איך לנקות מזגן?

צוות מיזוגי, הכין עבורכם מדריך מקיף שיסייע לכם לטפל במזגן שלכם ולשמור עליו נקי. ניקוי מזגן שומר עליו מעובש ומסייע למזגן לעבוד בצורה תקינה למשך שנים רבות.

איך מנקים מזגן? צפו:

צפו בסרטון המסביר כיצד מנקים מזגן וקבלו טיפים מאת מיזוגי.

קצת על החשיבות של ניקוי מזגן

ככל שעובר הזמן, המזגן בבית שלנו צובר אבק ולכלוך. היות והוא מזרים אלינו את האוויר מתוך המערכת, אנו עלולים לנשום אוויר מלוכלך, מה שאינו בריא כמובן ועשוי לגרום גם לבעיות נשימה. בנוסף, הלכלוך הנמצא במערכת המיזוג משפיע גם על תפקודו התקין של המזגן ומפריע למזגן לעבוד באופן יעיל ואפילו חסכוני.

ניקוי מזגן עוזר להאריך את חיי המזגן ומרחיק ממנו חיידקים ופטריות ומומלץ מאוד לבצע את תחזוקה בסיסית, מבלי קשר לסוג המזגן שיש בבית או המשרד שלכם על מנת להימנע ממצבים בהם יש תקלות במזגנים.

איך מנקים מזגן

באיזו תדירות נדרש לבצע ניקוי מזגנים?

את הפילטרים של המזגן מומלץ לנקות בתדירות של פעם בחצי שנה לפחות וזאת על מנת לשמור עליהם במצב נקי ותקין. פילטרים סתומים ומלוכלכים באבק, מפריעים לפעילות התקינה של המזגן. פעם בכמה שנים, נמליץ לכם לנקות בצורה ייסודית את שאר רכיבי המערכת כולל את הרדיאטור, הסוללות וחלקים נוספים.

אז איך מנקים מזגן? הנה השלבים:


  1. ניתוק המזגן מהחשמל: מומלץ לנתק את המזגן מהחשמל על מנת לעבוד בצורה אחראית ולמנוע סיכונים בעת תהליך הניקוי.

  2. פירוק מכסה הפלסטיק החיצוניחפשו בצדדים של המזגן גומחות קטנות המאפשרות לפתוח את המכסה ולהרים אותו כלפי מעלה.

  3. ניקוי פילטרים: הוצאת הפילטרים וביצוע ניקוי ייסודי.

  4. הסרת החלק העליון: ניתוק הברגים מתחת ומעל הכנף, הסרת החלק העליון של המזגן וניקוי עם שואב אבק. זאת ההזדמנות כמובן לנקות גם את הכנף עצמה משאריות אבק שנוצרו עליה.

  5. שטיפה במים: שטיפה ייסודית של הפילטרים תבוצע באמצעות מים זורמים באמבטיה או על ידי צינור.

  6. ניקוי הסוללות: ניקוי סוללת המזגן באופן ייסודי (על ניקוי הסוללות נרחיב בהמשך המאמר)

  7. חיבור המזגן לחשמל והדלקתו: לאחר שחיכיתם מעט שהרכיבים יתייבשו, החזירו אותם למקומם, סיגרו את מכסה המזגן, חברו אותו לחשמל והפעילו אותו..

איך לנקות פילטר מזגן?

על מנת לנקות את הפילטרים של המזגן בצורה ייסודית ומקיפה, שלפו את הפילטרים מתוך המזגן שלכם בזהירות מירבית על מנת לא לקרוע את הרשתות תוך כדי ההוצאה ובצעו ניקיון ייסודי שלהם על ידי שטיפתם במים זורמים כאשר העדיפות היא לניקוי בלחץ מים גבוה על מנת להבטיח הוצאה של הלכלוך.

המתינו מספר שעות על מנת שהפילטרים יתייבשו ולאחר מכן החזירו אותם אל תוך המזגן. שימו לב שהחזרת הפילטרים צריכה להתבצע בצורה נכונה ולכל פילטר יש כיוון מסוים, לכן וודאו לפני ההוצאה איך הפילטרים ממוקמים בתוך המזגן בשביל לא להתבלבל בעת הוצאתם.

שאלות ותשובות בנושא ניקוי מזגנים

איך מונעים עובש על המזגן?

עובש כיודע, הוא אחד מהגורמים אשר גורמים לריח רע מהמזגן. את העובש ניתן למנוע על ידי הפעלת המזגן על מצב אוורור למשך מספר דקות לפני הכיבוי שלו.


באיזה חומרים אסור להשתמש בעת ניקוי של המזגן?

אסור להשתמש בחומרים מסוכנים כמו אלכוהוול, אקונומיקה או מסירי שומנים למיניהם.


איך מנקים מזגן מיני מרכזי?

ראשית, מנקים את הסוללה ואת המאייד באמצעות סבון ושוטפים במים, לאחר מכן מנקים בעזרת מברשת מסתובבת את התעלות של המזגן וגם את המדחס והיחידה החיצונית.ניקוי של המזגן

כיצד מתבצע ניקוי סוללת מזגן?

סוללות הן למעשה צינורות הנחושת הגדולים המצויים בתוך המזגן אשר בהן זורם הגז כאשר המזגן פועל. את סוללת המזגן ניתן לנקות באמצעות חומרים ייעודיים אשר מסירים אבנית וקורוזיה מבלי לפגוע בחומר האלומיניום. את החומרים הללו ניתן להשיג במגוון חנויות אשר מוכרות ציוד לבית או חומרי ניקיון ולעיתים החומר מגיע בשילוב עם אקדח הקצפה מיוחד שמאפשר ריסוס נוח והתזה אחידה על סוללות המזגן. לאחר רכישת החומר, רססו הסוללות ולאחר מכן קרצפו את סוללות המזגן בצורה ייסודית מלמעלה למטה באמצעות מברשת על מנת לקבל תוצאה מושלמת .

צור קשר עם פורטל מיזוגי

השאירו פרטים בטופס או חייגו למספר 077-6052500 וקבלו עד שלוש הצעות מחיר מטכנאים.

בשיחה או בהשארת פרטים בטופס הנכם מאשרים את תקנון האתר ותנאי השימוש בו.
פרסם באתר מיזוגי

טכנאי מזגנים? מתקינים או משווקים? אם אתם מקצוענים והוגנים, מקומכם עם מיזוגי! ביחד אנו יכולים לתת את השירות הטוב ביותר לגולשי האתר, ולכם שפע של לקוחות מרוצים מדי יום.


מלאו את הטופס, או חייגו: 077-6052500 וקדימה, לעבודה.
בשליחת הפרטים הינכם מסכימים לתנאי השימוש ותקנון מיזוגי.
לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה