תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

מדחס מזגן לא נכנס לפעולה

מה תפקידו של מדחס למזגן? מהן הסיבות בגינן הוא מפסיק לעבוד ואיך לזהות זאת. בנוסף נציג מחירי תיקון ונסביר כיצד תוכלו לאתר בעל מקצוע מיומן במחיר משתלם תוך זמן קצר.

מהו מדחס למזגן?

כל מזגן בנוי משני חלקים, כאשר יש חלק פנימי המכיל את המאייד ואת החלק החיצוני המכיל את המעבה, שבתוכו מצוי המדחס של המזגן. תפקידו של המדחס בדומה ללב אנושי - הוא לההזרים פנימה והחוצה חומרים שונים ע"מ להפיח חיים במזגן.

 

המדחס, כשמו - אחראי לדחוס גז נוזלי בעוצמה גבוהה ובכך לאפשר ליחידת המזגן הפנימית לשדר אויר קר או חם אל תוך הבית.

 

מדחס למזגן

מהן הסיבות המונעות ממדחס מזגן לעבוד?

יש כמה סיבות המובילות למדחס מזגן שלא נכנס לפעולה, הן כוללות בין היתר את קבל המדחס, בעיה חשמלית, תקלה ברכיב האלקטרוני ואף תקלה במדחס עצמו

 • תקלה בכרטיס האלקטרוני - לעתים מדחס מזגן לא נכנס לפעולה בגלל תקלה בכרטיס האלקטרוני, האחראי להעביר פקודות משלט המזגן למדחס.
   
 • קבל מדחס - קבל ההנעה של המדחס נוטה להישחק עם הזמן, מה שגורם למצב בו מדחס נכנס לפעולה ומפסיק זמן מה לאחר מכן. הדבר עשוי לעתים לגרום לקצרים בעת הדלקת המזגן או למצב בו המדחס יפעל בצורה לא יעילה.
   
 • בעיה בחשמל - במזגנים הפועלים על מערכת חשמלית תלת פאזית קורה לעתים שאחת הפאזות שמחוברת למדחס יצאה מתקינותה ולכן המדחס לא פועל. אופציה אחרת קשורה לרכיב הקונסטרקטור המסייע בפעילות המדחס וכאשר הוא מתקלקל המדחס חודל מלעבוד. שימו לב שבמקרים הקשורים לחשמל נמליץ להסתייע בחשמלאי מוסמך וזאת גם במידה וטכנאי המיזוג מעיד על עצמו כמנוסה בתחום. במידה והוא מאוד משכנע - בקשו לראות רשיון חשמלאי בתוקף, שכן יש טכנאים שמחזיקים ברשיון כזה בנוסף.
   
 • תקלה במדחס עצמו - לעתים התקלה עשויה לנבוע מהמדחס עצמו, מה שאומר שהמאייד יעבוד יעבוד כרגיל אך המזגן מצדו לא יקרר או יחמם אלא יוציא אויר "פרווה".

מדחס מזגן לא נכנס לפעולה - סימנים

מדחס מזגן שלא נכנס לפעולה ניתן לזהות ע"י הפעלת היחידה הפנימית (המזגן המותקן בתוך הבית). במידה ואתם מרגישים שהמזגן מספק אויר נייטרלי על אף שכיוונתם למצב קירור או חימום, תוכלו לבדוק את היחידה החיצונית של המזגן במידת האפשר - במידה והיחידה החיצונית אינה משמיעה רעשי מנוע אלא רק המאוורר פועל, קרוב לוודאי שזה יעיד על מדחס שלא נכנס לפעולה.

 

דרך נוספת היא קצרים חוזרים לאחר הדלקת המזגן. שימו לב רק שמזגן שמקצר לאו דווקא יעיד בכל המקרים על בעיה במדחס. חשוב לדעת שכבר מהסיבה הראשונה שציינו עולה הצורך בהזמנת טכנאי מזגנים, שכן, התוצאה הנ"ל יכולה לנבוע הן מתקלה במדחס והן מתקלות אחרות במזגן.

מחיר תיקון מדחס מזגן שלא נכנס לפעולה

אז כפי שכבר הסברנו, יש כמה גורמים המובילים למצב בו מדחס מזגן לא נכנס לפעולה, שבעבור טיפול בכל אחד קיימת עלות שונה, ראו את המחירון הבא:.


מחירון תיקונים

החלפת קבל מדחס

מחיר להחלפת קבל, כולל קבל למזגן של 2 כ"ס


350 - 450 ש"ח
החלפת כרטיס אוניברסלי

 מחיר להתקנת כרטיס פיקוד המתאים למגוון חברות המיזוג. המחיר כולל את הכרטיס החדש.


