר על גבי התריסים של המזגן, שאותם יכול לזהות כל אדם בין אם מדובר בטכנאי מזגנים ובין אם לא.
   
 • ריח מעופש - אם הבחנתם בריחות לא נעימים מהמזגן שלכם בעת שהפעלתם אותו - זה עשוי להעיד על עובש המצוי בתוכו.
   
 • מזגן מטפטף ורועש - המזגן שלכם החל לטפטף ולהרעיש בצורה חדה בעת פעילותו? זה עשוי להעיד על הצטברות של עובש וליכלוך במערכת המיזוג הפנימית - דבר המעמיס על מערכת הקירור - מה שגורם למזגן להזיע ולהשמיע קולות (כמעט כמונו בעת פעילות ספורטיבית).
   

עובש במזגן

הסיכון בהימצאות עובש במזגן

במידה ואכן איתרתם אחד או יותר מהסימנים שצויינו מעלה, כדאי שתקראו לטכנאי מזגנים שיסיר את העובש ואת מקורו מתוך המזגן שלכם, הימצאות עובש במזגן מסכנת אתכם ברמה הבריאותית.

בעת שהנכם מריחים ריח רע במזגן - אתם בעצם מחדירים בקטריות מסוכנות ואת העובש עצמו ישירות לריאות שלכם, דבר שעשוי לפגוע בכם ובבני ביתכם ובנוסף, דעו כי מזגן מלוכלך הוא מושא למשיכת ג'וקים ועכברים, כך שאם אינכם מעוניינים בגידול מזיקים בביתכם, כדאי שתדאגו לניקיון המזגן שלכם באופן קבוע.
 

רמת הדחיפות לניקוי עובש במזגן:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 2 דחיפות נמוכה

מחיר ניקוי עובש במזגן עילי

מחיר ניקוי עובש במזגן עילי המתבצע ע"י טכנאי מזגנים נע בין 300 - 500 ש"ח. טווח מחיר זה עשוי להשתנות בהתאם לגודל המזגן ולכמות העובש והליכלוך שעל בעל המקצוע לנקות.

במידה ואתם מעוניינים בניקוי מזגן מיני מרכזי מעובש - המחיר לביצוע העבודה עשוי להתייקר ולנוע בין 500 - 2,000 ש"ח וזאת מפני שהגישה למזגני מיני מרכזיים נחשבת לקשה ומורכבת יותר ולעתים יש גם צורך בשבירת קירות, מה שמאריך משמעותית את זמני העבודה.
 

מחיר ממוצע לניקוי עובש במזגן עילי

מחיר ממוצע לניקוי עובש במזגן עילי: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

כיצד נוצר עובש במזגנים?

עובש במזגן נוצר כתוצאה מלחות המיוצרת בעת הפעלת מזגנים (על חום/קור), דבר הגורם להצטברות בקטריות שונות המתפתחות באיזורים לחים וזה מה שמביא בסופו של דבר להופעת עובש במזגנים, תוסיפו לזה את הליכלוך המצטבר כתוצאה משימוש מסיבי במזגן ואת העובדה שאנחנו, ברוב המקרים נמנעים מלנקות את הפילטרים במזגן שלנו והנה קיבלתם מלאי עובש בחינם אין כסף.
 

ניקוי עובש במזגן

הגורמים לעובש במזגן

בגדול, מהרגע בו הותקן מזגן בביתכם ע"י מתקין מזגנים והתחלתם להתשמש בו, הוא עתיד לצבור עובש, כמו מזון שמרגע פתיחתו מתחיל בהליך התחמצנות שפוגם בו, מתחת נתאר את המקרים הנפוצים ביותר להיווצרות עובש במזגנים:

 •  כמות השימוש במזגן - ככל שתפעילו את המזגן יותר וככל שמספר האנשים בחדר גבוה, כך המזגן מתאמץ יותר לקרר או לחמם וכמונו, גם מזגנים בעת מאמץ נוטים להזיע אחרי פעולה מאומצת, דבר הגורם להיווצרות בקטריות המתפתחות לעובש על בסיס הלחות שנוצרה במזגן.
   
 • מזגן במטבח - במידה ובחרתם להתקין מזגן במטבח, התמזל מזלכם שאתם לא צריכים להזיע בעת שהנכם מבשלים אך חשוב שתדעו שהחיסרון בהימצאות מזגן באיזור מטבח הוא שהוא סופג אליו יותר שומנים וליכלוך כתוצאה מאדים ושומנים המצטברים כולם לתוך המזגן בעת הליך הבישול.

השוו בין טכנאי מזגנים לניקוי עובש במזגן וחסכו

במידה וגיליתם עובש במזגן שלכם ואתם חוששים מלהתמודד מולו בעצמכם, דעו כי זה הזמן להזמין טכנאי מזגנים שיפתור אתכם מהצרה הזאת. דרך פורטל מיזוגי תוכלו למלא את פרטיכם או לחילופין להתקשר אלינו ולקבל עד 3 טכנאי מיזוג באיזורכם המבצעים ניקוי עובש במזגנים וכך תוכלו לבצע השוואת מחירים מהירה ביניהם ולחסוך הן בכסף והן בבריאות שלכם וכל זאת כשירות חינמי ללא התחייבות.
 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

ניקוי עובש במזגן באופן עצמאי - האם כדאי?

