תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

נורה מהבהבת במזגן

המזגן מהבהב? הוא מנסה לומר לנו משהו, לכל חברה יש את האיתות שלה כאשר המזגן מהבהב ואלו הם השגיאות או הערות שהמזגן מנסה לומר לנו כאשר הנורה שלו מהבהבת, תכף נסביר על כל חברה בנפרד (טורנדו, אלקטרה ותדיראן) ומה אומר כל הבהוב בצבע אחר: ירוק, כתום או אדום.

אז למה המנורה של המזגן מהבהבת?

הבהוב לעיתים קורה ללא סיבה מוצדקת וניתוק וחיבור של המזגן מהחשמל יפתור את הבעיה, לכן נמליץ לכם לעשות זאת קודם כל. לא נפתרה הבעיה? עדיין הנורית מהבהבת? לפניכם פירוט מקיף לשלושת המותגים המובילים בישראל ומה כל הבהוב וצבע הנורה מסמל, כיצד לפעול והאם ניתן לפתור את הבעיה לבד. נורה ירוקה מהבהבת במזגן מצביע על תקלה שכיחה, הבהוב של נורה כתומה במזגן מצביע על בעית תחזוקה והבהוב של נורה אדומה במזגן מצביע על תקלה חמורה.
מה מסמלת נורית מהבהבת במזגן

נורה מהבהבת במזגן אלקטרה

כאשר נורית המזגן מהבהבת לעיתים נלוות אליה תקלה, בין אם זה קירור או חימום מופחת של המזגן, הפסקת פעולה וחזרה לפעולה, השהייה ממושכת וכן הלאה, הנה שלושת הסיבות וסוגי התקלות השונות שקורות כאשר נורית דולקת במזגן אלקטרה ומהבהבת בצבעים השונים:

 

נורה ירוקה מהבהבת במזגן אלקטרה

כאשר הנורה מהבהבת בצבע ירוק במזגן אלקטרה (מיני מרכזי, עילי או מפוצל) כלל הנראה תרגישו כבר בבעיה בביתכם, עקב חימום או קירור מופחת. הסימול הנ"ל אומר שככל הנראה היחידה החיצונית (המעבה) חסום וקשה לו להוציא או לקבל אוויר, יכול להיות שמשהו חוסם אותו או שהוא מאוד מלוכלך, בדרך כלל ניקוי יסודי של המזגן בעיקר ביחידה החיצונית (באופן מבוקר ומקצועי) תפתור את הבעיה. אפשרות נוספת היא רגש פנימי שאינו תקין, המצריך ביקור של טכנאי מזגנים בביתכם.

 

נורה כתומה מהבהבת במזגן אלקטרה

כאשר הנורה הכתומה/צהובה דולקת במזגן אלקטרה, ראשית זה יכול להיות הטיימר שמוגדר, לכן בטלו את הטיימר (במידה ופעל), עדיין מהבהבת? הפונקציה השניה של הנורה הכתומה היא התרעה על ניקוי פילטרים, כאשר כל חצי שנה צריך לבצע ניקוי וזה מה שמוגדר בתוך המזגן עצמו.

 

לאחר ניקוי הפילטרים (ראו כיצד לנקות מזגן כאן) תוכלו ללחוץ על לחץ הRESET ולבצע איפוס למזגן לעוד חצי שנה. שימו לב, בשביל לעשות איפוס נורה כתומה במזגן אלקטרה יש ללחוץ על לחצן הריסט פעמיים, כאשר לחיצה אחת מבטלת גם את הצפצוף של המזגן ולחיצה נוספת מחזירה אותו.
* אם אתם צריכים איפוס נורת פילטר במזגן אלקטרה מיני מרכזי, יש כפתור בצידה של העינית (היכן שמוצגת הטמפרטורה) לחצו עליו פעם אחת ארוכה לאיפוס.

 

נורה אדומה מהבהבת במזגן אלקטרה

נורה אדומה במזגן אלקטרה מעידה על תקלה, לא אזהרה ולא הערה, כאן מדובר על כשל חשמלי כלשהו או תקלה אחרת המצריכה ביקור טכנאי למטרת תיקון המזגן. זה יכול להיות חוסר בגז, קצר חשמלי חלקי, תקלה ביחידה החיצונית ועוד. כאשר הנורה האדומה דולקת, המזגן לא מקרר וכמובן שגם לא מחמם ולעיתים אף לא מוציא אוויר, הזמינו טכנאי.

