תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

מיני מרכזי או מזגן בכל חדר?

מתלבטים האם להתקין מזגן בכל חדר או לרכוש מיני מרכזי ואפילו מרכזי לכל הבית? מערכת מיזוגי תעשה לכם סדר, הבינו את החסרונות והיתרונות, העלויות וגם תכירו את מזגן מולטי אינוורטר ועוד.

מה עדיף? מזגן מיני מרכזי או מזגן בכל חדר? או בכלל מולטי אינוורטר?

כל אחד שנכנס לדירה חדשה או עושה שיפוץ וגם כאלו שרק רוצים להתחדש. מתבלטים, מה לעשות להתקין מזגן מיני מרכזי או מזגן עילי בכל חדר בנפרד? אז אנחנו כאן בשביל לעשות לכם סדר, יש לכם - 3 אפשרויות:

 • התקנת מזגן מיני מרכזי: אז מזגן מיני מרכזי למעשה ניתן לשליטה באמצעות "דמפר" עם שלט בכל חדר. ניתן לשלוט בעוצמה שרוצים והאם המזגן יהיה סגור או פתוח (מבחינת הוצאת אוויר בחדר). למעשה אפשר לומר שזה החסרון של מזגן מיני מרכזי. כאשר רוצים לקרר רק חדר אחד ולמעשה משתמשים בעוצמה של קירור לבית שלם.
   
 • התקנת מזגן עילי בכל חדר: כל אחד שולט באופן נפרד במזגן שלו, מתי יפעל, איזה עוצמה ואפילו קור או חום. אממה.. העלויות בהתאם ומה נעשה עם כל המנועים? (לא תמיד יש מקום).
   
 • התקנת מזגן מולטי אינוורטר: דיברנו על מנועים? קבלו את החידוש הבא. בכל חדר יש מזגן נפרד ויש רק מנוע אחד! זה למעשה טכנולוגיית מולטי אינוורטר החדשה שמאפשר לנו להתקין מנוע אחד שיכול לפעול בעוצמות שונות על פי דרישה ומנגד ניתן להציב כמה מזגנים עיליים בכל חדר שמחוברים כולם אל מנוע אחד. בנוסף הוא פועל בטכנולוגיית אינוורטר (כתבנו על מזגני אינוורטר בנפרד). אתם מחפשים את החסרון? המחיר.

טוב בואו נתחיל להשוות בינהם:

 

מה בודקים?

מזגן בכל חדר מזגן מיני מרכזי מולטי אינוורטר
מהי צריכת החשמל? 9,000 BTU 35,000 BTU 9,500 BTU surprise
מחיר שעת הפעלה לשעה? 0.31  ש"ח לשעה 1.65 ש"ח לשעה 0.35 ש"ח לשעה
כמה עולה המזגן? 1,500 ש"ח 7,000 ש"ח 18,000 ש"ח
כמה עולה התקנת המזגן? 550 ש"ח 3,500 ש"ח 5,000 ש"ח
גמישות ושליטה במיזוג מעולה לא טובה מעולה
מי החסכוני ביותר? כמעט טוב לא טוב הכי טוב
מהי הבחירה של מיזוגי? כמעט הכי טוב. טוב, אם רוצים לחסוך. הבחירה החכמה!
 • השדה של מזגן בכל חדר מתייחס ליחידת מיזוג אחת בעלת כוח סוס אחד, יש להכפיל לפי כמות החדרים / המזגנים שמתכוונים להתקין.

החלטתם מרכזי? אז מעדיף מיני מרכזי או מרכזי?

ניתן לומר שמזגנים מרכזיים כבר כמעט אינם בשימוש והשליט הבלטי מעורער (כמעט בלתי מעורער) הוא המזגן המיני מרכזי. השוני בינהם הוא הגודל והתקופה שהם יכולים לתת. בעבר מזגן מרכזי באמת היה בדירות, אבל ככל שהטכנולוגייה התפתחה. התחלנו לראות שמזגן מיני מרכזי מספיק לדירה גם של 6 חדרים. אז מה עושים עם המזגן המרכזי? התקינו אותו במשרדים גדולים. אבל אז הגיעו פתרונות אחרים כמו מזגן VRF שגם את העבודה הזו "גנב" למזגן המיני מרכזי. בשורה התחתונה. עדיף מזגן מיני מרכזי (או אם בא לכם להשקיע, לכו על מזגן מולטי אינוורטר).
 

מזגן עילי או מיני מרכזי

כמה הבחירה שלי צריכה לעלות?

טוב בואו נעשה קצת סדר במחירים ונרחיב על סוגי המזגנים, כוחות הסוס וכן הלאה.

 • מחיר מזגן בכל חדר: אז אם בחרתם באפשרות של התקנת מזגן עילי בכל חדר בדירת 4 חדרים. יעלה לכם כ-6,000 בעבור המזגנים (מסוג 1 כוח סוס) ועוד כ-1,500 ש"ח בעבור התקנות (המחיר ליחידה הוא כ-550 ש"ח, אבל כאשר עושים כמה התקנות ניתן לקבל הנחה משמעותית סה"כ יצא לכם לשלם 7,500 ש"ח לערך (למידע נוסף הכנסו לעמוד התקנת מזגן 1 כוח סוס).
   
 • מחיר התקנת מזגן מיני מרכזי: היחידה עצמה עולה כ-7,000 ש"ח (4 כוחות סוס) וההתקנה עולה כ-3,500 ש"ח. בנוסף לכל אלו יש לבצע הנמכת תקרה ועבודות גבס נוספות שיכולות להגיע לתוספת של 8,000 ש"ח (עם כל ההכנות, חציבה, תאורה וכו'). סה"כ יצא לשלם 18,500 ש"ח לערך שכולל מזגן, התקנה, חציבה ועבודות גבס. כמובן שאם אין צורך בכל עבודות החציבה והגבס ויש הכנה, ניתן להוריד את התוספות מהמחיר. (למידע נוסף עברו לעמוד התקנת מזגן מיני מרכזי).
   
 • מחיר מזגן מולטי אינוורטר: היחידה עצמה תעלה כ-18,000 ש"ח וההתקנה בתוספת של כ-5,000 ש"ח. מה שנותן לנו מחיר של 23,000 ש"ח עם 4 יחידות סה"כ (4 חדרים ו-5 כוחות סוס).
   

במידה ואתם מחפשים מידע נוסף על מחירי התקנת מזגנים >> עברו אל מחירון המזגנים

 

רגע, אולי מזגן מיני מרכזי או מפוצל?

יש עוד אפשרות להתבלט עליה מעבר להחלטה האם זה מזגן מיני מרכזי או עילי והיא האם כדאי מזגן מיני מרכזי או מפוצל? אז צריך להבין שמזגן מפוצל מתאים רק ל-2 חדרים או שני חללים (למשל סלון וחדר שינה) או חדר ילדים וממ"ד. זה כן חסכוני. אבל אין שליטה, לא מקררים את כל הבית במקביל ואפילו לא שולטים ברמה של חדר אחד. לכן, אנחנו חושבים שאם זה לא פתרון נקודתי אחרי התקנת מזגן עילי בכל חדר - אין סיבה לעשות זאת.