תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

תיקון שלט למזגן

השלט למזגן לא עובד ואתם מתים מחום? מתחת תוכלו לקרוא על התקלות הנפוצות בשלטי מזגנים, אילו מהתקלות תוכלו לתקן בעצמכם, כמה עולה להזמין טכנאי מזגנים בשביל זה וגם כיצד זה מתבצע - כל התשובות מתחת.

מהן התקלות הנפוצות בשלטי מזגנים?

קיימות מספר תקלות נפוצות בשלטי מזגן, שאת חלקן תוכלו לפתור בעצמכם וחלקן ע"י טכנאי מזגנים.

 • אין תצוגה בשלט - קורים מקרים בהם מסך התצוגה בשלט מהבהב או מאוד בהיר עד כדי כך שאי אפשר לראות מה כתוב בו. במקרה כזה תוכלו ללחוץ על מקש בשלט שרשום עליו SHOW, במידה ואין לכם מקש כזה או שהפעולה לא צלחה, תוכלו להיעזר בטכנאי מזגנים.
   
 • שלט ננעל - אם התצוגה בשלט ננעלה, תוכלו ללחוץ בו זמנית על מקש הפלוס והמינוס והנעילה תיפתח. לחילופין - תוכלו גם להסיר את הבטריות מגב השלט ולהמתין מספר דקות עד להרכבתם בחזרה ואז הנעילה צפויה להיפתר.
   
 • שלט למזגן לא עובד בגלל רטיבות - אם שלט המזגן שלכם לא עובד בגלל שהיה מצוי באזור רטוב, תוכלו לנסות לתקן את מצבו ע"י פירוק חלקי השלט לגורמים קטנים, לאחר מכן השתמשו בפן כדי לייבש כל חלק. עצה אחרת היא להטמין את השלט הרטוב בקופסה עם אורז יבש (שלא עבר בישול) למשך מספר ימים. עצה נוספת היא להכניס את השלט (ללא הבטריות!) לגרב יבשה ולהכניס למייבש.
   
 • שלט למזגן מדליק מספר מזגנים בו זמנית - אם אתם מדליקים את המזגן בסלון אך השלט מדליק לכם בו זמנית גם את המזגן בחדר השינה וההיפך, הדבר עשוי להעיד על טווח קליטה רחב, שטכנאי מיזוג יוכל לקצר ולמנוע אותו.
   
 • מקשי שלט לא מגיבים - לעתים שלט מזגן שלא עובד יעיד על הצטברות ליכלוך באזור שמתחת ובין המקשים. במקרה כזה, טכנאי מזגנים יוכל לפרק את שלט המזגן לגורמים ולנקות בלחץ אוויר או בצורה ידנית את האזורים הפנימיים בשלט.

 

תיקון שלט למזגן

שלט מזגן לא עובד - מה לעשות?

אם המזגן לא מגיב לשלט, הדבר לרוב יעיד על הצטברות ליכלוך שחדר לתוך השלט עצמו או שצריך להחליף את בטריות השלט בחדשות. דבר נוסף שיכול להיות הוא במקרה של תקלה במזגן עצמו. לפני שאתם ממהרים לקרוא לטכנאי - פתחו את מכסה הבטריות של השלט, ונסו לגלגל את הבטריות במקומן בתוך השלט (לעתים הן יכולות לזוז מעט מהמגעים שלהן ולמנוע מהשלט לעבוד). המזגן עדיין לא מגיב? - נסו להחליף את הבטריות.

 

החלפתם בטריות בשלט ועדיין אין תגובה? יכול להיות שהתקלה נובעת מהצטברות ליכלוך בתוך השלט או לחילופין, בעיה בעינית המזגן שמקבלת את ההוראות מהשלט.

יש כמה פעולות שתוכלו לבצע ע"מ להחזיר לשלט המזגן את הדופק:

 • החליפו בטריות - אז כמובן, אחת הסיבות הברורות ביותר לשלט מזגן שלא עובד הן בטריות מקולקלות, החליפו אותן ותראו מה קורה.
   
