תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

למה המזגן מפסיק לעבוד?

מזגן מפסיק לעבוד בקירור או בחימום? פתאום לא עובד בכלל או לאחר כמה דקות ולעיתים שעות פשוט מפסיק את עבודתו? ישנם כמה סיבות לכך ופתרונות ואנו כאן על מנת לעזור לכם להבין אותם, כמו כן - ישנם מצבים הפוכים בהם המזגן לא מפסיק לעבוד ופועל באופן רציף ללא הפסקה, נענה לכם על הכל - המשיכו לקרוא.

למה המזגן מפסיק לקרר אחרי כמה דקות?

כשהמזגן מפסיק לעבוד אחרי כמה דקות על מצב קירור יכולות להיות כמה סיבות לכך. הראשונה היא הנפוצה ביותר והיא קבל תקול. תפקידו של הקבל הוא "לדחוף" את המדחס לפעולה ובעצם להאיץ את המתח ולתת לו את הכוח לעבוד ולקרר. במידה והקבל לא עושה את עבודתו נאמנה ככל הנראה שלאחר מספר דקות המזגן פשוט יפסיק את פעולת הקירור.

 

עוד אפשרות לכך שהמזגן הפסיק לקרר היא שהטרמוסטט אינו תקין ולא משדר את הטמפרטורה הנכונה למזגן ולכן לאחר מספר דקות הוא "חושב" שהחדר בטמפרטורה הרצויה ופשוט מפסיק. למזגן שמקרר ואז מפסיק ישנם עוד כמה אפשרויות כמו קצר במזגן שגורם להפסקה, קיפאון במזגן עקב חוסר גז או משהו שאינו תקין וכן הלאה. תיקון תקלה כזו מוערכת בין 350 - 600 ש"ח ברוב המקרים.


מחיר ממוצע לתיקון התקלה

מחיר ממוצע לתיקון התקלה: 475 ₪

טווח מחיר גבוה 600 ₪

טווח מחיר נמוך 350 ₪

מזגן מפסיק לעבוד במצב חימום - מהי הסיבה לכך?

הפעלתם את המזגן והוא מקרר נהדר, אך מה קורה כאשר אתם משנים ממצב קירור למצב חימום? ראשית המזגן ככל הנראה יפסיק לעבוד למספר דקות (אופייני בכל מזגן), הוא בונה את התוכנית ומחמם את עצמו לקראת הוצאת אוויר חם בתוך הבית, רק כאשר יגיע לטמפרטורה הרצויה הוא יתחיל לפעול בבית שלנו, תהליך זה לוקח מספר דקות ובימי חורף קשים גם כ-15 דקות שלמות.

 

נניח וחיכיתם והמזגן עושה הפסקות בחימום ככל הנראה שיש תקלה במשאבת החימום שלו ולכן המזגן לא מחמם. תפקידה של משאבת החום הוא בדיוק זה - לחמם את הבית ואם היא אינה תקינה הוא לא יעשה זאת.

 

המזגן הפסיק לקרר?

המזגן הפסיק לעבוד לחלוטין? לא יוצא אוויר?

הפסקת עבודה של המזגן לאחר כמה שעות או דקות, יכולה לנבוע ממספר סיבות שונות אשר כולן טכניות, למשל אם חסר גז במזגן - הוא פשוט יקפא בשלב מסוים ויספיק לקרר, אם קבל תקול עקב חימום שלו הוא פשוט מספיק להכניס את המדחס לפעולה ובכך אין אוויר אשר נכנס לתוך הבית, רשמנו רבות על מזגן שאינו מוציא אוויר כאן, במרבית המקרים תקלה מסוג זה מתאפיינת כמשהו במנוע החיצוני ותלוי מתי זה קורה בתחילת ההפעלה או בסיום, למשל אם המזגן הופעל על חימום ולא נכנס לפעולה בכלל (לא מוציא אוויר), כנראה שמשאבת החום אינה תקינה או טרמוסטט תקול שאינו מצליח להגיע לטמפרטורה הרצויה.

מדוע מזגן לא מפסיק לעבוד (מדחס - מנוע חיצוני)?

בדרך כלל כאשר מכוונים את המזגן על טמפרטורה מסוימת כאשר הוא מגיע אלייה הוא פשוט מפסיק לעבוד, לאחר מספר דקות הוא בודק שוב את הטמפרטורה של החדר ומחליט אם להמשיך לקרר או לחמם, כאשר ישנה תקלה באיתור הטמפרטורה בחדר, המזגן פשוט לא מפסיק לעבוד, זאת מיכוון שאינו יודע מהי הטמפרטורה הנכונה, אפשרות נוספת היא חלון או דלת פתוחה המכניסה אוויר חם או קר וגורמת לשינוי בלחות ובטמפרטורת החדר באופן "מבלבל".

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

מזגן לא מפסיק לחמם או לקרר את החדר (פועל רצוף)

בדומה לבעיה בפסקה מעלה, גם כאן יש קשר ישיר אל הטמפרטורה בחדר. אך לא נפרט על כך ונציג לכם אפשרות אחרת, במזגנים יש כפתור I FELL, הוא בעצם מוסר בחזרה אל הבקר את הטמפרטורה של החדר ובכך "עוזר לו" להבין מה קורה, אך אם הסוללות חלשות בשלט, הפקודה לא תגיע בחזרה.

 

מה שעשוי לגרום אגב לצפצוף במזגן שאינו פוסק אחת לכמה דקות - הרחבנו על כך בעמוד מזגן מצפצף וזאת אחת הסיבות לכך. אם יש לכם מזגן "אינוורטר" הוא משנה את עוצמת הפעולה שלו וכן עובד באופן רצוף, אך חלש, חזק, חם יותר או קר יותר ובכך חוסך באנרגייה - זאת אינה תקלה, זאת הטכנולוגייה.