תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

מזגן מייבש

הפעלתם את המזגן על חימום והבית התחיל לתייבש? הגיוני לחלוטין, יש לכך סיבה וכמובן גם פתרון, במאמר הבא נסביר כיצד נגרם ייבוש מהמזגן במצב חימום וגם במצב קירור ונסביר על סימון "טיפה" בשלט המזגן, כמו כן - נסביר מדוע מזגן מייבש את לחות החדר שלכם והאם צריך לתקן משהו.

למה המזגן מייבש?

מזגן מייבש על מצב חימום מפני שהפעולה שהוא עושה היא לקחת את האוויר שהקר שבתוך החדר ולהחדיר אוויר חם במקומו. כשהוא שואב את האוויר הקר מהחדר הוא לוקח גם את הלחות שנמצאת בחדר, והאוויר החם שהוא מחדיר הוא יבש יותר ועם רמת חמצן נמוכה יותר ולכן המזגן מייבש.

 

אגב הנוזלים שיוצאים מן צינור הניקוז? זאת הלחות שנלכדת ואם תבדקו היטב תוכלו לראות שמצב חימום המזגן מטפטף הרבה יותר. אז בעצם כאשר אין לחות בחדר אנו נשארים עם אוויר ייבש.

 

אוויר ייבש מהמזגן

מזגן מייבש בקיץ על מצב קור? הנה הסיבה לכך:

מזגן במצב קירור לא צריך לייבש את החדר, אין שום סיבה לכך - הרי אוויר קר הוא בעל לחות ונוזלים, אך ישנו מצב טיפה במזגן שתפקידו הוא להוריד לחות מן החלל, נכון - מוזר למה שמישהו ירצה לייבש חדר? אך קיימים מקרים כאלו גם והמצב הזה קיים ולא נמצא בשימוש במרבית הבית.

 

במידה והמזגן מייבש מבקיץ אנו ממליצים לכם לבדוק היטב אם המזגן מכוון על מצב טיפה (רבים מתבלבלים בינו ולבין חימום ולאחר מכן שואלים - למה המזגן לא מחמם) - במידה והוא לא מוגדר כך, ככל הנראה שקיימת תקלה טכנית וכדאי להזמין טכנאי מזגנים מורשה לבדיקה.

מזגן מייבש את הגרון והעיניים, מה לעשות?

בהמשך נרחיב על הפתרון האידאלי ביותר לכך שהוא רכישה של מזגן אינוורטר בעל הטכנולוגיה המתקדמת שאינה מייבשת את החדר, אך כעת בואו ונדבר על המזגן הקיים אצלכם, ראשית כוונו את המזגן למצב חימום בין 24 - 26 מעלות, כך שהחדר יהיה חמים, אם הזמן יהיה לכם נעים בבית ואין צורך לגרום באופן דרסטי לשאיבת כלל הלחות כאשר מגדירים על 30 מעלות.

 

בנוסף אם המזגן מייבש את הגרון מומלץ להשאיר פתח קטן לכניסת אוויר חדש אל הבית, האמנם זה יצנן אותו במעט - אך הכנסת לחות ואוויר חדש ייגרמו לתחושת המחנק להיעלם. אפשרות נוספת ליצרת לחות היא שימוש במים, אפשר להניח כלי בבית או אפילו לייבש את הכביסה הרטובה בתוך החדר שאנו מחממים - ללא ספק דברים אלו יסייעו ללחות בחדר.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

מזגני אינוורטר החדשים - לא מייבשים את האוויר

אז במזגנים החדשים מסוג אינוורטר יש פעולה רציפה כאשר העוצמה שלהם משתנה על פי מצב החדר, כאשר הם פועלים כל הזמן "ברקע" ויודעים בדיוק מהי הטמפרטורה ומידת הלחות בחדר הם לא צריכים להפעיל את עצמם מחדש ובעצם במכה אחת לגרוף את כל הלחות מהחדר.

 

המזגנים האלו כמעט ואינם גורמים לייבוש של הלחות בחדר בגלל השיטה בה הם פועלים ומעבר לכך - הם מאוד חסכוניים, לכן אם אתם מתכננים לרכוש ולהתקין מזגן חדש, מומלץ בחום להזמין אינוורטר.