תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

מזגן לא נדלק

המזגן לא נדלק לכם? יש לכך לא מעט סיבות, זה יכול להיות הדבר הפשוט ביותר כמו סלולה בשלט ויכול להסתכם גם בתקלה מורכבת כמו עינית המזגן, קצר חשמלי ועוד מגוון אפשרויות רבות, בעמוד הבא נקיף ככל שניתן את סוגי התקלות שקשור במזגן שאינו נדלק וננסה לתת לכם כמה שיותר פתרונות ורעיונות הקשורים לנושא.

מזגן לא נדלק אחרי הפסקת חשמל

קפץ החשמל בבית? ניסיתם להפעיל אבל המזגן לא עובד אחרי הפסקת חשמל? כמה אפשרויות קיימות, אם זה מזגן מיני מרכזי או מרכזי יש מנגון השעייה של כמה דקות, פשוט הסתכלו על לוח הבקרה, במידה ויש נורה מהבהבת במזגן חכו שהיא תפסיק להבהב ולחצו על הפעלה. כמו כן, במקביל תבדקו את לוח החשמל שלכם אם הפחת של המזגן למטה, הרימו אותו. אם הוא קופץ שוב ושוב כנראה שיש תקלה חשמלית ועל פניו נראה כי המזגן מקצר ויש צורך בהזמנת טכנאי.

המזגן לא נדלק מהשלט?

לוחצים הפעלה דרך השלט של המזגן ולא קורה דבר? יש מספר אפשרויות, בואו נתחיל בפשוטה ביותר - בדקו את סוללות השלט, דבר כה זניח לעיתים גורם לנו לחשוב בגדול. החליפו סוללות וראו האם חל שינוי. אם כבר עשיתם זאת, בואו נעבור הלאה. נסו לכבות ולהדליק דרך המזגן עצמו, מגיב? נכבה ונדלק? נהדר. צמצתם את אפשרויות התקלה.

 

כעת עלינו לברר אם מדובר בעינית השלט או בעינית המזגן, היום יש אפליקציות להפעלת מזגנים, נסו עם הטלפון או השיגו שלט אוניברסלי או תואם למזגן שלכם ובדקו האם אתם מצליחים להשפיע עליו, במידה ולא. מדובר על עינית המזגן שלכם, כנראה שצריך להחליף אותה, העסק לא כלכך יקר ונע בין 250 - 400 ש"ח.

מחיר ממוצע להחלפת עינית למזגן

מחיר ממוצע להחלפת עינית למזגן: 325 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

שעון שבת לא מדליק את המזגן

תקלה די נפוצה שהיא בכלל לא תקלה, אלא הגדרה. שעון השבת מעביר מתח חשמלי אל המזגן ומפעיל זרם, אך המזגן עצמו לא נדלק בגלל השעון, הוא צריך את השלט בשביל לעבוד, אז מה עושים? כל מקרה לגופו. מזגני אלקטרה צריכים להיות מוגדרים ללא שום תזמון, יש כפתור clear בשלט שאחראי לבטל את הזמנים, אז אתם מפעילים את המזגן ומחברים אותו לשעון.

 

מזגנים אחרים צריכים הפעלה ישירות מן הלוח של המזגן ז"א מרימים את הפלסטיק במזגן העילי ויש הפעלה ידנית, כעת אין שימוש בשלט והמזגן פשוט פועל כל הזמן - כעת כוונו את שעון השבת. יש עוד כמה אפשרויות, למשל הגדרה במזגן שיפעל ישר בחיבור לחשמל, ז"א ברגע שהשעון מפעיל אותו הוא נדלק, השעון מכבה - הוא נכבה. רצוי להתעייץ בנושא מול המתקין או לקרוא את החוברת הוראות, כל מזגן יש לו את הדרך והשיטה שלו.

מזגן לא נדלק

מזגן לא נכבה עם השלט

הצלחתם להדליק את המזגן אבל הוא לא נכבה עם השלט? אלא רק מלוח החשמל? יש כמה אפשרות לפתרון הבעיה, איפוס המזגן - נתקו אותו מהחשמל ל-5 דקות והפעילו מחדש, אם "נתקע" שם משהו, ריסט יסדר את הבעיה והוא יחזור לתפקד. בעיה נוספת יכולה להיות בכרטיס המזגן ואפילו בעינית או בשלט עצמו (באלו שכפתור הפעלה וכיבוי מופרדים).

 

איך נדע קצת יותר? אם המזגן ממשיך לעבוד אחרי צפצוף הכיבוי (מדחס ממשיך לפעול לאחר כיבוי), כנראה שהכרטיס של המזגן לא תקין. אם אין תגובה ורק ניתוק מלוח החשמל עושה את העבודה. הסיכוי שמדובר בעינית או שלט לא תקינים גבוהה.

טורנדו? אלקטרה? או תדיראן?

לפעמים עניין של אי הדלקה הוא בכלל עניין בהגדרה, כאשר כל חברה כמו טורנדו, אלקטרה או תדיראן אשר מובילות את השוק הישראלי במיזוג אוויר פועלות באופנים שונים. אם איפסתם את ההגדרות והמזגנים שלכם לא מגיבים יש מצב שאכן מדובר באחת מן התקלות שאנו מסבירים עליהן כאן. בעזרת 'מיזוגי' אתם יכולים להזמין תיקוני מזגנים לכל חברה, פשוט הזמינו דרכנו טכנאי מנוסה אשר יודע לתת מענה ופתרון לכל.

המזגן נדלק ולא עובד או מקרר

אז כן הצלחתם להפעיל את המזגן אבל המזגן לא עובד אחרי הפסקת חשמל? כאן זה כבר מתחלק לכמה גורמים הראשון הוא שהמזגן לא מוציא אוויר או כאשר מזגן לא מקרר ולא מחמם או מחמם ואלו דברים שונים כבר. ראשית נמליץ לכם לבדוק את הגדרות המזגן הרי אחרי הפסקת חשמל או איפוס הוא יכול להיות על מצב של אוורר ולכן זו התחושה, הגדירו אותו מחדש. אם זה לא צלח, ייתכן שיש תקלה בקבל המזגן או אפילו במדחס וזה מצריך ביקור של טכנאי מזגנים.

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

מזגן לא נדלק בכלל, לא מגיב לשום פעולה!

לוחצים הפעלה בשלט? מנסים להדליק באופן ידני? ואין שום תגובה? ראשית פתחו את ארון החשמל וראו אם הפקק קפץ, יכול להיות שזה פשוט עד כדי כך. לא הסיבה? פה זה יכול להיות מורכב יותר החל מלוח החשמל של המזגן ועד לרמה של קבל או קצר חשמלי, ישנם הרבה תקלות חשמל שקשורות להפעלת המזגן, מומלץ לבדוק זאת מול בעל מקצוע.

האם יש הבדל בין מזגן עילי למיני מרכזי בכל הקשור להדלקה?

לא כלכך, תקלות בהפעלה דיי זהות, יש רק חלק חיצוני אחד שניתן לאיתור במזגן מיני מרכזי וזה בקר ההפעלה שהוא בעצם חיצוני מהיחידה ומעבר לו יש עוד לוח שמוסתר, כאשר אחד מהם או שניהם תקולים מן הסתם שיהיו בעיות בהפעלת מזגן מיני מרכזי, אין לנסות לתקן או להחליף את החלקים האלו באופן עצמאי - הסיבה הראשונה היא מתח חשמלי גבוה והסיבה הנוספת היא ביטול האחריות שלכם ברגע שאתם מתעסקים במערכת עצמה.