תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

על איזה טמפרטורה שמים מזגן בחורף?

החורף הגיע? העברתם כבר את פונקציות המזגן מקור אל חום? כעת נותר לכם רק לגלות על כמה מעלות מכוונים את המזגן בחורף (במצב חימום) ואיך הוא יהיה חסכוני, לא מחניק ועדיין יחמם את הבית כמו שצריך.

על כמה מעלות לכוון את המזגן בחורף?

הטמפרטורה האידאלית למזגן במצב חימום היא 24 מעלות, כאשר הטווח הוא בין 22 עד 25 מעלות. כאשר תעלו את המזגן מעל ל26 מעלות צריכת החשמל תיהיה משמעותית גבוה יותר. זכרו המזגן פולט חום בטמפרטורה גבוה יותר, הוא פשוט יפסיק לחמם את הבית ברגע שיגיע למעלות שהגדרתם לו. טיפ נוסף וחשוב הוא לדאוג שתריסי המזגן יהיו מכוונים כלפי מטה והסיבה לכך היא שאוויר חם עולה למעלה ולכן לא נרגיש בחימום החלל כאשר התריסים מכוונים גבוה ולא נמוך. רוצים להרגיש בחימום הבית מהר יותר? הגדירו תחילה את המזגן לטמפרטורה גבוה ולאחר מכן הורידו אותה, זה יאפשר האצה של החימום. זכרו כל מעלה במזגן היא תוספת של 5 עד 10 אחוזים בצריכת החשמל.

כמה מעלות מזגן בחורף

עשוי לעניין אותך:

איך הופכים מזגן מקור לחום?
כמה עולה להפעיל מזגן?
המזגן לא מחמם

טמפרטורת מזגן מומלצת לתינוק בחורף

ראשית אנו רוצים להזכיר כי האידאל מבחינת חימום חדר לתינוק הוא שימוש ברדיאטור, הוא לא מייבש כמו מזגן וזהו יתרון חשוב מאוד בחדר בו שוהה תינוק או ילד. בנוגע לשאלה, הטמפרטורה האידאלית בחדר תינוק בחורף היא 23 - 24 מעלות. מומלץ להיעזר במד חום חדרי על מנת למדוד זאת.

מה קורה אם מכוונים את המזגן לטמפרטורה גבוהה מדי?

זכרו שמזגן הוא יותר מייבש מאמצעי חימום אחרים, לכן לא מומלץ לכוון אותו לטמפרטורה גבוהה מדי (27 או 28 מעלות) לזמן רב.במידה ותפעילו את המזגן על טמפרטורה גבוהה מדי לזמן רב ייתכן ותרגישו כאבי ראש בעקבות כך.

 

בנוסף, כאמור, כל מעלה אחת במזגן תעלה משמעותית את צריכת החשמל. לכן במידה ואתם מתכננים להישאר בחדר לזמן רב בהחלט מומלץ לכוון את המזגן ל- 24 מעלות כדי לוודא שצריכת החשמל לא תהיה גבוהה מדי.

אם אנחנו כבר כאן, כמה מעלות מזגן בקיץ?

תתפלאו לשמוע שהגדרת המזגן מבחינת מעלות טמפרטורה בקיץ זהה לחורף, רק כאן המזגן יהיה על מצב קירור במקום חימום. הגדירו אותו על 24 מעלות. כאשר הטווח בנורמה נע בין 22 עד 25 מעלות, ממש כמו בחורף, כך גם בקיץ. רק בתוכנית המתאימה לעונה והמזגן למעשה יקרר במקום לחמם.