דעו כי בכל הקשור לניקוי עובש בזמגן, תוכלו להביא לניקוי באופן עצמאי וזאת אך ורק בעבור עובש הגלוי לעין באיזור התריסים של המזגן, אך קחו בחשבון כי מרבית העובש מצטבר דווקא בחלקים הפנימיים שבמזגן, כגון : סוללה פנימית, מאיץ ומפוח.
 

חלקים אלו מורכבים לניקוי ומצריכים פירוק לפני הליך הניקוי ובהרכבה חזרה לאחר הליך הניקוי - דבר שיכול לפגוע במזגן שלכם במידה ואינכם מחזיקים במיומנות של פירוק והרכבת מזגנים כמו שיש לטכנאי מזגנים ולכן, מומלץ להזמין טכנאי מזגנים פעם בשנה לפחות ע"מ שיבצע ניקוי יסודי של הרכיבים הפנימיים הללו ובכך יאריך את חיי המזגן שלכם.

 • לניקוי עובש במזגן באופן עצמאי, יש להיעזר במטלית שספוגה במים וסבון או בחומץ ולנקות את תריסי המזגן, את הפילטרים תוכלו לפרק בעצמכם ולהסיר את האבק שנצבר על רשתות הפילטר באמצעות מים וסבון ולהניח לייבוש מקסימלי לפני שתרכיבו אותם בחזרה במזגן. אם תעדיפו שלא לגעת בפילטרים, טכנאי המזגנים יוכל לנקות אותם בעבורכם.
   
ניקוי עובש במזגן באופן עצמאי  ניקוי עובש במזגן ע"י טכנאי מזגנים
ניקוי תריסים ופילטרים ניקוי רכיבים פנימיים כגון : סוללת מזגן, מאיץ ומפוח.

הליך ניקוי עובש במזגן ע"י טכנאי מזגנים

בסעיף זה נציג את השלבים לניקוי עובש במזגנים ע"י טכנאי מיזוג:

 1. פירוק חלקים פנימיים במזגן - טכנאי המזגנים יחל בפירוק של החלקים הפנימיים שצברו עובש.
   
 2. השרייה במים - לאחר שפירק את החלקים הנגועים בעובש, ישרה אותם במיכל גדול, המלא במים וסבון כדי להסיר את האבק והליכלוך שהצטבר על החלקים.
   
 3. ריסוס החלקים - לאחר שהחלקים נוקו מליכלוך, יחל טכנאי המזגנים לרסס אותם בחומרים כימיים המסירים את העובש.
   
 4. ייבוש והרכבה - הטכנאי ייבש את הרכיבים שזה עתה נוקו ע"י מטלית יבשה ונקייה וירכיבם חזרה במזגן.

כיצד למנוע מעובש במזגן לחזור

אז לאחר שטכנאי מזגנים ביצע ניקוי עובש במזגן שלכם ואתם מעוניינים לשמר את המצב הנ"ל, דעו כי תוכלו לעשות זאת ע"י יישום של מספר טיפים, עליהם נרחיב מתחת:

 • ניקיון חודשי - עליכם להקפיד לנקות את הפילטרים במזגן שלכם מדי חודש בחודשו. פרט חשוב : יש להביא לייבוש מלא של הפילטרים שזה עתה ניקיתם ולהרכיבם חזרה במזגן רק לאחר ייבוש טבעי מלא שלהם, אם תרכיבו פילטרים לחים בתוך המזגן, זה עשוי להחמיר את הבעיה ואף לגרום לקורוזיה במזגן שלכם.
   
 • הפעילו על מצב טיפה - מצב טיפה במזגן נועד כדי לייבש את הלחות המצוייה הן בחדר והן בתוך המזגן. לאחר כל שימוש שלכם במזגן הפעילו אותו על מצב טיפה כדי לייבש את שאריות הלחות שנוצרו כתוצאה מפעולת קירור, ניתן להסתייע במצב טיפה גם לפני המפעלת מזגן שלא נעשה בו שימוש זמן רב וגם כאן - פעולה זו מסייעת לייבש את הבקטריות שהצטברו בזמן שהמזגן לא היה בשימוש.

  פרט חשוב  : מצב טיפה לא יסייע למנוע או להשמיד עובש וליכלוך קיים במזגן שלכם ולכן ע"מ שפעולה זו תסייע, עליכם לדאוג לניקיון המזגן עצמו.
   
שיטות למניעת עובש במזגנים מדוע זה עוזר?
ניקיון חודשי מונע מהצטברות ליכלוך ועובש במזגן
מצב טיפה במזגן מייבש את הלחות במזגן, הגורמת לבקטריות ועובש