תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

איך יודעים שחסר גז במזגן?

גלו איך בודקים אם התקלה שלכם קשורה לחוסר גז במזגן, וכמובן גם: איך יודעים אם חסר גז במזגן ומה קורה במקרה של עודף גז במזגן? - כל התשובות במאמר הבא.

איך יודעים אם חסר גז במזגן בלי ציוד?

כאשר טכנאי מזגנים מגיע לביתכם, הוא מחבר צינור לבדיקת לחץ הגז ועל פי כך יודע אם חסר גז ועל פי כך מבצע מילוי גז במזגן או שקיים עודף גז במזגן ואז ייתכן שיש תקלה אחרת. אבל לכם את הידע וגם לא הציוד לעשות זאת, אז איך נדע שחסר גז?

 

זה יחסית פשוט - גשו אל מנוע המזגן, ישנם 2 צינורות נחושת, האחד עבה והשני דק יותר - במידה ואחד מן הצינורות קפוא, הסימן מעיד על חוסר גז. סימן נוסף הוא כאשר קיים טפטוף מהאזור. דבר המעיד על לחות גבוה ותפקוד לא נכון של המזגן - לרוב עקב חוסר גז.

 

בדיקת גז למזגן על ידי טכנאי

איזה תקלות מרכזיות יש עקב חוסר גז?

ישנם מספר תקלות הנגרמות עקב מחסור בגז, כאשר אחת מהן קורת - על מנת לאמת שאכן מדובר על מחסור בגז, פשוט חזרו לפסקה הקודמת ובדקו שאכן זה המצב, אלו הן התקלות:


  • מזגן לא מחמם: גם כאשר המזגן מחמם הוא צורך גז - במידה והוא לא מחמם קיימות מספר סיבות, אך אחת מהן היא ללא ספק מחסור בגז.

  • מזגן לא מקרר: כמובן - מבין הסיבות המרכזיות לחוסר קירור הוא חוסר בגז.

  • מזגן קופא: זאת לא הסיבה היחידה, אבל צינורות קפואים, יחידה פנימית שקופאת מעידה על מחסור או עודף בגז, דבר שצריך לבדוק.

  • מזגן מטפטף: לחות נגרמת בגלל תפקוד לא תקין של מזגן (במידה וכלל החלונות סגורים). במקרים רבים זה עקב בעיה של גז במזגן.

איך טכנאי מזגנים בודקים שחסר גז?

ראשית הם מחברים צינור העומד את הלחץ של הגז בתוך המזגן. במידה וחסר גז ככל הנראה שידעו על כך במהרה. לאחר שהם ממלאים גז הם משתמשים במכשיר לאיתור דליפות גז אשר מצפצף בעת איתור הדליפה. יש לנו סרטון נהדר שממחיש בדיוק כיצד טכנאי בודק זאת:

למה חסר גז במזגן?

הגז שבתוך המזגן נמצא בתוך מערכת סגורה, כך שלא יכול להיגמר הגז לאחר תקופה אלא רק במקרה שקיימת תקלה כמו דליפת גז. טכנאי מזגנים ממליצים כן להחליף את הגז הקיים בחדש לאחר שנתיים לפחות על מנת לשמור על מערכת המיזוג תקינה.

אם כבר אנחנו פה, מה לגבי עודף גז במזגן?

עודף גז במזגן נגרם במקרה של מילוי יתר של המזגן. במקרה הזה יכולות להיגרם דליפות גז וגם המדחס יכול להיפגע. עקב כך לפני שטכנאי המזגנים ממלא את גז המזגן חשוב לוודא שהוא מכיר את הדגם או בודק את הוראות היצרן כדי לוודא שהוא לא ימלא יותר מדי ויגרום לעודף גז במזגן.