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

מזגן טורנדו נורה מהבהבת

לכל חברה יש את ההערות שלה לגביי הבהוב הנורה, כאשר נראה שוני בין אלקטרה וטורנדו וכמובן שתדיראן, הנה הפירוש לצבעים האור כשמזגן טורנדו מהבהב:

 

נורה ירוקה מהבהבת במזגן טורנדו

כאן ישנם 2 מצבים, כאשר הנורה הירוקה מהבהבת לאט לא מדובר על תקלה אלא על הגנת מתח, יש לנתק ולחבר את המזגן מחדש והנורה תפסיק להבהב. כאשר נורת המזגן מהבהבת מהר בצבע ירוק ככל הנראה מדובר על תקלה, המצריכה החלפה של הרגשים או סוללות במעבה.

 

נורית צהובה (כתומה) מהבהבת בטורנדו

במידה והנורית דלוקה ואינה מהבהבת - לא מדובר על תקלה אלא על טיימר דולק. במידה והיא כן מהבהבת בצבע צהוב כתום, בדומה למזגני אלקטרה יש לבצע ניקוי לפליטרים וללחוץ על כפתור הRESET (פעמיים).

 

נורה אדומה מהבהבת במזגן טורנדו

נורית אדומה מסמלת על תקלה טכנית המצריכה הזמנה של טכנאי למטרת תיקון המזגן, גם כאן במזגני טורנדו, ככל הנראה מדובר על תקלה טכנית הקשורה למאייד או למעבה, התקשרו אל טכנאי וקבלו ייעוץ והזמינו לביקור ולטיפול בתקלה.

 

מזגן תדיראן מהבהב

הבהבוב במזגן תדיראן כמו בשאר המזגנים מסמל על תקלה כלשהי, לעיתים על תזכורת להחלפת פילטרים ולפעמים להזמנת טכנאי לתיקון התקלה, הנה הסבר על כל אחת מסוגי הנורות הדולקות במזגן:

 

נורה ירוקה מהבהבת במזגן תדיראן

הבהוב של נורית ירוקה במזגן תדיראן יכול לסמל על השהייה של היחידה החיצונית, יש לחכות מספר דקות ולראות שאכן זאת התקלה. במידה ולא, מדובר על תקלה טכנית אשר יכולה להיות בכל אחד מהחלקים הבאים: מדחס מזגן, קבל תקול, רגש הטמפרטורה או המאורר החיצוני.

 

אור כתום במזגן תדיראן מהבהב

כמו בשאר המזגנים, במקרה של אור כתום  צהוב בנורית החווי של תדיראן מדובר על תזמון להחלפת פילטרים, בחלק מן המזגנים זה עובד על פי חיישן שקשה לו לפלוט אוויר ובחלק אחר על פי תזמון. לאחר ניקוי הפילטרים וייבוש, להחזיק למקום וללחוץ על כפתור ה-RESET.

 

נורה אדומה מהבהבת במזגן תדיראן

הנורית האדומה במזגני תדיראן מסמלת על תקלה חשמלית, היא יכולה להיות בלוח הפיקוד, במעבה או במאייד, מדובר על תקלה טכנית אשר מחייבת אתכם להזמין טכנאי מזגנים לפתרון התקלה, כמובן שהנושא יכול להסתכם בהחלפת לוח פיקוד או אפילו קבל תקול. אבל המשמעות של נורה אדומה היא תקלה אשר מחייבת הזמנת טכנאי.

שאלות ותשובות הקשורות לנושא

הנה עוד כמה נקודות חשובות שגולשים שואלים אותנו באופן פרטני ואינם קשורות באופן ישיר לדגם המזגן אלא באופן כללי יותר.

האם צריך להתייחס לנורה מהבהבת במזגן?

התקלה השכיחה ביותר היא טיימר דלוק או תחזוקה בסיסית של ניקוי פילטרים. אנו ממליצים לבדוק בכל אופן אם מדובר על משהו מורכב יותר וכמובן לבצע תחזוקה בזמן.


מה אומרת נורה אדומה?

בדרך כלל תקלה קריטית יותר, חשוב לבדוק מהי התקלה מול טכנאי מזגנים.


מה אומרת נורה כתומה מהבהבת?

בחלק מהדגמים זוהי נורת אזהרה על תקלה. ויש כאלו שזוהי הודעה על החלפת פילטרים - רצוי לבדוק בעמוד.


מדוע הנורה המזגן לא נדלקת?

כאשר נורת המזגן לא פועלת ישנם 2 אפשרויות, הראשונה היא שנשרפה המנורה והשניה היא שהמזגן ללא כוח חשמלי (או שיש קצר חשמלי או שיש בעיה בכרטיס המזגן).