תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

המזגן לא מקרר

הפעלתם את המזגן והוא לא מקרר ורק מוציא אוויר? או שהוא כן מקרר אבל לא מספיק טוב? ולחלופין מקרר ומספיק לקרר לאחד מספר דקות וחוזר חלילה? ישנם המון סיטואציות בהן המזגן אינו מקרר, הנה הסיבות והפתרונות לכך.

התקלה, מזגן לא מקרר רק מוציא אוויר

הדבר הראשון שחושבים עליו כאשר מזגן לא מקרר הוא מחסור בגז [איך יודעים אם חסר גז? לחצו כאן]. במידה וזה אכן נכון וניתן לומר כי ברוב המקרים כאשר תקלה מסוג זה קורת, באמת חסר גז במזגן.

 

אך זאת לא תמיד הסיבה ולכן חשוב לבדוק עוד כמה דברים, בדקו האם היחידה החיצונית (המנוע), אכן פועל ונכנסת לפעולה, לעיתים מדחס תקול הוא זה שלא מכניס את המזגן לפעולת קירור וייתכן שזה הקבל שאחראי על הפעלת המדחס, אופצייה נדירה יותר היא שהטרמוסטט הפנימי (בעיקר במזגן מיני מרכזי) לא תקין ובכך המזגן לא יודע אם הוא כן או לא מקרר. נפרט בהמשך על עוד סוגי תקלות אפשרויות.

 

צפו בוידאו הבא וקבלו מידע נוסף על הסיבות לכך שהמזגן לא מקרר ועל דרכי הפתרון:

 

הערכת מחיר, כמה צריך לעלות תיקון מזגן שלא מקרר?

עד כה ציינו כ-4 סיבות שונות הנפוצות ביותר לכך שמזגן לא מקרר. כאמור מילוי גז למזגן יעלה לנו בין 300 - 450 שקלים, תלוי בגיל המזגן ובסוג הגז, החלפת קבל נעה בין 250 - 400 שקלים בלבד, תיקון מדחס מתחיל ב-800 שקלים ואילו החלפת טרמוסטט במזגן מיני מרכזי נע בין 500 - 600 שקלים.

 

ייתכן כמובן תקלות נוספות שונות מאלו כמו שהמנוע של המזגן לא תקין (אך למעשה המזגן לא יוציא אפילו אוויר במצב הזה, אבל. לא תמיד). המחירים הנל הנם הערכה גסה בלבד, רק טכנאי העוסק בתיקון מזגנים יכול לתת במקום הצעת מחיר מדוייקת ולאפיין את התקלה ב100%.


מזגן לא מקרר

מזגן לא מקרר אחרי הפסקת חשמל?

ראשית יש להבדיל בין הפסקת חשמל כללית ובין קצר חשמלי בבית, שאכן יכול להיות שנגרם מהמזגן. אז אם מדובר על הפסקת חשמל כללית, יש לבדוק שהמזגן באמת מוגדר על התוכנית הנכונה בשלט ולבצא לו איפוס באמצעות כפתור הRESET, כעת להגדירו מחדש (ייתכן והוא יכנס להשעייה, יש לחכות מספר דקות).

 

אם זה לא עבד ייתכן כי חלק חשמלי נשרף במזגן ומומלץ להזמין טכנאי מיזוג אוויר בהקדם. עוד אפשרות היא לבדוק אם נוצר קצר רק בביתכם ולא אצל כולם, ז"א שמשהו מקצר וככל הנראה שאם המזגן הוא זה שלא עובד - הוא הגורם לקצר החשמלי. יש לנתק את המזגן מהחשמל ולהזמין טכנאי לבדיקה.

שאלות ותשובות נפוצות בנושא

אספנו את השאלות שגולשים שונים שאלו על כך שהמזגן אינו מקרר להם, ראו את הסיבות והתשובות של צוות הפורטל 'מיזוגי'.

המזגן לא מקרר והנורה מהבהבת, מה הסיבה לכך?

כאשר מזגן מהבהב הוא נמצא במצב השהייה, כמובן שתלוי באיזה הבהוב מדובר. אם המזגן לא יוצא מהמצב הנ"ל, יש לנתקו מהחשמל ולחבר בשנית. הנורה עדיין מהבהבת? ייתכן כי המזגן לא נמצא בהשהייה ולמעשה מאותת על תקלה קיימת (נפוץ במזגנים חדשים), מומלץ לבדוק בעלון של אחת מהחברות אליו הוא שייך כמו: אלקטרה, תדיראן, טורנדו או אלקו.


המזגן לאחר מילוי גז לא מקרר!