 • ניקוי - תוכלו להסיר את הבטריות ולנקות את המגעים שלהן בעזרת מקל אוזניים טבול בתמיסת אלכוהול. זה מסייע במקרים בהם החומצה בתוך הסוללות זולגת לתוך המגעים וגורמת לקורוזיה
   
 • נתקו מהחשמל - תוכלו לנתק את המזגן מהחשמל ולהדליק אותו אחרי סדר גודל של חמש דקות לפחות.
   
 • איפוס - אם כל השלבים עד כה לא הניבו תוצאה, תוכלו לאפס את שלט המזגן ע"י לחיצה על ארבעת המקשים : +, -, Clear ו - Set יחדיו. אם אין לכם את אחד מהכפתורים, תוכלו לחפש אחר כפתור איפוס שמצוי בד"כ מתחת למכסה הבטריות, עליו ניתן ללחוץ עם גפרור או קיסם.
   
 • איפוס לפי קוד - אפסו את השלט ע"י הזנת קוד הדגם שלו. (לרוב יש לכך הדרכה בספרון ההדרכה שקיבלתם עם המזגן)

איך אדע ששלט המזגן לא עובד?

אם אתם רוצים לדעת בוודאות שהבעיה היא בשלט ולא במזגן, תוכלו לנסות להדליק את המזגן ללא שלט דרך הסמרטפון. אם הצלחתם להדליק אותו בעזרת הסמרטפון - קרוב לוודאי שהבעיה היא בשלט.

 

תוכלו לבצע עוד ניסוי: אם מדובר בשלט אוניברסלי שפועל גם על מזגנים אחרים בביתכם, תוכלו לנסות לתפעל אותם עם השלט החשוד ולבדוק אם הוא מצליח להדליק אותם. אם כך הדבר - קרוב לוודאי שהבעיה היא במזגן שלא נדלק ולא בשלט.

האם זה השלט מקולקל או רכיב אחר?

אנשים נוטים לחשוב שבמקרים בהם המזגן לא מגיב להוראות השלט, האחריות היא על השלט אך מה אם נגיד לכם שלאו דווקא? לעתים שורש התקלה הוא בעינית המזגן שתפקידה להעביר פקודות מהשלט למזגן.

 

במידה וטכנאי המיזוג אכן יאמת כי הבעיה היא בעינית, הוא יוכל תחילה לנגב אותה עם מטלית לחה כי כנראה הצטבר בה ליכלוך שמקשה על יכולת הקריאה שלה. אם המצב לא יסייע הוא יוכל להחליף אותה בעינית חדשה והבעיה תיפטר.

מהו מחיר תיקון שלט למזגן?

מחיר תיקון שלט למזגן נע בין 250 - 350 ש"ח. המחיר עשוי להשתנות במידה והזמנתם את טכנאי המיזוג בשעות לא קונבנציונליות.

 

מחיר ממוצע לתיקון שלט למזגן

מחיר ממוצע לתיקון שלט למזגן: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 350 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

כיצד מתבצע תיקון שלט למזגן?

אז כפי שכבר כתבנו קודם, ברוב המקרים בהם שלט המזגן לא עובד, הדבר יעיד על הצטברות ליכלוך מתחת למקשי השלט. במקרה כזה טכנאי מזגנים יוכל לפתוח את השלט באמצעות שיחרור של ההברגה העדינה ולנקות מתחת לתבנית המקשים שבשלט, דבר שלרוב יסייע לפתור את התקלה.

 

כמובן שבמקרים בהם שלט של מזגן לא ניתן לתיקון בגלל בעיות כמו קורוזיה או שחיקה טבעית, טכנאי המיזוג יוכל לספק עבורכם שלט חדש ולקודד אותו למזגן שלכם.

שאלות בנושא תיקון שלט למזגן


למה השלט של המזגן לא עובד?

קיימות מספר סיבות שמונעות את תקינות השלט, עליהן הרחבנו למעלה.


עבור אילו שלטים ניתן לקבל תיקון דרככם?

דרך פורטל מיזוגי תוכלו לקבל טכנאי מיזוג לתיקון שלטי אלקטרה, טורנדו אלקו ועוד!