תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

מזגן מצפצף

אתם כאן כנראה בגלל אחת הסיבות הבאות, או שהמזגן שלכם מצפצף ללא הפסקה, או שבעת ביצוע פעולה במזגן יש צפצוף ואתם רוצים לדעת כיצד ניתן לבטל אותו, צוות פורטל 'מיזוגי' הכין לכם את כל המידע החשוב בנושא צפצופים ממזגנים וכיצד ניתן לטפל בהם וכמובן, איך לבטל מזגן מצפצף באופן ייזום (אם זה אפשרי).

המזגן מצפצף ללא הפסקה מהיחידה החיצונית?

לידע כללי, אם יש צפצוף שאינו פוסק מהמנוע של המזגן (להלן היחידה החיצונית), הוא מאותת על תקלה שאותרה במרבית המקרים מדובר על פאזה הפוכה או משהו חשמלי פשוט יחסית (אם בדיוק חיברתם את המזגן מחדש, בדקו את החיווט), בנוסף זה יכול להיות תקלה אחרת שהמדחס שלכם מרגיש כמו: דליפה של גז, וואקום במערכת, קבל תקול ועוד. אם קיים צפצוף יש להזמין טכנאי באופן מיידי.

 

צפצוף מהמזגן

צפצוף בלתי פוסק מהיחידה הפנימית של המזגן

דווקא היחידה הפנימית (המאייד) מתאפיינת עם יותר סיבות לתקלות, חלקן מאוד פשוטות וחלקן מורכבות יותר, מה שכן - יש כאן דברים שניתן לפתור לבד מבלי להזמין טכנאי מזגנים מומלץ לביתכם, אז ראשית בואו ונבדוק את מצב השלט לפעמים כפתור לחוץ פשוט משדר ללא הפסקה לעינית והיא מצפצפת, הסירו את הסוללות ובדקו האם זה נפסק.

 

סיבה נוספת היא אם הייתה נזילת מים מהמזגן לאחרונה, הצטברות אבק יתרה או כל מה שעשוי לגרום לנזק בעינית או בלוח החשמל של המזגן ולמעשה ליצור לנו "קורוזייה", אלו דברים שעשוים לגרום לקצר בלוח העינית (שם הרמקול נמצא) ולצפצוף בלתי פוסק, במקרה זה יש להזמין תיקון מזגנים במהירות.

מזגן עילי של אלקטרה מצפצף לסירוגין

מזגן מצפצף מסוג אלקטרה? תקלה שאינה כלכך נפוצה, אבל אם לא תמצאו את המידע על כך ב'מיזוגי' אז איפה כן? יש לכם מזגן עילי או מיני מרכזי שגורם לצפצופים בתדירות של כמה דקות בין חצי שעה לשעה מבלי שאתם לוחצים על השלט כמובן? בדקו אם הגדרתם אותו על מצב "i feel" זהו מצב בו המזגן בודק את הטמפרטורה על פי מיקום השלט, כאשר אין מספיק סוללה בשלט (ייתכן גם כי השלט רחוק מידי), המזגן לא מצליח לקבל בחזרה את המידע ממנו. לכן המזגן משמיע צפצוף. מה עושים? מחליפים סוללות ואם אין ברשותכם כרגע, נסו פשוט לבטל את המצב הנ"ל דרך השלט.

כיצד מבטלים צפצוף במזגן אלקו?

מזגן מצפצף של חברת אלקו? מזגני אלקו עיליים באו לקראתכם, לא אוהבים את הצפצוף המטריד? פתחו את פאנל המזגן שם תמצאו ליד העינית 2 כפתורים, האחד אחראי על הדלקת המזגן והשני על ביטול הצפצוף - בהצלחה.

איך אפשר לבטל צפצוף במזגני אלקטרה?

לצערנו לבטל באופן ייזום בלתי אפשרי דרך השלט וגם בדרך נוחה אחרת לא ניתן, אם זאת עדיין קיימת דרך אך היא אינה מומלצת לתעסוקה על ידי מי שאינו חשמלאי או מבין באלקטרוניקה, בכל זאת רעשים ממזגנים לפעמים מוצאים אנשים מהדעת ולכן נספר לכם איך: פותחים את פאנל המזגן ומוציאים את הברגזים שבאזור העינית, שם תמצאו את "לוח החשמל של העינית" עליו ישנם כמה חלקים, מה שאתם מחפשים זה את הרמקול, הוא עגול ובצבע שחור עם חור באמצע.

 

ניתן להוציא אותו בעדינות או לשים עליו מדבקה (מה שיגרום לצפצוף חלש יותר), שוב זהו פתרון שאינו מקצועי ואנו לא ממליצים עליו. אם זאת! מזגני אלקטרה כן דאגו לכם למשהו, אבל לא בטוח שתשמחו לדעת עליו - ניתן להחזיר צפצוף שנעלם מהמזגן (לפעמים זה קורה לאחר הפסקת חשמל או חיבור מזגן מחדש), כל מה שצריך לעשות הוא ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור ה "reset" בשלט והצפצוף כבר יחזור אליכם.

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

האם ניתן להשתיק צפצוף במזגן תדיראן או טורנדו?

בדומה למזגני אלקטרה לא ניתן לבטל מזגן מצפצף דרך השלט, ישנם דגמים בהם יש כפתורים בדומה להסבר שכתבנו מעלה במזגני אלקו, אם לא מצאתם את הכפתור שם, תאלצו לפתור זאת כמו שעשיתם במזגני אלקטרה. אם מדובר על מזגן מיני מרכזי, בתוך הבקר נמצא הרמקול.