המזגן מקצר

סיבות לכך שהמזגן מקצר, ישנם לא מעט - לעיתים בעת הדלקה הוא מקצר, לפעמים לאחר מספר שניות וישנם מקרים שרק אחרי רבע שעה, מה עושים אתם שואלים? בכל הנושא אל תקלות בחשמל רצוי להזמין טכנאי, אך בכל זאת הכנו כמה סיבות ואפשרויות שאתם כן תוכלו לבדוק לבדכם וכמובן רק כאשר המזגן מנותק לחלוטין מן החשמל.

למה המזגן מקצר בהדלקה?

לחצתם על הפעלה ולפתע החשמל בבית קפץ? הפחת הספציפי של המזגן קפץ ועימו כל החדר? יש לכם קצר במזגן וככל הנראה שעדיף שלא תנסו לטפל בתקלה הזו לבדכם, הרי מדובר בבעייה חשמלית, היא יכולה להיות בלוח הבקרה של המזגן, בחיווט החיצוני או הפנימי.

 

ובכל זאת יש לנו טיפ לסייע לכם שאינו קשור ישירות בתעסוקה עם חשמל. כבו את כלל מכשירי החשמל "הזוללים" בביתכם, ייתכן כי מדובר בכלל על עומס ובעת הדלקת המזגן המתג קופץ ובכלל אין קצר. לכן כל מכשיר כמו מכונת כביסה, מייבש, מדיח כלים או דוד שמש, יש לכבות ולבדוק.

כמה יעלה תיקון למזגן מקצר?

במרבית המקרים קצר במזגן יהיה בקבל ותיקון שלו עולה בין 280 - 350 ש"ח. תיקון קצר אשר נובע ממדחס תקול כבר יעלה כמה מאות שקלים ויכול להגיע גם לאלפים (תלוי במזגן: עילי או מרכזי). אנו משערים שמרבית התקלות יסתיימו בחיווט מחדש או תיקון קבל והמחירים בעבור עבודות אלו זהים.

מחיר החלפת קבל מקצר

מחיר החלפת קבל מקצר: 315 ₪

טווח מחיר גבוה 350 ₪

טווח מחיר נמוך 280 ₪

המזגן מקצר לאחר כמה דקות הפעולה

הדלקתם את המזגן והוא פעל כשורה למשך רבע שעה, אך פתאום נוצר קצר והפחת קפץ, יש לכך סיבה ברורה. המדחס נכנס לפעולה וככל הנראה שעקב בלאי נוצר קצר, לעיתים זה קורה בתוך כמה שניות או דקות בודדות. סיבה נוספת היא שאתם משתמשים בכבל מאריך או שהחוט עצמו בלוי ועקב התחממות שלוקחת כמה דקות נוצר קצר חשמלי, אם אתם אכן משתמשים בחוט מאריך רצוי להחליפו ולבדוק אם התקלה חלפה.

 

בנוסף מומלץ לבדוק כי שקע החשמל עצמו אינו תקול או התקע, פעולת החלפה של קבל, שקע או תקע היא פשוטה יחסית אך עדיין מצריכה ביקור של חשמלאי או טכנאי מזגנים (שאפילו עדיף במצב כזה, אם התקלה אינה בחשמל).

בשינוי תוכנית לחימום או לקירור - המזגן  מקצר מיד

המזגן מקצר כאשר הוא מחמם? החלפתם בין חימום לקירור ולפתע נוצר קצר? הטרמוסטט תקול או כבל המזגן (זה שאחראי להכניס לפעולה את המדחס), כאן אין ביכולתכם לתקן זאת או לבדוק באופן עצמאי איך אתם פותרים את הבעיה, יש להזמין בעל מקצוע מוסמך לטיפול בבעיה ורצוי לאפיין את התקלה במזגן מראש על מנת שיביא את הציוד המתאים. 


קצר במזגן

מדוע יש קצר למזגן כאשר יש גשם?

גשם בחוץ והמזגן הפסיק לעבוד? אין זה שייך באופן ישיר אליו, אך חובה לבדוק אם הוא אכן "שותף" לקצר החשמלי שנוצר. אם קבל חשמל חשוף בחוץ, ככל הנראה בעת מגע עם מים נוצר הקצר, זה יכול להיות חיווט של המזגן אך גם גוף תאורה שקשור למעגל החשמלי ונרטב יקפיץ את כל המעגל החשמלי. אז מה עושים? מבודדים את הבעיה, אם אתם רואים מנורת גינה חשופה רצוי לעטוף אותה עם שקית או ניילון, אם זיהתם כי יש חוט חשוף בחוץ, אל תתעסקו איתו והזמינו בעל מקצוע שיטפל בו ובבעיה.

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

ניתן לקבל עד 3 הצעות מחיר ולהשוות מחירים. השירות ניתן בחינם וללא כל התחייבות! בשליחת הטופס הינך מאשר את תנאי השימוש באתר.

גם כאשר המזגן כבוי הוא מקצר את כל הבית!

ככל הנראה שהגעתם למסקנה הזו לאחר ניתוק של כל מכשירי החשמל מהבית ובעת החזרת המזגן לשקע גילתם כי הוא המקור לקצר, למרות שהוא כבוי!  זה בהחלט אפשרי, אם לוח המזגן תקול גם כאשר המזגן אינו בפעולה יכול להתווצר קצר אשר משפיע על כל הבית, סיבות נוספות הם שקע ותקע שאינם תקינים או שהחוט בלוי והפלוס והמינוס נוגעים אחד בשני ובעצם "סוגרים מעגל" ויוצרים קצר חשמלי.

צור קשר עם פורטל מיזוגי

השאירו פרטים בטופס או חייגו למספר 077-6052500 וקבלו עד שלוש הצעות מחיר מטכנאים.

בשיחה או בהשארת פרטים בטופס הנכם מאשרים את תקנון האתר ותנאי השימוש בו.
פרסם באתר מיזוגי

טכנאי מזגנים? מתקינים או משווקים? אם אתם מקצוענים והוגנים, מקומכם עם מיזוגי! ביחד אנו יכולים לתת את השירות הטוב ביותר לגולשי האתר, ולכם שפע של לקוחות מרוצים מדי יום.


מלאו את הטופס, או חייגו: 077-6052500 וקדימה, לעבודה.
בשליחת הפרטים הינכם מסכימים לתנאי השימוש ותקנון מיזוגי.
לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה