תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

מצב טיפה במזגן

כאן תוכלו לקרוא על מה זה בעצם מצב טיפה? למה יש בו צורך ? באילו מצבים נזדקק לו? ונסביר לכם איך להוריד לחות עם מזגן באמצעות פעולה פשוטה זו.

מה זה מצב טיפה במזגן?

אז מה זה מצב טיפה במזגן? אז כשמו הוא - בצורת טיפה ותפקידו לייבש לחות באויר שבחדר ע"י שאיבת הלחות הקיימת והחלפתה באויר יבש. כאשר מצב זה מופעל, המזגן ישאב לתוכו את הלחות המצוייה בחדר ובמקומה ישדר החוצה פעולת ייבוש. דעו כי מצב זה זמין גם כמצב ייבוש במזגן תדיראן, בטורנדו ובשלל חברות מיזוג שונות.

 

מצב טיפה במזגן

מתי נרצה להפעיל מצב טיפה במזגן?

המקרים בהם יש צורך להפעיל מצב טיפה במזגן הם מגוונים ולכן נציין 4 מהם כאן:

  • לשמור על טמפרטורה נוחה בחדר מבלי צורך לקרר אותו בפונקציית קירור רגילה.
     
  • במקרים בהם נרצה לטהר מזגן שלא נעשה בו שימוש זמן רב נכוון אותו למצב טיפה בערך עשר דקות על מנת להיפתר ממצב של ריח רע מהמזגן שנוצר עקב אבק ולחות.
     
  • על מנת לחסוך באנרגייה ובעלויות חשמל ומצד שני לא לחסוך באיכות האויר בחדר.
     
  • לאחר שניקינו את הפילטרים וייבשנו אותם נפעיל מצב טיפה במזגן למשך של כ- 10 דק' - דבר שיביא לפעולת ייבוש נוספת שתאפשר למזגן להתאפס מסביבה לחה שעלולה למשוך חיידקים טרם השימוש בו.

איך להפעיל מצב טיפה במזגן?

מצב טיפה במזגן ניתן להפעיל כמעט בכל מערכת מיזוג שיוצרה בשנים האחרונות ע"י לחיצה על כפתור Mode בשלט המזגן ובחירה בסימון של הטיפה. שימו לב שהרבה פעמים ייתכן שהמזגן לא מקרר כי הפעלתם אותו על מצב טיפה. תוכלו לראות על מצבים נוספים במזגן כאן.

האם מצב טיפה במזגן באמת עוזר?

זה נכון שמצב טיפה במזגן יכול לסייע בצמצום של רמת הלחות בחדר אך רק באופן זמני וכי יש לקחת בחשבון שפעולת הטיפה אינה בהכרח מונעת היווצרות של פיטריות ועובש במזגן וכי יש לדאוג לניקוי המזגן על בסיס חודשי על מנת לשמור על סביבה נקייה מליכלוך ומפיטריות.

 

פילטרים במזגן

מה עושים אם מצב טיפה במזגן מייבש?

מצב טיפה במזגן מייבש אתכם? חשוב לדעת כי מומלץ לא להפעיל מצב זה ליותר מ -10 דק' עד רבע שעה על מנת להימנע מייבוש יתר. במידה והגענו למצב בו אנו מרגישים יובש חמור באויר לאחר שימוש במצב טיפה במזגן זה סימן שהגיעה העת להעביר למצב קירור או פשוט לכבות את המזגן ולפתוח חלון ולאפשר למעט מן האויר בחוץ לחדור פנימה וליצור איזון.

מדוע נוצרת לחות בחדר מלכתחילה?

ישראל היא מדינה חמה. החום באוויר גורם לאידוי המים ופיזורו באויר שעופף אותנו . ככל שנתגורר קרוב יותר לאיזורי הים כמו ערים ברצועת החוף כך רמת הלחות תגדל משמעותית בשונה ממקומות נטולי מקורות מים לדוגמה: במדבר. לכן אין אפשרות להימנע מהלחות ומבעיות שמתלוות אליגם בתוך ביתנו באיזורים הסובבים מקורות לחים.