תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

מצב שינה במזגן

קמים מקור באמצע הלילה בגלל המזגן? במאמר זה נסביר לכם מה זה בעצם מצב שינה, מתי יש בו צורך? תוכלו ללמוד איך לתפעל מצב שינה במזגן בעצמכם, ומה בעצם ההבדלים בין מצב שינה במזגן לבין מצב קירור רגיל? קראו וגלו.

מצב שינה במזגן - מה זה בעצם?

מצב sleep במזגן זו תכונה המאפשרת לכם לבצע את פעולת השינה שלכם מבלי שתיאלצו לקום באמצע הלילה בגלל שקפאתם. זו תכונה שאחראית על ויסות הטמפרטורה ע"י כך שלאחר שכיוונתם את הטמפרטורה הרצויה והלכתם לישון, מצב שינה יעלה את טמפרטורת המזגן במעלה אחת כל שעה למשך שלוש שעות ,לאחר מכן טמפרטורות המזגן יתקבעו למשך חמש שעות נוספות עד לכיבוי המזגן לאחר כ- 8 שעות "שינה". ישנם הרבה מצבים במזגן שלא כולם מכירים - זה אחד מהם.

 

מצב שינה במזגן

מתי נשתמש במצב שינה במזגן?

מצב שינה במזגן נפעיל בעיקר בשעות הלילה על מנת לווסת את הטמפרטורות בחדר בצורה ידידותית שלא תגרום לנו להתעורר עקב קור ולבצע בו שינויים - מה שעשוי לפגום באיכות השינה שלנו.

היתרונות והחסרונות במצב שינה

היתרון במצב שינה במזגן הוא שפעולה זו הינה חסכונית באנרגיה (משמע: שתשלמו פחות על כך) ומאפשרת לכם לישון מבלי היסחי דעת מיותרים כמו לקום בגלל שקפאתם או לקום לכבות את המזגן ע"מ לחסוך בכסף.  החיסרון במצב שינה במזגן הוא שהוא אינו אפקטיבי במהלך היום כשחם ובנוסף - מומלץ שמי שבכל זאת בוחר לישון עם מצב sleep במזגן בלילה לפתוח חלון על מנת לאפשר תחלופת אוויר בחדר - מה שבמזגן אין יכולת לשנות.

כיצד נפעיל מצב sleep במזגן?

כמו שהדרכנו אתכם כיצד להפעיל מצב טיפה במזגן, על מנת שתוכלו לתפעל מצב sleep במזגן אלקטרה, תדיראן או כל מזגן עילי אחר שלכם יש לעקוב אחר מספר פעולות:

  1. איחזו בשלט המזגן שלכם וליחצו על לחצן sleep  (עשוי להופיע גם כציור חצי ירח וכוכבים) כאשר אתם מכוונים את השלט למזגן העילי שלכם.
     
  2. לאחר ששמעתם ציפצוף פעולה או לאחר שהשלט הראה שעבר למצב שינה במזגן, תוכלו לראות את גובה הטמפרטורה הנוכחית ולהחליט אם לכוונן לטמפ' נמוכה יותר או גבוהה יותר.
     
  3. לאחר שכיוונתם לטמפ' הרצויה מצב שינה במזגן שלכם יחל לפעול ויעלה במעלה אחת את הטמפרטורה שבחרתם וזאת למשך שלוש השעות הראשונות, לאחר מכן הטמפרטורה תתקבע עד לכיבוי מצב שינה לאחר כ - 8 שעות פעולה.

מה ההבדלים בין מצב שינה במזגן לבין מצב קירור רגיל?

מצב שינה במזגן מאפשר למשתמש להנות משינה רצופה מבלי לדאוג לכיוונון ידני של טמפרטורות או לכיבוי ידני כמו במצב קירור רגיל. בנוסף, מצב שינה במזגן הוא חסכוני מאוד באנרגיה (משמע - חסכוני בכסף) כי הוא מעלה במעלה אחת כל שעה וזאת למשך שלוש שעות ואז מתקבע עד לכיבוי אוטומטי של המזגן לאחר כ - 8 שעות שינה- דבר שלא קורה במצב קירור רגיל בו הטמפרטורה שקבעתם נותרת קבועה וללא שינוי כמו גם רמת האנרגיה הגבוהה שמצב קירור רגיל לוקח.