תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

חוק התקנת מזגן

גרים בבניין משותף ושוקלים להתקין מזגן? כדאי שתדאגו להבין קודם מה אומר חוק התקנת מזגן, באילו מקרים אתם חשופים לתביעה וגם איך תוכלו דרך מיזוגי להשיג מתקין מזגנים מקצועי ובעל נסיון.

מה אומר חוק התקנת מזגן בבתים משותפים?

חוק התקנת מזגן בבתים משותפים אומר שעל בעלי הדירות להתקין את המזגן שלהם במסתור שהוגדר לו מראש (בעת הבנייה) ע"מ שלא יפגע באסתטיקת המבנה. אך לרוע המזל, ההתחממות הגלובאלית מאלצת בעלי דירות להתקין מספר מזגני עילי כמעט בכל חדר. דבר זה מחייב התקנה של מספר מנועים מחוץ לשטח הדירה, מה שהופך את פינת המסתור המוגדרת ללא רלוונטית, היות והיא מותאמת למנוע מזגן יחיד או לשם התקנת מזגן מיני מרכזי, הנחשבת יקרה פי כמה.

 

בהתאם למצב, בית המשפט נוטה להתיר לבעלי הדירות להתקין מספר מנועי מזגנים על הקירות המשותפים היות ומסתור המזגן שמותקן לא גדול מספיק כדי להכיל את כולם. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם השופט לא יתיר זאת, אותם נציג מתחת.

 

מנועי מזגנים חשופים בבית משותף

באילו מקרים התקנת מזגן חיצוני תגרום לבעיה חוקית?

קחו בחשבון שעל אף שבית המשפט בא לקראת בעלי הדירות, הוא לא יאשר מקרים הגורמים לפגיעת רכוש האחר, הכוללים: טפטוף צינורות מזגן על השכן מתחת, סכנת נפילה של מנוע המזגן או פגיעה באסתטיקת הבניין, רעשי מזגן וכדומה.

 

לכל המצויינים מעלה ישנם פרמטרים חוקתיים שנקבעו לפי בית המשפט וכל מקרה שיחרוג מהפרמטרים, ייאלץ לגרור את בעל הדירה לבית המשפט.

האם מותר להתקין מזגן בממ"ד?

החוק כיום מתיר להתקין מזגן בממ"ד היות ובית המשפט מבין את הצורך החיוני במיזוג אויר גם במצבי חירום. יחד עם זאת, התקנת מזגן בממ"ד תתבצע לפי הנחיות מחמירות של תקן "עידו" או לפי תקן "עומר". 

מה אומר איסור התקנת מזגן ברכוש משותף?

קורה לא פעם ששכנים בבניין נכנסים לעימותים בבתי משפט בגלל התקנת מזגן באזור בעייתי עבור השכן הנגדי. דעו שבמקרים בהם המזגן שהותקן עבור שכן 1 ירעיש יתר על המידה עבור שכן 2 או יגרום לרטיבות בקיר של שכן מספר 2, הדבר עלול לגרור תביעה לפירוק המזגן כנגד שכן 1 ולעתים אף לדרישה בפיצוי כספי.

התקנת מזגן - רק עם מתקין מזגנים מוסמך

במידה ואתם רוצים להתקין מזגן בדירה שלכם אך חוששים בפני פגיעה ברכוש המשותף, כדאי שתדעו שדרך מיזוגי ניתן לאתר מתקיני מערכות מיזוג מוסמכים בעירכם שידעו להתקין מזגנים לפי התקנים, כך שתוכלו להנות ממשב אויר נקי ורענן מבלי להסתכן בתביעות. 

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

מה אומר חוק התקנת מזגן במרפסת שמש?

כיום בישראל, לא מצוי חוק כתוב בגין התקנת מזגנים במרפסות שמש אך קחו בחשבון שבמידה ותרצו להתקין מזגן באזור המרפסת שלכם, עליכם לוודא שהוא אינו פוגע ברכוש של השכן שלידכם או מתחתיכם, שכן במקרה של פגיעה, אתם חשופים בפני תביעה של השכן הנפגע.

 

בין המקרים החושפים אתכם בפני תביעה במסגרת חוק התקנת מזגן: טפטוף מי מזגנים על המרפסת של השכן מתחת, רטיבות קיר השכן בגלל מי המזגנים, נפילת מנוע המזגן החיצוני על מרפסת השכן מתחת, רעשי מנוע החורגים מהתקן הקבוע בחוק.