תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

סיבות לכך שהמזגן מרעיש

המזגן מרעיש ועושה רעש של טרקטור? רעש בלתי סביר וסביל יוצא מהמדחס? מהיחידה הפנימית? ויש רעידות? יש לכך מספר סיבות וכמובן טיפול ותיקון אפשרי לכך אחת מהן.

רעידות ורעשים מהיחידה הפנימית של המזגן

יחידות פנימיות של מזגנים מרכזיים ומיני מרכזי נמצאות בדרך כלל במסדרון הבית, בחדר השירות ולעיתים גם בחדר האמבטיה. הקירבה שלהם לחדרי השינה גורמת לרעשים מהם לגרום לנו להיות ערים להם יותר ולהפריע לנו בחיי השגרה, במידה והנם מרגישים רעידות ורעשים מן המזגן, יש לכך מספר סיבות הראשונה היא יתר או חוסר גז במזגן אשר מעמיס על המעבה וגורם לו לכבות ולהידלק בכל רגע. תקלה זהה לכך יכולה להיגרם בגלל כבל תקול אשר נכבה לעיתים תכופות וגורם לפעולות חוזרות של המנוע בכל מספר דקות.

רעש מהמזגן

בעת הפעלת חימום, המדחס עושה רעש חזק

הפעלת חימום במזגנים דורשת מאמץ רב מהמדחס החיצוני (המנוע של המזגן), אם קיימת בעיה ב"מגן מדחס" הוא עשוי לעשות רעש חזק ואיום שבהחלט יפריע לכם וגם לשכנים שלכם. אתם תוהים לעצמכם מדוע הרעשים דווקא בחימום ולא בקירור? כאשר המנוע עובד על מצב חימום הוא מסתובב הפוך ויכול לגעת באחד מהברזלים של המנוע ולעשות רעש מטריד, בסיבוב לצד השני הוא לא נוגע בשום דבר ולכן אין רעשים, טיפול בתקלה זו היא פשוטה ומעט "פחחות" תפתור אותה.

מזגן עילי מרעיש ורועד?

במזגנים עיליים קיים מצד של "פיזור אוויר" כאשר תריס המזגן עולה ויורד, לעיתים לכלוך ואפילו שחיקה של הפלסטיק גורמת לתריס לעשות רעש ולרעידות קלות, גם המנוע שאחראי על הפעולה עשוי להיות אשם (הפנימי זה שמעלה ומוריד את התריס), נסו לכבות את מצב התזוזה שלו ואפילו עם היד ליציב את התריס לכמה רגעים ולראות אם הרעש עובר.

 

במידה והוא לא מגיע מהתריס עצמו, יכול להיום גם שמדובר על מזגן עילי חדש שבהתקנה שלו השאירו רווח קטן בינו ולבין הקיר אשר גורם לרעש המוזר. לא זה ולא זה? ככל הנראה שמדובר על משהו רציני יותר המצריך ביקור טכנאי בביתכם.

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

בעת הפעלת קירור המזגן עושה רעשים ולא מקרר

הדבר הראשון שעולה לנו לראש וצריך לעלות גם לכם הוא נושא הפילטרים של המזגן, אם הם מלוכלכים עד רמה של אטומים, האוויר פשוט "נתקע" בהם הלוך וחזור וגורם לרעש מטריד ומציק, בנוסף האוויר לא יוצא ולכן גם החדר לא מתקרר, זאת סיבה עיקרית למצבים בהם מזגן מרעיש ולא מקרר.

 

אך ישנם אפשרויות נוספות של רעשים בלווי תקלות בשל תקלה במדחס, במאורר המזגן, במנוע או מאיץ מזגן שמרעיש ואפילו גומיה שנקרעה עשויה לגרום לרעשים מאזורים שונים במערכת הקירור, הסרתם את הפילטרים והבעיה עדיין לא נפתרה? הזמינו טכנאי.

רעשים מהמדחס החיצוני, מהן הסיבות?

מדחס חיצוני יכול לעשות כמה רעשים מטרידים במיוחד החל מרעשי פיצוץ (קרח שקפא ומפשיר), רעש צרצרי וחורק (אחד מן להבי המאורר נוגע בצינור או בברזל), רעש לא ברור וחזק (יכול להיות ענף שנוגע במדחס) וכן הלאה, ישנם המון סוגי רעשים חלשים וחזקים, לכל אחד יכולה להיות סיבה משלו ורצוי לבדוק את הדברים הפשוטים קודם לכן טרם אתם קוראים לבעל מקצוע לביתכם.

מזגן עושה רעש של פלסטיק

ישנם שני סוגי של רעשים מפלסטיק הקשרים אל המזגן, הנה הסבר קצר אליהם:


  • רעשים של פלסטיק בתוך המזגן: היחידה הפנימית אשר נקראת מאייד המזגן. בתוכה יש חלקים מפלסטיק המסתובבים לפיזור האוויר והזרמתו, ככל הנראה שהחלק האחראי על פיזור האוויר השתחרר מעט ונוגע בפלסטיק עצמו, חיזוק הבורג בדרך כלל יעשה את העבודה.

  • רעש התכווצויות פלסטיק במזגן: הרעש הזה נובע מהפרשי חום וקור. בדרך כלל שמעבירים מזגן מחימום לקירור או ההפך. הרעש הגיוני וצריך להיעלם בהדרגתיות (יכול לקחת גם שבועיים). אפשרות נוספת היא הצטברות קרח במזגן.

שירותי תיקונים למזגנים רועשים

כמובן שקיים שירות תיקון בעבור רעש מהמזגן, תבינו הרעש הוא רק התראה לכך שהולכת להיות תקלה חמורה יותר בעתיד, בין אם זה מדחס שיתקלקל בקרוב, מאורר שסיים את תפקידו, קבל שנהרס ועשוי לגרום לנזקים משניים ואפילו חוסר בגז שעתידו להגיע ולגרום לכם לאי נעימות, שומעים רעש מהמזגן? ראשית בדקו מעין הוא מגיע, מצאתם את הרעש ולא הבנתם את מקור הבעיה? כעת הזמינו שירות תיקונים למזגנים והסבירו את התקלה ומקור הרעש לטכנאי שיגיע אליכם.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה