תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

המזגן לא מגיב

לוחצים על השלט והמזגן פשוט לא מגיב? יש לכך מספר סיבות, תוכלו להבין ולקרוא אליהם כאן במיזוגי ולגלות בדיוק מדוע המזגן לא מגיב לשלט המזגן שלכם, זה לא משנה אם המזגן הוא טורנדו, אלקו, תדיראן או של חברת אלקטרה.

סיבה ראשונה, למה המזגן לא מגיב לשלט?

לוחצים על השלט והמזגן פשוט לא מגיב? אין צפצוף והנורה אפילו לא מהבהבת? יש לכך מספר סיבות שונות, אשר כולן נמצאות תחת אותה הגדרה, אנו מניחים שבשלב הראשוני כבר החלפתם סוללות לשלט ורק לאחר מכן נכנסתם לכאן לבדוק מה יכולה להיות הסיבה הנוספת לחוסר התגובה.

 

אז ראשית תמיד יכולה להיות בעיה בשלט עצמו שהוא פשוט לא מצליח לשדר, ניתן לרכוש שלט מזגן אוניברסלי חלופי ולבדוק האם נפתרה הבעיה. אם עדיין אין תגובה, ככל הנראה מדובר על עינית המזגן - תקלה שכיחה יחסית, העינית פשוט נהרסה ויש צורך להחליפה.

 

מזגן לא מגיב לשלט

אז כמה יעלה לתקן מזגן שאינו מגיב?

למזלכם! תקלות מסוג אלו כמו החלפת עינית, לוח פיקוד או קופסת פיקוד הנם תקלות שכיחות למדי והעבודה לא כלכך מסובכת, אך עדיין מצריכה ידע מקצועי וכמובן שרק טכנאי מזגנים יכול לבצע את העבודות האלו, עלות החלפת עינית נעה בין 200 - 300 שקלים בלבד, החלפת לוח פיקוד תעלה לכם קצת יותר והמחירים נעים בין 600 ש"ח ויכולים גם להגיע ל-900, תלוי בסוג המזגן. רכישת שלט חדשה נעה בין 50 ל -70 שקלים. - ראו מחירון מזגנים וגלו מחירים נוספים.

ממוצע מוערך לתיקון מזגן שאינו מגיב

ממוצע מוערך לתיקון מזגן שאינו מגיב: 500 ₪

טווח מחיר גבוה 900 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

אפשרות נוספת למה המזגן לא מגיב:

אז בדקנו את השלט ועדיין המזגן לא מגיב? כעת הגיע הזמן לבדוק (במידה וקיימת האפשרות ובעיקר במזגנים עיליים), האם ניתן לשלוט במזגן באופן ידני? דרך לוח הפיקוד שלו המובנה בתוכו.

 

בדרך כלל כפתורי ההפעלה הבסיסים של מזגן עילי יהיו מתחת לפאנל הפלסטיק, הרימו אותו ונסו להפעיל את המזגן, לא עובד? ניתן לומר כעת כי מדובר על לוח הפיקוד של המזגן, יש להחליפו בחדש. אגב תפקידו הוא לתת פקודות למזגן וחלק ממנו הוא "עינית המזגן", כך שככל הנראה הוא הבעיה כאן.

 

האם יש חלופה לשלט אלקטרה ואלקו?

כמובן, לא רק שניתן לרכוש שלט אוניברסלי המתאים כלל חברות ומותגי המזגנים, ישנם גם לוחות פיקוד אוניברסליים הניתנים להתקנה בתוך המזגן, אז גם אם יש לכם מזגן ישן ואין "חלקי חילוף" זמינים בעבורו, עדיין שווה לבדוק כמה יעלה לתקן את התקלה ולרכוש לוח חלופי. אם החלטתם לרכוש שלט אוניברסלי, למדו כאן כיצד לכוון אותו.

מה לעשות כאשר מזגן מיני מרכזי לא מגיב לשלט?

כאן קשה יותר לבדוק היכן בדיוק הבעיה, הרי במזגן מיני מרכזי לא ניתן לבצע הפעלה ידנית (במרבית המקרים ובפרט במזגני אלקטרה), אז מה עושים אם אין לוח פיקוד חיצוני המאפשר הפעלה ידנית? יש לבדוק אם עינית המזגן פועלת (הנורה דולקת?), האם מגיע חשמל אל המזגן ולא מדובר על קצר בכלל ורק אז לבדוק את קופסת הפיקוד הפנימית ואת עינית המזגן, ככל הנראה התקלה נמצאת באחד מהם (במידה ויש חשמל כמובן).