תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

מיקום מזגן

לא בטוחים איפה למקם את מדחס המזגן (יחידה חיצונית)? מה לגבי מיקום מזגן בחדר השינה? כל המידע בפנים.

למה מיקום מדחס מזגן כל כך חשוב?

מיקום מדחס (היחידה החיצונית) של המזגן משפיע מאוד על כמות התקלות שיהיו לו וגם משפיע על דברים נוספים:

 • חסימת פתחים: הרבה תקלות של המזגן נגרמות ברגע שהפתחים חסומים. הרבה פעמים הם חסומים בגלל צמחייה שחוסמת אותה. לכן כשאתם מתקינים מזגן חשוב לוודא שמיקום המדחס לא נמצא מול צמחייה קיימת או שעתידה לצמוח.
   
 • בלאי מואץ: בשביל למנוע בלאי מואץ של מדחס המזגן שמרו אותו במקום יבש לא חשוף לשמש ולא חשוף לרוחות. לא תמיד קל למצוא מקום כזה, אבל ככל שתצליחו קצב ההתבלות של המדחס ירד. זה קריטי מפני שהחלפת מדחס מזגן היא עבודה גדולה ויקרה.
   
 • אורך צנרת: המדחס צריך להיות במרחק של 10 מטר מהיחידה הפנימית כשהפרש הגובה צריך להיות עד 5 מטרים. הסיבה היא כי על מנת לוודא מעבר אוויר אידיאלי בצנרת ביניהן.
   
 • ילדים: מיקום מדחס מזגן צריך להיות הרחק מהילדים כדי לוודא שחס וחלילה הילדים לא יכניסו אצבעות או יפגעו. בנוסף ילדים אוהבים לשחק עם דברים אז כך תוודאו גם שהם לא מכניסים מקלות או אבנים למדחס.
   
 • עוברי אורח: ודאו שהדחס לא מפריע לשביל הליכה של עוברי אורח או שלכם. חשבו גם על הניקוז שלו. ניתן להשתמש במים לצורך השקיה וגם לא תרצו להיכנס הביתה ובשביל יש טפטוף של מזגן.
   
 • מראה הבניין והבית: עוד שיקול שכדאי לחשוב עליו הוא איך משפיע המדחס על חזות המבנה. מדחס הוא לא אביזר מאוד יפה אז כדאי להבין איך ניתן להכניס גם את השיקול הזה למיקום מדחס המזגן.
   
 • רעש לשכנים: עוד דבר שיעזור ליחסי שכנות טובה הוא המיקום של המדחס לעומת השכנים. כשהוא פועל המדחס עושה רעש, ומעבר לכך נגיד נשבר חלק קטן במאוורר המדחס השכנים ישמעו זאת ללא הרף במיקום לא טוב.

מה מיקום המזגן בחדר השינה?

מיקום מזגן בחדר השינה צריך קודם כל להיות בגובה טוב על מנת לפזר את האוויר בצורה הטובה ביותר. גובה מומלץ למזגן עילי הוא לפחות 2 מטר מהרצפה ו 10 - 30 ס"מ מהתקרה. כשאתם בוחרים את המיקום חשוב לוודא שמתחתיו אין כבלים או דברים שיכולים להיהרס ממים. הסיבה לכך היא שבמידה והמזגן מטפטף לתוך הבית תמצאו את עצמכם בבעיה. בנוסף כדאי למצוא מיקום שנוח לכם להגיע אליו במטרה לנקות את הפילטרים של המזגן.

 

מיקום מזגן בחדר שינה

מחפשים מתקין מזגנים מומלץ? פנו למיזוגי

הבנתם איפה לדעתכם כדאי למקם את המזגן? עכשיו רק צריך את המזגן! התקשרו למיזוגי וקבלו עד 3 הצעות מחיר ממתקינים בעירכם עבור התקנת המזגן. השוו בין הצעות המחיר שלהם וחסכו בקלות עד 37% במחיר הסופי.