תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

איך עושים איפוס למזגן?

רוצה לדעת כיצד לעשות ריסט למזגן? כיצד עושים איפוס למזגן אלקטרה? תדיראן או טורנדו? בין אם זה למזגן עילי או מיני מרכזי, במאמר הבא תלמד בדיוק כיצד לעשות reset - (איפוס) למזגן שלך בשלט או בלוח הפיקוד.

איפוס למזגן אלקטרה

על מנת לבצע איפוס למזגן אלקטרה - עילי, יש ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור ה-MODE בשלט, עד ששומעים 3 צפצופים. בשלטים בהם יש כפתור ריסט (Reset), ניתן להשתמש בו. על מנת לבצע איפוס למזגן מיני מרכזי של אלקטרה, יש כפתור על גבי צד הטמפרטורה, אשר בעת לחיצה ארוכה עליו, ייאפס את הנורית המבהבת במזגן.

וכיצד עושים איפוס למזגן תדיראן?

ביצוע ריסט במזגן תדיראן עילי מתבצע באמצעות השלט בדרך הבאה:

  1. לחצו על הכפתור: איפוס למזגן תדיראן עם השלט יבוצע באמצעות לחיצה ארוכה על כפתור off או על כפתור reset אם קיים, תבצע זאת.
     
  2. יש לכם מזגן תדיראן ישן יותר? במזגן ישנים יותר נמצא את כפתור האיפוס על גבי המזגן העילי (היחידה הפנימית) לאחר פתיחה הפלסטיק אשר מסתיר את הפילטרים, בדרך כלל ניתן ללחוץ על גבי הכפתור באמצעות גפרור.
     
  3. נסו לנתק מהחשמל: אפשרות נוספת לביצוע איפוס למזגן תדיראן היא ניתוק מהחשמל ל-5 דקות כולל הוצאת הסוללות מהשלט וחיבור חזרה.

איך עושים איפוס למזגן טורנדו?

איפוס למזגן טורנדו הוא פשוט מאוד - מנתקים את המזגן מהחשמל ולאחר מספר דקות מחברים אותו בחזרה. הפעולה הזו גורמת לריסט ואיפוס מלא של מערכת החשמל במזגן. אפשרות נוספת של איפוס מזגן טורנדו היא באמצעות השלט. לחיצה על כפתור הRESET תעשה את העבודה (בדרך כלל כפתור קטן שמצריך סיקה או גפרור). במזגנים עיליים ישנים יותר, תמצאו כפתור ליד הנורה על גבי המזגן העילי עצמו - כפתור איפוס תצוגה, מיועד בדרך כלל לאחר החלפת פילטרים.

 

ניתוק מזגן למטרת איפוס

בנוסף - איפוס מזגן אלקו

לאיפוס מזגני אלקו אפשר להשתמש בכפתור הRESET בדרך כלל נמצא מאחורי השלט, לעיתים יש תקלה בשלט של אלקו אשר מצריך גם הוא איפוס, ניתן לבצע זאת באמצעות לחיצה על CLEAR + SET + - + סה"כ 4 כפתורים במקביל. כמו כן, יש אפשרות לאפס את המזגן דרך הפאנל העליון שנמצא על גבי היחידה הפנימית.

ולאלו ששאלו, איפוס למזגן פמילי וגם LG

על מנת לאפס מזגן פמילי (לרבות כאשר יש תקלות עם מזגן שאינו מגיב לשלט), יש להוציא את המזגן מהחשמל ולחבר בחזרה. ריסט למזגני LG מתבצע על ידי מקש ה-RESET בשלט. כאמור ניתן גם לאפס באמצעות ניתוק מהחשמל.

מתי צריך להשתמש בכפתור reset במזגן?

ברוב המקרים כאשר קיימת נורה דולקת של החלפת פילטרים, ריסט יאפס את הנורה הדולקת. כמו כן, לאחר תיקון תקלה במזגן אשר הדליקה נורה או כאשר לא מצליחים להפעיל את המזגן כשורה והוא נמצא תקוע על מצב מסוים (mode) או טיימר כלשהו.

השוני בין איפוס לריסט

האמנם כתבנו על איפוס ועל ריסט ביחד, אבל איפוס מזגן היא פעולה גורפת יותר וריסט היא פעולה פשוטה יותר, נסביר: ריסט היא לאיפוס הגדרות המזגן לרבות טיימר, מצב (חימום או קירור), טמפרטורה ומחיקת נורות דולקות. איפוס המזגן הוא ניתוק וחיבור שלו מחדש לחשמל, האמנם הוא יבצע גם את פעולת הRESET וישחרר את המזגן מהמצב בו הוא היה, אך לעיתים נשתמש באיפוס המזגן כאשר השלט אינו מגיב או לאחר תיקון תקלה טכנית, על מנת לנתק מזגן מיני מרכזי צריך להזמין מתקין מזגן מיני מרכזי אשר יבצע את הניתוק (אלא אם כן יש שאלטר ייעודי לכך).