700 - 1,000 ש"ח
החלפת מדחס מזגן

 מחיר להחלפת מדחס למזגנים בעלי 2.5 - 5 כ"ס.


2,500 - 4,500 ש"ח
החלפת קבל מדחס

מחיר להחלפת קבל למזגן בהספק של 2 כ"ס ומעלה.


450 - 550 ש"ח

הדפס מחירון

מה משפיע על מחיר החלפת מדחס למזגן?

יש כמה היבטים שעלולים להשפיע על מחיר תיקון מדחס שלא נכנס לפעולה:

 • מזגני אינוורטר - מזגנים אלו נחשבים מתקדמים מאוד ועל כן - יקרים מאוד לתיקון, בעיקר כשמדובר על מדחס המצוי בהם.
   
 • נגישות - במידה ומדובר על מזגן שהמדחס שלו מותקן באזור ללא גישה נוחה (כמו בקומה גבוהה בבניין), דהיינו שמחיר התיקון הסופי צפוי להתייקר בגלל הכנות מקדימות הכוללות בין הייתר שימוש במנוף או בציוד סנפלינג עבור טכנאי המיזוג.
   
 • מותג המזגן - יש מקרים בהם מדובר במזגנים יוקרתיים, המיוצרים ע"י חברות כמו מיצובישי ופוג'יטסו, מה שאומר שכל תיקון בהם יהיה יקר משמעותית מתיקון של מזגנים הנחשבים באיכות ביניים.

המדחס לא נכנס לפעולה במזגן אלקטרה

למי מכם המחזיק במזגן של חברת אלקטרה מסדרת EMD והמזגן פשוט לא מספק קירור או חימום, דעו שהדבר עשוי להיות מעט שונה מפני שבסדרה הזו, קיים כרטיס פיקוד נפרד עבור המעבה וכשהוא תקול הוא לא מעביר הוראות למדחס שיכנס לפעולה.

 

כך שבמצב כזה התקלה לאו דווקא תעיד על חוסר תקינות של המדחס ויהיה על טכנאי המזגנים לוודא גם את תקינותו של כרטיס הפיקוד.

השיגו תיקון למדחס המזגן שלכם דרך מיזוגי וחסכו!

אז כפי שכבר הבנתם תיקון מדחס למזגן הוא אינו עסק זול, בין אם מדובר במדחס עצמו ובין אם בחלקי החיבור שלו. כדי לאפשר לכם להשיג בעל מקצוע במחיר כמה שיותר זול ומבלי להתפשר על איכות העבודה, דעו כי תוכלו להשאיר פרטים בטופס המצורף מתחת, לקבל בחינם עד - 3 הצעות לטכנאי מיזוג באזורכם, ביניהם תוכלו לברר מחירי תיקון מדחס שלא נכנס לפעולה, להשוות ולבחור בהצעת המחיר המשתלמת ביותר עבורכם!

כיצד לשמור על מדחס המזגן?

אז לאחר שנעזרתם בטכנאי מזגנים לצורך תיקון מדחס מזגן שלא נכנס לפעולה, אתם בטח רוצים לדעת כיצד תוכלו למנוע מהתקלה היקרה לחזור על עצמה, לא? קראו מתחת על טיפים מומלצים:

 • ניקוי פילטרים - אין ספק שאחד הדברים המכבידים ביותר על המדחס שלנו הוא אבק וליכלוך המצטבר בפילטרים של המזגן. כדי למנוע מצב בו המדחס במזגן לא נכנס לפעולה, תוכלו אחת לשנה לנקות את המזגן בעצמכם או לחילופין, לחסוך בסיבוכים ולהיעזר בטכנאי מזגנים לצורך ניקוי יעיל של המזגן שלכם.
   
 • חפשו אחר ליקויים - הקפידו לעקוב אחר סימנים כמו חוטי חשמל קרועים או תקלות שלפתע החלו להתרחש במזגן והשתדלו לא לדחות את הטיפול שלהם, שכן, במזגן לא אמורים להיות חלקים חרוכים או שהינם מחוברים בריפיון. כל חלק שלא מחובר בצורה תקינה, עשוי להוביל לשחיקת מדחס המזגן.
   
 • מצב טיפה במזגן - אנו ממליצים שבתום כל שימוש במזגן על קירור - לכוון אותו על מצב טיפה, שמטרתו לייבש את הלחות הקרירה הן בחלל החדש והן את הלחות שהצטברה במזגן. במידה ודאגתם לנקות את המזגן לאחרונה, ביכולתו של מצב טיפה למנוע מעובש לחזור, שכן הוא מייבש את עודפי הלחות בתוך חלל המזגן הפנימי. אגב, הדבר גם יעיל לצורך הרחקת ג'וקים החובבים אזורים חשוכים ולחים.