תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

פירוק מזגן

פירוק מזגן ישן לצורך ניקוי או לצורך התקנה במקום אחר היא משימה לא פשוטה, במיוחד כאשר רוצים לשמור על הגז שלא יברח, דרך 'מיזוגי' ניתן למצוא טכנאי מזגנים אשר עוסקים בפירוק מזגן עילי, מרכזי או רצפתי. כמו כן מספקים שירות לכלל החברות המובילות: אלקטרה, תדיראן, טורדנו ועוד.

מהו המחיר לפירוק מזגן?

מחיר פירוק מזגן עילי (השירות הנפוץ ביותר), עולה בין 250 ל- 400 ש"ח, כאשר טווח המחירים משתנה על פי גודל המזגן (מבחינת כוח סוס) ומורכבות העבודה. בהמשך תמצאו מחירון לפירוק מזגנים עם טווחי מחירים על פי חברות או סוג המזגן (מרכזי, רצפתי וכו').

מחיר ממוצע לפירוק מזגן

מחיר ממוצע לפירוק מזגן: 325 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

האם ניתן לפרק מזגן ולשמור על הגז?

כן ניתן לבצע זאת - טכנאי מזגנים ידע בדיוק כיצד לפרק מזגן ולשמור על הגז. המשימה לא כלכך פשוטה למישהו שאינו איש מזגנים, בקצרה: מפעילים את המזגן על מצב קירור (16 מעלות), סוגרים את ברז צינור הלחץ ולאחר 2 דקות את ברז היניקה. הפעולה מוגדרת כ"איסוף נוזלים".

 

כמובן שלאחר מכן מנתקים את המזגן מהחשמל ומתחילים בפירוק. *חשוב לציין כי עשוי להיגרם נזק מעבודה לא נכונה. לכן, אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת - הזמינו טכנאי מזגנים לביצוע העבודה.

פירוק מזגן עילי

מחירון פירוק מזגנים על פי חברות ומותגים

לפניכם מחירים בעבור פירוק מזגן מיני מרכזי, עילי, מרכזי ורצפתי. כמו כן, הרחבנו ונתנו דוגמאות למחיר על פי דגם מסוים של חברות (כמו אלקטרה, תדיראן וטורונדו), המחירים המוצגעים הנם טווחים וממוצעים על פי נתונים שאספנו ושקללנו. חשוב לציין כי ייתכן פערים במחירים בין הצעות המחיר שתקבלו דרך 'מיזוגי' ובין המידע שמוצג באתר.

מהם המחירים לפירוק מזגנים שונים?

מחיר פירוק מזגן מיני מרכזי

המחיר מתייחס לפירוק מזגן אלקטרה מיני מרכזי (ייתכן ומתאים גם לטורנדו)


600 - 900 ש"ח
מחיר פירוק והרכבה של מזגן עילי

פירוק מזגן עילי תדיראן ישן כולל פינוי והחלפה במזגן חדש במקומו.


650 - 800 ש"ח
מחיר פירוק מזגן חלון ישן

פירוק מזגן חלון וסגירת הפתח, הרחבנו על כך כאן.


750 - 1,000 ש"ח
מחיר פירוק מזגן רצפתי

פירוק הכולל פינוי.


300 - 500 ש"ח
מחיר פירוק מזגן ישן

טווח המחירים על פי פירוק מזגן טורנדו / אלקטרה / תדיראן.


250 - 400 ש"ח

הדפס מחירון

שירות פירוק מזגן ישן והרכבה

פירוק מזגן מהקיר, העברתו לחדר אחר והרכבה עשויה להיות משימה פשוטה לאיש המיזוג, האמנם - אם מדובר על פירוק מזגן ישן, לעיתים הנושא מסתבך ויש צורך גם בהחלפה של צנרת אשר נהרסה עם הזמן.

 

כמו כן, אם מדובר על פירוק מזגן רצפתי (מהדגמים הישנים) צריך לשים לב שפירוק הכל נשאר תקין ולא מתכלה ונהרס. כאשר מבצעים פירוק מזגן והרכבה יש לדאוג לשמירה על הגז - ולאחר העברת המזגן מומלץ לבדוק את לחץ הגז ולוודא שאין חוסר. רוצים להזמין שירות? בצעו השוואת מחירים דרך 'מיזוגי' - בטופס הבא:

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

איך לפרק מזגן לצורך ניקוי? (פלסטיק / מכסה )

לצורך ניקוי מזגן עילי יש להרים את מכסה הפלסטיק ולהוציא את הפילטרים, את הפליטרים ניתן לשטוף במים ולייבש היטב ולאחר מכן להחזיר. אם אתם רוצים לנקות מעבר לכך - יש לנתק את המזגן מהחשמל ובעזרת ראש מטאטא (מברשת) לנקות את האבק שהצטבר.

 

כמובן שלא להשתמש בנוזלים באזורים בהם קיימים מגעים חשמליים של המזגן. על מנת לפרק מכסה של מזגן רצפתי, יש לפתוח את האזור ממנו יוצא האוויר (או התחתון), בעדינות, בדרך כלל יש כפתור בצדדים, תלוי בדגם המזגן.

האם יש הבדל בין פירוק מזגן עילי ופירוק מזגן רצפתי?

בגדול - הפירוק שלהם לא שונה בהרבה, שני המערכות זהות מבחינת תפעול, מבחינת הצינורות וכדומה. השוני המרכזי הוא שמדובר על מזגן שמותקן על גבי קיר בחלקו התחתון והשני (העילי) בקיר על חלקו העליון (גלו כמה עולה התקנת מזגן עילי).

 

לעיתים ישנם מזגנים מפוצלים (רצפתיים) שמצריכים אותנו לסגור את הפתח לאחר פירוק והעברה של המזגן למקום אחר. באותו הקשר - פירוק מזגן מיני מרכזי הוא כבר סיפור אחר, אבל גם ניתן לקבל את השירות הזה דרך מיזוגי.

שאלות ותשובות בנושא פירוק מזגנים

ריכזנו בעבורם את השאלות הנפוצות ביותר ששאלו גולשים על פירוק מזגנים, הנה התשובות להם:

פירוק מזגן שלא יברח הגז הכיצד?

קיימת דרך לעשות זאת - טכנאי ידע לבצע. הרחבנו בתוך העמוד עוד על הנושא ואיך עושים זאת (בקצרה).


האם לפרק את כל המזגן לצורך ניקוי?

לא - רק את מכסה הפלסטיק לצורך הוצאת פילטרים וניקוי בסיסי ופנימי, אם יש ריח רע מהמזגן בבית - ייתכן ותצטרכו לפרק מעבר.


האם לפרק מזגן ישן מסוכן?

הסכנה הקיימת מבחינת פירוק מזגן ישן היא שהוא בלוי ופירוק עשוי לגרום לו לנזק בלתי הפיך - האמנם מדובר על מקרה קצה שכמעט ולא קורה, אבל כן מומלץ להתייעץ עם טכנאי על ההשלכות.


אפשרי לפרק מזגן לבד?

לא מומלץ לאנשים שאינם בעלי ניסיון או הידע הדרוש. כמובן שניתן, אך לא מומלץ ויהיה קשה לשמור על הגז (כך שתצטרכו להזמין טכנאי גם ככה למילוי מחדש).