תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

העברת מזגן מקור לחום

רוצה להעביר את המזגן מקור לחום? רוצה לשנות מחום אל קור? לא משנה אם יש לך מזגן אלקטרה, תדיראן או טורנדו, כאן תוכל להבין בדיוק כיצד להפוך את המזגן ואיך לכוון אותו באופן הטוב ביותר, בהתאם לתקופה בשנה.

איך להעביר מזגן לחימום?

על מנת להעביר מזגן ממצב קירור או אורר למצב חימום יש תחילה להחליף את מצב הMODE לסימון של שמש (), לאחר מכן להגדיר את המעלות בין 24 - 30 מעלות ולקבוע את המהירות. במרבית המקרים המזגן ייכנס למצב השהייה ולאחר מספר דקות כאשר משאבת החום תחמם את האוויר המזגן יתחיל לפלוט אוויר חם. מזגן אשר נמצא ב24 מעלת במצב חימום הוא חסכוני לעומת שימוש בטמפרטורה גבוה יותר, ככל שהמעלות עולות - כך גם צריכת החשמל והבית כמובן יהיה חם וייבש יותר.

וכיצד מעבירים מזגן מחום לקור?

הדרך לא שונה כלכך מהפיכת מזגן מקור לחום, ללחוץ בשלט על כפתור  MODE והפעם נבחר בסימן של פתית שלג (), הגדרת המזגן תיהיה בין 16 - 26 מעלות למטרת קירור, הפעם ככל שהמעלות נמוכות יותר כך צריכת החשמל של המזגן תיהיה גבוה יותר, בקיץ מומלץ לקרר את הבית ב24 מעלות על מצב קירור, מבחינת צריכת חשמל. מהירות המנוע גם היא נתון לשיקולכם ולגודל החלל בבית. אם המזגן היה במצב חימום טרם לכן, ייקח לו מספר דקות עד שייכנס למצב קירור ויתחיל לקרר את הבית.

נושאים שעשוים לעניין אותך:

כמה עולה מזגן לשעה?
מדוע המזגן לא מחמם?
כך תמצא מזגן חסכוני

איך מעבירים מזגן אלקטרה מקור לחום?

הנה סרטון של חברת אלקטרה המסביר על מזגן עילי ומזגן מיני מרכזי - כיצד להפוך מחימום לקירור את המזגן, צפו בסרטון:

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

איך מעבירים מזגן מקור לחום תדיראן?

סרטון של חברת תדיראן הממחיש איך להפוך מזגן תדיראן מקור לחום באמצעות השלט הייחודי שלהם:
 

כך תהפכו מזגן טורנדו מקור לחום וההפך

טורנדו השיקו סרטון המסביר על כלל המצבים של השלט, בינהם תוכלו להבין כיצד להפוך מזגן ממצב חימום למצב קירור וההפך:

המזגן לא עובד במצב חימום? אולי יש תקלה

האחראי הראשי על פליטת אוויר חם מהמזגן לתוך החלל היא משאבת החום, כאשר היא תקולה - המזגן פשוט לא יחמם. אם מזגן לא מקרר וגם לא מחמם - ככל הנראה מדובר על גז או בעייה במדחס. תקלות במזגנים נפוצות מאוד במיוחד בין שני המצבים האלו של קירור או חימום. כאשר המזגן לא עושה את שני הפעולות מרבית האפשרויות לכך יהיו חוסר בגז תקלה במדחס או בקבל. דרך 'מיזוגי' תוכלו להזמין טכנאי מזגנים לצורך תיקון המזגן.