תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

למה המזגן בהשהייה?

העברתם ממצב חום לקור והמזגן נכנס להשהייה? מה הסיבה שהוא עושה זאת, מדוע הוא לפעמים נתקע בהשהייה ולא יוצא מהמצב הזה ובאופן כללי, איזה סיבה יש לו להיכנס למצב השהייה של המזגן? כל התשובות בהמשך!

למה המזגן נכנס להשהיה?

ישנם מספר סיבות לכך שמזגן מהשהה את עצמו מפעולה, אם מדובר על תחילת עבודה של המזגן והפיכתו מקור אל חום למשל, עד שיהיה דיי חימום בסוללת החימום החיצונית (משאבת החום), הוא יהיה במצב השהייה ולא יזרים אוויר קר אל החלל, לאחר מספר דקות הוא צריך להיכנס לעבודה.

 

עוד סיבה לכך שנוצר מצב של שהייה של מזגן, היא כאשר הוא הגיע לטמפרטורה הרצויה בחדר (לא קורה במזגני אינוורטר אגב). הוא מספיק את עבודתו ובודק לאחר מספר דקות שוב את הטמפרטורה בחדר, אם היא ירדה הוא יחזור לפעולה.

 

מעבר לכך ישנן תקלות אשר גורמת למזגן להיכנס למצב השהייה, כמו למשל פילטרים מלוכלים אשר "מעייפים" את המזגן והוא נכנס למצב "מנוחה" או תקלה באחד החיישנים כמו זה שאחראי על הטמפרטורה ולכן הוא מכניס את עצמו להשהייה שלא לצורך.

 

מזגן מושהה

מזגן לא יוצא מהשהייה , מה הסיבה לכך?

המזגן נתקע על מצב השהייה? אוקיי צריך לעשות בדיקה קצרה על מנת למצוא כיוון לתקלה, ראשית אם המזגן היה מכוון על מצב חימום והוא לא יוצא משהייה וגם לא מוציא אוויר חם, הסיכוי הגדול הוא שמדובר על משאבת החום שלא מצליחה לתפקד ולהגיע לטמפרטורה הרצויה ולכן המזגן לא עובד ופשוט ממתין לטמפרטורה המתאימה שככל הנראה לא תיהיה בגלל תקלה במשאבה.

 

אם נעביר את המזגן למצב קירור והוא כן מתחיל לעבוד, אבל מפסיק לעיתים, יכול להיות שיש חוסר בגז או אפילו בעיה בכרטיס שאחראי על הטמפרטורה. אבל רגע לפני שאתם מזמינים טכנאי מזגנים מורשה לתיקון הבעיה, נסו לנתק את המזגן ישירות מהחשמל ולחבר בחזרה, לפעמים לאחר הפסקת חשמל או שינוי הגדרה המזגן פשוט נתקע במצב כזה ואיפוס שלו יכול לפתור זאת.

מעבר לחום והמזגן במצב השהייה

בעת הפעלת חימום המזגן מתחיל לחמם את האוויר באופן חיצוני, הוא משתמש ב"משאבת החום" שלו על מנת להגיע לטמרפטורה הרצויה שהוגדרה בשלט המזגן, כאשר עד לחימום המלא המזגן כעת נמצא במצב השהייה ובעת סיום והגעה לטמפרטורה הרצויה המזגן יכנס לפעולה ויוציא אוויר בתוך הבית. נציין שבעת השהייה הראשונית המנוע החיצוני כן יעבוד והמאייד (היחידה הפנימית) לא יעבדו.

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

אלקטרה, תדיראן וטורנדו - כולם נכנסים למצב השהייה?

אכן כן, אין הבדל בין החברות ואין סיבה לשאול באופן פרטני על כל מזגן של חברה אחרת, מדוע הוא נכנס להשהייה או הוא, ממידע שאספנו באינטרנט ראינו כי הגולשים מחפשים פתרון להשהיית מזגן על פי החברה בה הוא מיוצר, אין זה משנה אם המזגן של אלקטרה, טורנדו או תדיראן. הסיבות להשהייה שנכתבו מעלה תואמת לכלל סוגי המזגנים הקיימים.