תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

מזגן מרעיש

המזגן שלכם רועש? הרעש יכול להגיע מכמה מקומות: מדחס (מנוע), יחידה פנימית (מאייד) ומפתח האוורור של מזגן מיני מרכזי וסוגי רעשים כוללים רעשים של פלסטיק, רוח, טרקטור ועוד. בעמוד תבינו בדיוק למה המזגן מרעיש על מנת לתקן את הרעש.

מזגן מרעיש, מה הסיבה?

מזגן מרעיש יכול לקרות כתוצאה מלכלוכים או אבק שהצטברו ומרעישים מפתחי האוורור ביחידה הפנימית או עקב חלקים רופפים. סיבות לכך שהיחידה החיצונית מרעישה יכולות להיות עצם זר שמפריע לה, אך גם סיבות אחרות כמו כנף שבורה או סוללה סתומה. הוספנו לכם טבלה עם הסיבות, ובמהשל העמוד נרחיב על כל אחת מהסיבות.

 

מה אתם שומעים ומאיפה? מה יכולה להיות הסיבה?
נקישות מהמדחס עצם זר שמפריע
רעש פיצוץ מהמדחס קרח מפשיר
חריקה מהמדחס כנף שבורה
רעש של טרקטור מהיחידה הפנימית שחיקת גומיית המאיץ
רעש של פלסטיק מהיחידה הפנימית חלק פלסטיק רופף
רעש התווכצות פלסטיק במזגן העברת מזגן מקור לחימום או ההפך (נפתר לבד)
מזגן עושה רעש של רוח לכלוכים בפילטר
מזגן מיני מרכזי מרעיש חיבור רופף

 

מזגן מרעיש

למה מדחס המזגן מרעיש?

מדחס המזגן מרעיש לרוב עקב גורמים זרים שמפריעים לו כמו למשל מקלות, ענפים, אבנים או עצמים זרים אחרים שתקועים ומפריעים למאוורר. בנוסף ייתכן ומדובר על סתימה בסוללה או עודף של גז מזגנים.

 

רעשים נוספים שיותר ניתנים לאבחנה ממדחס המזגן כוללים גם רעשי פיצוץ כתוצאה מקרח שקפא ועכשיו מפשיר, או רעשי צרצרי וחורק במקרה של כנף שבורה או שאחד מהלהבים של המאוורר נוגע בצינור או בברזל.

 

מנוע מזגן מרעיש כתוצאה מהרבה סיבות וישנם המון סוגי רעשים חלשים וחזקים שנשמע מתוך מנוע המזגן, לכל אחד יכולה להיות סיבה משלו ורצוי לבדוק את הדברים הפשוטים קודם לכן טרם אתם קוראים לבעל מקצוע לביתכם.

 

מדחס מזגן מרעיש בגלל צמחייה שלידו

מזגן עושה רעש של טרקטור

אם המזגן עושה רעש של טרקטור כנראה שיש לכם בעיה במאיץ. בדרך כלל הסיבה היא שהגומייה של המאיץ נשחקה ויש צורך להחליף אותה. סיבות נוספות יכולות להיות פילטרים סתומים, מנוע אשר מונח בצורה לא טובה על התושבת או שהמכסה של היחידה הפנימית סגור בצורה לא טובה.

מזגן עושה רעש של פלסטיק

ישנם שני סוגי של רעשים מפלסטיק הקשרים אל המזגן, הנה הסבר קצר אליהם:

  • רעשים של פלסטיק בתוך המזגן: היחידה הפנימית אשר נקראת מאייד המזגן. בתוכה יש חלקים מפלסטיק המסתובבים לפיזור האוויר והזרמתו, ככל הנראה שהחלק האחראי על פיזור האוויר השתחרר מעט ונוגע בפלסטיק עצמו, חיזוק הבורג בדרך כלל יעשה את העבודה.

  • רעש התכווצויות פלסטיק במזגן: הרעש הזה נובע מהפרשי חום וקור. בדרך כלל שמעבירים מזגן מחימום לקירור או ההפך. הרעש הגיוני וצריך להיעלם בהדרגתיות (יכול לקחת גם שבועיים). אפשרות נוספת היא הצטברות קרח במזגן.

מזגן מרעיש מהיחידה הפנימית

אם המזגן שלכם מרעיש מהיחידה הפנימית צריך להבחין בין שני סוגי רעשים: מזגן נדלק ונכבה לבד או רעשים שמפריעים למזגן. במקרה הראשון יכול להיות יתר או חוסר גז במזגן אשר מעמיס על המעבה וגורם לו לכבות ולהידלק בכל רגע. תקלה זהה לכך יכולה להיגרם בגלל כבל תקול אשר נכבה לעיתים תכופות וגורם לפעולות חוזרות של המנוע בכל מספר דקות.

