תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

המזגן מטפטף מים?

יש לא מעט סיבות לכך שהמזגן מטפטף מים לתוך הבית שלכם (לא כלפי חוץ כמובן), זה יכול להיות מהיחידה הפנימית, אולי בגלל צינור סתום, משאבה שנהרסה או בכלל לחות (מה שנראה בדרך כלל ממזגן עילי), חוסר גז, הצטברות לכלוך וכן הלאה. כפי שאתם מבינים קיימות סיבות רבות לטפטוף מים מהמזגן אנחנו כאן על מנת לעזור לכם למצוא את הסיבה למה המזגן דולף בתוך הבית, לפתור את הבעיה ובמידת הצורך גם לספק לכם טכנאי לצורך תיקון המזגן המטפטף.

למה המזגן מטפטף? צפו:

יש כמה סיבות לכך שהמזגן נוזל לתוך הבית שלכם. הוספנו לכם סרטון שיעזור לכם להבין אותן:

המזגן מטפטף מהיחידה הפנימית במזגן מרכזי:

אחת מבין התקלות הנפוצות ביותר במזגנים מיני מרכזיים ומרכזיים היא נזילת מים מתוך היחידה הפנימית ובמרבית המקרים היא גם מוסתרת בגבס מה שמרטיב אותו וגורם לרטיבות בתקרה. הסיבה לטפטוף מים מהיחידה הפנימית יכול להיות בגלל שהמשאבה שאחראית לאיסוף המים והעברת בצינור הניקוז החוצה תקולה ולא עושה את עבודתה. אפשרות נוספת היא כאשר מזגן מיני מרכזי מטפטף מהתריס, דבר אשר עשוי להעיד על לחות (חלון פתוח אולי?) או באמת תקלה רצינית באיסוף המים והצטרבות רבה של מים במערכת המיזוג.

 

בנוסף כל הצטברות לכלוך, עשויה לגרום לסתימה בצנרת, מה שיגרום למזגן לטפטף פנימה מהיחידה הפנימית של המזגן המרכזי בגלל סתימות כאלו. נכון אפשר להניח גיגית ולהמשיך להנות ממזגן. אבל דעו כי בהמשך תקלות נוספות עשויות לצוץ, החל מחוסר תפקוד מלא של המזגן ועד לרמה של ריח רע מהמזגן בגלל התפתחות עובש בתוך תעלות המיזוג - בגלל מים ולחות. כמו כן, המזגן נותן תפוקה חלשה יותר כאשר הוא מטפטף ואכן מעיד על תקלה קיימת שיש לטפל בה ובהקדם, אנו לא ממליצים להמתין עד להחמרה של התקלה, הזמינו תיקון מזגנים בזול כבר עכשיו.

מזגן עילי מטפטף והצינור לא סתום:

נכון, אחת הסיבות אם לא הכי פופולארית לטפטוף מים מן המזגן היא סתימה בתעלת הניקוז במזגן. הוא יכול להיות סתום, יכול להיות שהוא לא ישר ולכן המים של הניקוז לא זורמים ויוצאים לנו מן התריס בתוך החדר. אבל בדקתם את הצינור והוא לא סתום ולהפך יוצאים ממנו מים, אך עדיין מטפטפים מים מהמזגן העילי שלכם לתוך הבית. הסיבה יכולה להיות חוסר בגז, המדחס לא עושה את הפעולה כמו שצריך והמזגן לא מצנן את החדר כשורה וזה יכול להגיע למצב בו המזגן קופא מבפנים ובגלל זה מטפטף לכם לתוך הבית.

תיקון טפטוף מהמזגן

לאחר כיבוי המזגן הוא מטפטף מים - מדוע?

בהקשר ישיר לסעיף הקודם בו דיברנו על הסיבה לכך שמזגן מטפטף מים והצינור אינו סתום, ייתכן כי חסר גז במזגן ומה שגורם להצטבור של קרח על גבי המאייד (החלק הפנימי של המזגן בתוך הבית), לאחר כיבוי המזגן הקרח נמס ומתחיל לטפטף, זאת הסיבה העיקרית לך שמזגנים לאחר הכיבוי שלהם נוזלים לנו בבית. איך מטפלים? ממלאים גז ובודקים לחץ של גז (גם אם הוא גבוה מידי זה עשוי ליצור אותה בעיה). בנתיים עד שתזמינו טכנאי מזגנים נסו להשתמש במזגן על טמפרטורה של 24 - 25 מעלות ולא מתחת.

החלון פתוח והמזגן מתחיל לטפטף לתוך הבית

ראשית חשוב לציין כי שימוש במזגן עם חלון פתוח זה מעשה לא חכם כלכך, ראשית המזגן יעבוד ללא הפסקה ואף פעם לא יצליח להגיע למצב בוא הוא עוצר והטמפרטורה בחדר היא הרצויה, שנית המזגן לא יצליח להתמודד עם הלחות שנכנסת לחדר ובעצם תתחיל להוויצר בחדר לחות על גבי הקירות ובטח שעל גבי תריס המזגן עצמו ולמעשה - זה מה שיגרום לו להתחיל לטפטף. זאת לא תקלה שמצריכה ביקור טכנאי מיזוג אוויר בביתכם. רק חשוב לאטום היטב את החדר בו עושים שימוש עם המזגן ורצוי שהחלונות יהיו סגורים. מה שמאריך את חיי המזגן וגם חוסך בחשמל.

חלון פתוח

למה מזגן מטפטף מתוך התריס (מזגן עילי)?

מעבר לסיבות שהסברנו עד כה כמו לחות, סתימה בצינור הניקוז של המזגן וחוסר גז, ישנה עוד סיבה לטפטוף מים מתוך מזגן עילי ובפרט כאשר מדובר על אזור התריס שלו. הסברנו לא מעט פעמים בכל מיני תקלות נפוצות על חשיבות ניקוי הפילטרים לעיתים תכופות וגם כאן הם חוזרים לשיח.

 

סתימה בפילטרים ובעצם הצטברות לכלוך על גיבהם עשויה לסתום את אזור הניקוז של היחידה הפנימית והעילית במזגן ובעצם לגרום למעט המים שנצברים בחלק הפנימי לא לצאת החוצה אל צינורות הניקוז. לכן ניקוי הפילטרים חשוב גם במקרים אלו. אם הבעיה נמשכת זמן מה כדי להזמין ניקוי מזגנים מקצועי ויכול להיות שיש צורך להחליף את צינור הניקוז למזגן לגמרי.

סיבות נוספות לכך שהמזגן מטפטף

עד כה הסברנו לפחות על ארבעה סיבות עיקריות לכך שיכול להתווצר מצב בו יש טפטוף מן המזגן שלכם, ישנם עוד מקרים בהם זה קורה אך הם בדרך כלל משויכם לאחת מן הסיבות האלו. למשל מצב בו מזגן מטפטף ומקצר - באופן ישיר ניתן לומר כי המים שנוגעים באזורים חשמליים במזגן גורמים לקצר.

 

עוד אפשרות מוכרת היא שמנוע המזגן מטפטף - זה יכול לקרות במצב בו המדחס קופא (היחידה החיצונית ולא הפנימית) ובעת הפשרה שלו יש נזילת מים מהמדחס של המזגן, גם מצב זה נגרם עקב חוסר או יתר גז במזגן. מזגן על חום מוציא מים מהיחידה החיצונית (אזור המנוע)? הפעולה הזו נגרמת בגלל שקר בחוץ והמנוע עצמו חם - מה שגורם ללחות וכאשר יש לחות - יש גם מים.