הטכנאי היה בטוח ב100% כי מדובר על חוסר בגז, מילא את הגז, המזגן אכן קירר ולאחר מספר דקות פשוט הפסיק? אין זה אומר שהטכנאי טעה בהערכתו, אך מילוי עודף של גז גורם למצב בו צינור המזגן קופא ולמעשה יוביל להפסקת הגעה של גז למעבה. יש לקרוא בשנית לטכנאי על מנת לרוקן מעט מהגז ללחץ תקין.


מזגן לא מקרר ולא מוציא מים

ראשית בדקו בשלט על איזה מצב נמצא המזגן, אם הוא על מצב טיפה או חימום - לבטח שלא ייצא אוויר קר ולא מים. אם המזגן אכן מוגדר נכון, נסו לנתק ולחבר את המזגן מחדש - איפוס עשוי לגרום לו לחזור למצב הגדרות תקין. לעיתים מדובר גם על תקלה טכנית מורכבת יותר כמו מדחס, מעבה ואפילו קבל תקול.


מזגן לא מקרר אחרי חורף, הייתכן?

בחורף המזגן כן הוציא קור ופתאום בקיץ הוא לא? למעשה ייתכן שבכל תקופת החורף הייתה תקלה ופשוט לא הרגשתם אותה - הוא ינק אוויר קר מבחוץ והחדיר אותו אל תוך ביתכם. אפשרות נוספת היא שימוש במזגן על חימום בתקופת החורף והפיכתו לקירור כעת, משאבת החום נתקעה בהגדרות המזגן ולמעשה היא פועלת ולא מאפשרת לקרר. נתקו את המזגן לכמה דקות וחברו מחדש. כמו כן - לחצו על ריסט בשלט ונסו לאפס את ההגדרות ולהגדיר מחדש במזגן.


מזגן מרכזי לא מקרר בחדר אחד

אם יש דאמפרים למזגן בדקו שאכן תקינים ומגיבים, ייתכן כי הדאמפר בחדר לא תקין ויש להחליפו. אפשרות נוספת היא שהצינור אשר מוביל אוויר אל החדר נקרע או נמעך ולכן לא מגיע אוויר קר אל אותו החדר, פתחו את פתח השירות של המזגן המרכזי ובדקו האם הכל תקין.


מדוע מזגן לא מקרר בלילה?

האפשרות לכך שהמזגן לא יקרר בלילה וביום כן יקרר קצת מוזרה, אך ישנה אפשרות שהמזגן מזיע בחוץ ובעצם קופא, זה קורה מעודף לחות. ייתכן המצב גם בתוך הבית עצמו ביחידה הפנימית אם ישנים עם חלון פתוח ומזגן עובד, הלחות שבחדר בעצם יוצרת נוזלים במזגן, הקור מקפיא אותם ובעצם חוסר את אפשרות הקירור של המזגן. פתחו את הפאנל ובדקו האם המזגן קפוא? במידה וכן יש להפשירו, לסגור את החלון, לנקות פילטרים ולעלות במעט את הטמפרטורה במזגן.


מזגן לפעמים מקרר ולפעמים לא?

בואו נחלק את הבעיה ל-2 חלקים, המזגן מוציא אוויר ומקרר ולעיתים ממשיך ומוציא אוויר אבל לא קר? אוקיי - ככל הנראה מדובר על טרמוסטט תקול, אפשרות נוספת כמובן היא קבל המזגן שפועל ומספיק לפעול בגלל שהוא לא תקין ולמעשה המדחס הוא זה שגורם לחוסר הקירור (עקב הקבל כמובן).

 

עוד אפשרות היא קיפאון - המזגן קופא ובעצם מפסיק לקרר, כאשר הוא מפשיר הוא ממשיך לקרר, כמובן שמדובר על קיפאון בצינורות, דבר עשוי לקרות עקב וואקום בצנרת הגז או עודף גז. שני התקלות מחייבות הזמנת טכנאי מזגנים כמובן.

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

המזגן מוציא קור אבל לא מקרר מספיק טוב

נשמע כאילו המזגן שלכם התעייף, ראשית נסו לנקות את הפילטרים של המזגן, חסימה של אבק יכולה לגרום ליציאת אוויר חלשה ובכך שתרגישו גם בחוסר קור בחדר, זה נשמע קצת מוזר - אך זהו פתרון אידאלי במרבית המקרים. אם זה לא עובד כנראה שיש צורך בניקוי מזגנים יסודי. מחיר ניקוי מזגן הוא לרוב בין 400 - 500 ש"ח למזגן עילי.

 

אפשרות נוספת היא שהספק המזגן שלכם לא תואם את החדר, ז"א לשים מזגן 1 כוח סוס בסלון הבית - ללא ספק לא מספיק, חשוב להתייעץ עם טכנאי מזגנים או יועץ בחנות המוכרת מזגנים, כמה כוחות סוס אתם צריכים על מנת לקרר את כל החלל המבוקש.