 

במקרה השני כנראה שיש משהו שמפריע בצנרת המיזוג או בכנף כמו אבק או לכלוכים קטנים. הרבה פעמים ניקיון של הפילטרים יכול לעשות את העבודה, אבל במידה ולא יש מצב שתצטרכו להזמין מנקה מזגנים.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

מזגן מרעיש במצב חום מהמדחס

הפעלת חימום במזגנים דורשת מאמץ רב מהמדחס החיצוני (המנוע של המזגן), אם קיימת בעיה ב"מגן מדחס" הוא עשוי לעשות רעש חזק ואיום שבהחלט יפריע לכם וגם לשכנים שלכם. אתם תוהים לעצמכם מדוע מזגן מרעיש בחימום ולא בקירור?

 

כאשר המנוע עובד על מצב חימום הוא מסתובב הפוך ויכול לגעת באחד מהברזלים של המנוע ולעשות רעש מטריד, בסיבוב לצד השני הוא לא נוגע בשום דבר ולכן אין רעשים, טיפול בתקלה זו היא פשוטה ומעט "פחחות" תפתור אותה.

מזגן מיני מרכזי מרעיש

אם המזגן המיני מרכזי מרעיש יכולות להיות לכך שתי סיבות. סיבה ראשונה היא רעידה של המזגן או הצינורות שנוגעים בתקרת הגבס עליה הוא יושב. סיבה נוספת למזגן מיני מרכזי מרעיש היא עקב חיבור רופף בין צינור לדמפר או עקב חיבור רופף בין הצינור לגריל (פתח) שממנו האוויר יוצא.

 

מזגן מיני מרכזי מרעיש

 

מזגן עילי מרעיש ורועד?

במזגנים עיליים קיים מצד של "פיזור אוויר" כאשר תריס המזגן עולה ויורד, לעיתים לכלוך ואפילו שחיקה של הפלסטיק גורמת לתריס לעשות רעש ולרעידות קלות, גם המנוע שאחראי על הפעולה עשוי להיות אשם (הפנימי זה שמעלה ומוריד את התריס), נסו לכבות את מצב התזוזה שלו ואפילו עם היד ליציב את התריס לכמה רגעים ולראות אם הרעש עובר.

 

במידה והוא לא מגיע מהתריס עצמו, יכול להיום גם שמדובר על מזגן עילי חדש שבהתקנה שלו השאירו רווח קטן בינו ולבין הקיר אשר גורם לרעש המוזר. לא זה ולא זה? ככל הנראה שמדובר על משהו רציני יותר המצריך ביקור טכנאי בביתכם.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

למה המזגן שורק ומה עושים?

אם המזגן שורק בזמן שהוא פועל, יכולות להיות לכך מספר סיבות. הסיבה הראשונה לשריקות במזגן היא תקלה במאייד, אשר אחראי על הוצאת האוויר מהמזגן לבחוץ. נדרש לעיתים לפרק את המאייד ולראות האם המאוורר הנמצא בתוכו משתפשף ברכיב אחר וגורם לרעשים ושריקות.

 

סיבה נוספת לרעשים במזגן מיני מרכזי או מזגן עילי היא תקלה במאיץ. אם המאיץ פגום או שבור, יש לפרק אותו ולהחליפו בחדש. בכל מצב בו המזגן משמיע שריקות מוזרות, יש להפסיק את עבודתו ולבדוק את הרכיבים הללו, לאחר ניתוק המזגן מהחשמל. יש להיעזר בטכנאי מקצועי לביצוע הפעולה.

בעת הפעלת קירור המזגן עושה רעשים ולא מקרר

הדבר הראשון שעולה לנו לראש וצריך לעלות גם לכם הוא נושא הפילטרים של המזגן, אם הם מלוכלכים עד רמה של אטומים, האוויר פשוט "נתקע" בהם הלוך וחזור וגורם לרעש מטריד ומציק, בנוסף האוויר לא יוצא ולכן גם החדר לא מתקרר, זאת סיבה עיקרית למצבים בהם מזגן מרעיש ולא מקרר.

 

אך ישנם אפשרויות נוספות של רעשים בלווי תקלות בשל תקלה במדחס, במאורר המזגן, במנוע או מאיץ מזגן שמרעיש ואפילו גומיה שנקרעה עשויה לגרום לרעשים מאזורים שונים במערכת הקירור, הסרתם את הפילטרים והבעיה עדיין לא נפתרה? הזמינו טכנאי מזגנים.

שירותי תיקונים למזגנים רועשים

כמובן שקיים שירות תיקון בעבור רעש מהמזגן, תבינו הרעש הוא רק התראה לכך שהולכת להיות תקלה חמורה יותר בעתיד, בין אם זה מדחס שיתקלקל בקרוב, מאורר שסיים את תפקידו, קבל שנהרס ועשוי לגרום לנזקים משניים ואפילו חוסר בגז שעתידו להגיע ולגרום לכם לאי נעימות, שומעים רעש מהמזגן? ראשית בדקו מעין הוא מגיע, מצאתם את הרעש ולא הבנתם את מקור הבעיה? כעת הזמינו שירות תיקונים למזגנים והסבירו את התקלה ומקור הרעש לטכנאי שיגיע אליכם.