תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

האם המשכיר חייב להתקין מזגן

האם המשכיר חייב להתקין מזגן לשוכר הנכס שלו? ומה לגבי תיקון מזגן קיים בדירה שכורה? כל התשובות מתחת.

האם המשכיר חייב להתקין מזגן?

אין חוק המחייב בעלי דירות להתקין מזגן בנכס אותו הם משכירים לכם אך יחד עם זאת, במידה ובנכס שאתם שוכרים יש מזגן קיים אך כזה שאינו תקין ולא שווה לתקן אותו (לדוגמה במקרים בהם עולה הצורך להחליף את המדחס שעולה כמו מזגן חדש), אז מן הראוי לבקש מהמשכיר למצוא פתרון לכך: בין אם זה ע"י החלפת המזגן בדירה השכורה ובין אם זה ע"י החלפה או תיקון של החלק התקול.

 

יחד עם זאת, אם נתקלתם בסירוב של המשכיר להתקנת מזגן חדש או תיקון של המזגן הקיים, כדאי שתבדקו בחוזה השכירות הנוכחי אם מצויין סעיף המתייחס למזגנים ואופן הטיפול בהם בנכס השכור. במידה ואכן מצויין סעיף שמחייב את המשכיר להתקין מזגן חדש, במקרה בו המזגן הישן נהרס,דהיינו שתוכלו להפנות את תשומת ליבו לנושא. במידה והוא מסרב שוב, נמליץ לחפש נכס אחר, היות ועימות מולו בבית המשפט לא יניב הישג ואף עשוי לסכן אתכם בסילוק מהדירה.


 

האם המשכיר חייב להתקין מזגן?

איך להבטיח שהמשכיר יתקין מזגן?

הדבר החשוב ביותר הוא לוודא לפני חתימת חוזה שאכן קיים סעיף הדן בכל הקשור להמצאות מזגן בנכס. אם קיים, הקדישו תשומת לב לפירוט: האם המשכיר חייב להתקין מזגן חדש במידה והקודם נהרס? במידה וכן - בררו מול בעל הדירה אם מדובר בתשלום משותף ביניכם לצורך ההתקנה או שמא מדובר במימון מלא על חשבונו.

מי משלם על תיקון מזגן בדירה שכורה?

תיקון מזגן בדירה שכורה מתחלק הן למשכיר והן לשוכר - תלוי במקרה: אם מדובר במזגן שהיווה חלק מהנכס בעת חתימת החוזה ושמפורט על כך בחוזה - ברוב המקרים על בעל הדירה לתקן את המזגן. אך במידה ומדובר על מזגן שנרכש ע"י בעל הדירה לאחר חתימת החוזה והתקלקל בגלל שימוש לא אחראי ע"י השוכר - דהיינו שעל השוכר לשלם על התיקון למזגן.

 

הדבר רלוונטי גם במקרים בהם מדובר במזגן שהשוכר הביא עמו אל הנכס, שכן גם במקרה הזה על אחריותו לתקן אותו מכספו.