תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

תקלות נפוצות במזגנים

יש לא מעט תקלות אופייניות במזגנים אשר שכיחות ומופיעות לעיתים קרובות, חלקן ניתן לפתור באופן עצמאי וחלקן מחייבות הזמנת טכנאי מיזוג אוויר לתפעול ופתרון הבעיה. בפורטל מיזוגי ניתן לקבל מידע נרחב על סוגי התקלות השונות והנפוצות ביותר הכולל פתרונות מקיפים לכל סוג של בעיה.

סוגי תקלות במזגנים:

מזגן מטפטף
מזגן מטפטף
קצר במזגן
קצר במזגן
קרח מצטבר על המזגן
מזגן קופא
רעש מהמזגן
רעש מהמזגן
מזגן לא מוציא אוויר
מזגן לא מוציא אוויר
המזגן לא מחמם
המזגן לא מחמם
המזגן מוציא ריח רע
ריח רע מהמזגן
לא נדלק בהפעלה
מזגן לא נדלק
אדים מהמזגן
יוצא אדים מהמזגן
צפצוף
מזגן מצפצף
מזגן מפסיק לעבוד
מזגן מפסיק לעבוד
אוויר יבש מהמזגן
מזגן בחימום מייבש
תריס מזגן לא עובד
תריס לא עובד
מזגן אינו מגיב
המזגן לא מגיב לשלט
מזגן לא מקרר בכלל
המזגן לא מקרר
מזגן מושהה
מזגן בהשהייה
תקלה בצינור המזגן
תקלה בצינור המזגן
נורה מהבהבת במזגן
נורה מהבהבת במזגן
מזגן נדלק ונכבה לבד
מזגן נדלק ונכבה לבד
מדחס מזגן לא נכנס לפעולה
מדחס מזגן לא נכנס לפעולה
שלט המזגן ננעל
שלט המזגן ננעל

כיצד לאתר את סוג התקלה?

לא חייבים להיות בעל מקצוע מוסמך על מנת לדעת בדיוק מהי התקלה שמופיעה אצלכם במזגן, ישנם מספר אפשרויות של תקלות שונות, החל מכך שהמזגן אינו מחמם או מקרר, המזגן קופא או מטפטף ועד לרמה של חוסר פעולה או יציאת אוויר חלשה מן המזגן, על מנת לאתר באופן מדוייק מהי התקלה עליכם לנסות לשנות כמה מצבים. למשל: אם המזגן אינו מחמם, בדקו כי הוא כן מוציא אוויר קר, במרבית המקרים מדובר על כך שהמדחס לא יודע לעשות את הפעולה ההפוכה והיא בעצם למשוך אוויר פנימה במקום להוציא אותו כלפי חוץ.

 

דוגמא נוספת היא המזגן קופא, בדקו כי צינורית הנוזלים אינה סתומה ויש טפטוף דרכה של מי המזגן כלפי חוץ, בדרך כלל מזגן קופא כאשר הניקוז חסום. עוד דוגמא: המזגן מוציא מעט אוויר, בדקו כי הפילטרים של המזגן נקיים ולא סתומים באבק ולכלוך, נקו אותם והחזירו לאחר ייבוש מלא למקום, כעת בדקו שוב כי המזגן מוציא מספיק אוויר, אם התקלה לא נפתרה ככל הנראה מדובר על מדחס מזגן או קבל של המזגן.

רשימת פתרונות לטיפול בתקלות באופן עצמאי:

פתרון למזגן מטפטף: במרבית המקרים צינורית הניקוז של המזגן סתומה או לא מונחת בקו ישר, מה שגורם להצטברות של נוזלים בתוכו ולטפטוף מחלקו הקדמי, יש לנשוף אל תוך הצינורית מספר פעמים על מנת לשחרר את הסתימה, אם הצינורית מקופלת או נמצאת במצב שאינו ישר כלפי מטה - יישרו אותה ובדקו האם הנוזלים יוצאים החוצה.

 

ישנן דירות או משרדים בהם מותקנת משאבה אשר אוספת את הנוזלים, לעיתים יש תקלה אצלה והיא לא מתפקדת כראוי, על מנת לתפור זאת עליכם להזמין טכנאי מיזוג אוויר המבצע תיקון תקלות.

פתרון ליציאת אוויר חלשה: כאשר המזגן אינו מוציא מספיק אוויר, ככל הנראה שהפילטר סתום, מלוכלך או מלא באבק ועל כן יש קושי בהוצאת האוויר, מעבר לכך שאתם לא נהנים מהספק המזגן שלכם התקלה השכיחה הזו עשויה לגרום נזק למדחס המזגן ולעלויות יקרות, על מנת לפתור בעיה זו ובאופן קל יחסית יש לפתור את המזגן (ממש כמו שרואים בתמונה) להוציא את הפילטרים, לנקות אותם היטב ולאחר מכן לייבש אותם ורק אז להחזיר אל המזגן, להפעיל בשנית ולראות אם הבעיה נפתרה. אם לא צריך להזמין ניקוי מזגן יסודי.


הוצאת פילטר למזגן

פתרון ליצאת ריח רע מן המזגן: בעת הפעלת המזגן יוצא ריח רע? שוב בדקו את הפילטרים וראו אם יש עליהם עובש או הצטברות אבק ובדיוק כמו בסעיף של יציאת אוויר חלשה בצעו את אותן הפעולות ובעיית הריח תפתר לחלוטין.

מענה לבעיה של מזגן שאינו נדלק: לעיתים בעת החלפת שלטים במזגנים (למשל לאוניברסלי) הגדרותיו מתאפסות ויש לקודד מחדש את השלט על פי הנחיות אותו יצרן, אם עדיין גם לאחר קידוד הוא לא עובד, ייתכן כי הבעיה היא בלוח החשמל בבית כאשר המזגן קפץ, ייתכן גם בעינית המזגן. על מנת לבודד את הבעיה מסוג זה יש לנסות להפעיל את המזגן באופן ידני, אם הוא לא מגיב ככל הנראה שיש בעיית חשמל.