איך לנקות מזגן?

צוות מיזוגי, הכין עבורכם מדריך מקיף שיסייע לכם לטפל במזגן שלכם ולשמור עליו נקי. ניקוי מזגן שומר עליו מעובש ומסייע למזגן לעבוד בצורה תקינה למשך שנים רבות.

קצת על החשיבות של ניקוי מזגן

ככל שעובר הזמן, המזגן בבית שלנו צובר אבק ולכלוך. היות והוא מזרים אלינו את האוויר מתוך המערכת, אנו עלולים לנשום אוויר מלוכלך, מה שאינו בריא כמובן ועשוי לגרום גם לבעיות נשימה. בנוסף, הלכלוך הנמצא במערכת המיזוג משפיע גם על תפקודו התקין של המזגן ומפריע למזגן לעבוד באופן יעיל ואפילו חסכוני. ניקוי מזגן עוזר להאריך את חיי המזגן ומרחיק ממנו חיידקים ופטריות ומומלץ מאוד לבצע את תחזוקה בסיסית, מבלי קשר לסוג המזגן שיש בבית או המשרד שלכם על מנת להימנע ממצבים בהם יש תקלות במזגנים.

איך מנקים מזגן

באיזו תדירות נדרש לבצע ניקוי מזגנים?

את הפילטרים של המזגן מומלץ לנקות בתדירות של פעם בחצי שנה לפחות וזאת על מנת לשמור עליהם במצב נקי ותקין. פילטרים סתומים ומלוכלכים באבק, מפריעים לפעילות התקינה של המזגן. פעם בכמה שנים, נמליץ לכם לנקות בצורה ייסודית את שאר רכיבי המערכת כולל את הרדיאטור, הסוללות וחלקים נוספים.

הסבר נוסף על ניקוי מזגנים:

אז איך מנקים מזגן? הנה השלבים:

  1. ניתוק המזגן מהחשמל מומלץ לנתק את המזגן מהחשמל על מנת לעבוד בצורה אחראית ולמנוע סיכונים בעת תהליך הניקוי.

  2. פירוק מכסה הפלסטיק החיצוניחפשו בצדדים של המזגן גומחות קטנות המאפשרות לפתוח את המכסה ולהרים אותו כלפי מעלה.

  3. הוצאת הפילטרים וביצוע ניקוי ייסודי.

  4. ניתוק הברגים מתחת ומעל הכנף, הסרת החלק העליון של המזגן וניקוי עם שואב אבק.

  5. שטיפה ייסודית באמצעות מים זורמים על ידי צינור.

  6. ניקוי סוללת המזגן באופן ייסודי.

  7. החזרת הרכיבים לאחר ייבוש.

  8. חיבור המזגן לחשמל והדלקתו - זכרו להחזיר את כל הרכיבים אל מקומם, לסגור את המזגן, לחכות מעט שהרכיבים יתייבשו ולאחר מכן לחברו לחשמל ולהדליק אותו.

איך לנקות פילטר מזגן?

על מנת לנקות את הפילטרים בצורה ייסודית ומקיפה, שלפו את הפילטרים מתוך המזגן שלכם ובצעו ניקיון ייסודי שלהם על ידי שטיפתם במים זורמים (בלחץ גבוה), המתינו מעט על מנת שיתייבשו ולאחר מכן החזירו אותם אל המזגן. שימו לב שהחזרתם את הפילטר בצורה הנכונה.

כיצד מתבצע ניקוי סוללת מזגן?

סוללות הן למעשה צינורות הנחושת אשר בהן זורם הגז. את סוללת המזגן ניתן לנקות באמצעות חומרים ייעודיים אשר מסירים אבנית וקורוזיה מבלי לפגוע בחומר האלומיניום. רססו את החומר על הסוללות ולאחר מכן קרצפו את סוללות המזגן בצורה ייסודית מלמעלה למטה באמצעות מברשת על מנת לקבל תוצאה מושלמת .
צור קשר עם פורטל מיזוגי
השאירו פרטים בטופס או חייגו למספר 077-6052500 וקבלו עד שלוש הצעות מחיר מטכנאים.
בשיחה או בהשארת פרטים בטופס הנכם מאשרים את תקנון האתר ותנאי השימוש בו.
פרסם באתר מיזוגי
טכנאי מזגנים? מתקינים או משווקים? אם אתם מקצוענים והוגנים, מקומכם עם מיזוגי! ביחד אנו יכולים לתת את השירות הטוב ביותר לגולשי האתר, ולכם שפע של לקוחות מרוצים מדי יום.

מלאו את הטופס, או חייגו: 077-6052500 וקדימה, לעבודה.
בשליחת הפרטים הינכם מסכימים לתנאי השימוש ותקנון מיזוגי.
לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה