תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

ניקוי תעלת ניקוז במזגן

המזגן מטפטף פתאום? זיהיתם בעיה בצינור ניקוז המים של המזגן? ייתכן וניקיון תעלת הניקוז במזגן הוא הפתרון לבעיה שלכם. תוכלו לרוב לעשות זאת באופן עצמאי ופשוט, ואם בכל זאת תרצו להזמין בעל מקצוע - מומלץ להשאיר פרטים, לערוך השוואת מחירים ולחסוך עד 37% מהמחיר.

מהי תעלת הניקוז במזגן?

תעלת הניקוז במזגן היא בעצם תעלה פנימית המתחברת לצינור השרשורי הלבן שיוצא מהמזגן. מטרתה לנקז את המים שהצטברו באמבטיית הניקוז הנמצאת ביחידה הפנימית של המזגן, ולהוציאם החוצה. לתעלת הניקוז תפקיד חשוב לתקינותו של המזגן ולמניעת הצטברות של מים ואף מניעה של ריח רע מהמזגן.

 

ניקוי תעלות ניקוז במזגן

מתי נצטרך לבצע ניקוי לתעלת הניקוז במזגן?

ניקיון תעלת הניקוז יגיע לאחר שנבחין כי המזגן מטפטף ונזהה את הסיבה לכך. הטפטוף נוצר לאחר שמים הצטברו ביחידה הפנימית של המזגן ולא הצליחו לצאת החוצה. ישנן סיבות שונות לכך:

 • לכלוך ואבק שהצטברו בפילטרים ונסחפו עם המים לתעלת הניקוז, שם נוצרה סתימה בצינור הניקוז שמנעה מהמים לצאת החוצה.
   
 • גוף זר שיצר סתימה בתעלת הניקוז של המזגן כמו לדוגמא אבן או עכבר שנתקע בתעלה.
   
 • צינור הניקוז של המזגן הונח בצורה לא נכונה שיצרה חסימה של יציאת המים.

בשני המקרים הראשונים, פתיחת הסתימה בניקוז המזגן אכן תיעשה ע"י ניקיון של תעלת הניקוז, לעומת המקרה השלישי שם יש צורך רק בסידור הצינור בצורה שתאפשר מעבר חלק של המים החוצה.

איך לנקות את צינור ניקוז המזגן בעצמכם?

ברוב המקרים תוכלו לנקות לבד את תעלת הניקוז ללא צורך בהזמנת בעל מקצוע. תוכלו לעשות זאת עפ"י השלבים הבאים:

 • זיהוי מקור הבעיה - תחילה עליכם לזהות את הסיבה שבגללה המים לא יוצאים החוצה ולוודא שהסתימה בצינור הניקוז מקורה בלכלוך או גורם חוסם הנמצאים בתוך הצינור.
   
 • שטיפה וניקיון -  במידה וזיהיתם כי קיים לכלוך ואבק בצינור, יש לבצע פירוק של המזגן , להוציא את הפילטרים (משם נסחף הלכלוך לתעלת הניקוז) ואת תעלת הניקוז, ולשטוף במים.
   

 • ​הוצאת גורם חוסם - במקרה של גוף חוסם בתעלת הניקוז, נסו להוציאו ע"י זרם מים או נשפו אוויר לתוך צינור הניקוז, עד ליציאתו החוצה.
   

 • החזרת החלקים - וודאו שכל החלקים נקיים ויבשים ולא נשאר לכלוך בתור צינור הניקוז, והחזירו אותם חזרה למקומם. 

מתי נצטרך להזמין טכנאי לניקוי תעלת הניקוז במזגן?

במקרים בהם ניסיון ניקוי תעלת הניקוז באופן עצמאי לא צלח או במקרה שאין גישה או אפשרות לבצע זאת, יהיה עליכם להזמין בעל מקצוע שיבצע את העבודה. כמו כן קיימים מצבים בהם הלכלוך קיים בחלקים נוספים במזגן או שהגורם החוסם אינו ניתן להוצאה - מה שמצריך ניקוי מקצועי של המזגן ע"י טכנאי מזגנים ואף שאיבה בוואקום להוצאת הגורם ופתיחת חסימת צינור הניקוז. 

 

לעיתים ניקוי התעלה לא יספיק ויהיה צורך לבצע החלפה של צינור הניקוז או להתקין משאבת ניקוז במזגן ש"תעזור" לשאוב את המים החוצה במקרה שצינור הניקוז קצר מדי. חשוב לוודא כי בעל המקצוע הנו בעל ניסיון, ישר ומקצועי. תוכלו לבצע השוואת מחירים ולקבל עד 3 הצעות מחיר מטכנאים באזור שלכם, ע"י מילוי הפרטים.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

מחיר ניקוי תעלת ניקוז ע"י טכנאי מזגנים

פתיחת סתימה בתעלת הניקוז וניקוי יסודי שלה ע"י טכנאי מזגנים, יעלה בממוצע 250 - 450 ש"ח. המחיר עלול להשתנות בהתאם למורכבות הסתימה, רמת הניקיון הדרושה והנגישות לצינור הניקוז במזגן. כמו כן ייתכן ובנוסף לניקיון תעלת הניקוז יהיה צורך בהחלפת פילטרים, אמבטיית הניקוז וחלקים נוספים, על מנת למנוע סתימות חוזרות בעתיד, בעלות נוספת של 200 - 600 ש"ח.

 

מחיר ניקוי תעלת ניקוז במזגן

מחיר ניקוי תעלת ניקוז במזגן: 350 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

שאלות תשובות

גולשים שונים שאלו שאלות בנוגע לניקוי תעלת ניקוז במזגן. אלה התשובות שהטכנאים שלנו ענו:

האם טפטוף במזגן מעיד רק על לכלוך או חסימה בתעלת הניקוז?

לא. יכולות להיות סיבות נוספות לטפטוף במזגן כמו: פילטרים סתומים, צינור ניקוז קרוע או בלוי, חוסר גז במזגן, סוללה פנימית סתומה ועוד.


כיצד אוכל למנוע הצטברות לכלוך בתעלת הניקוז?

ניקיון פשוט ובתדירות גבוהה לפילטרים יכול למנוע סתימות עתידוית בתעלת הניקוז. יש לפרק את הפילטרים, לשטוף בזרם מים באמבטיה או בחצר, להמתין לייבוש ולהחזירם למקום. מומלץ לנקות את הפילטרים אחת לחודש.


האם צריך לנקות את תעלת הניקוז עם חומרי ניקיון?

ניקיון תעלת הניקוז והצינור יכול להתאפשר גם רק ע"י זרם מים ואין חובה להשתמש בחומרי ניקוי. אם בכל זאת החלטתם שכן, יש לוודא כי אתם משתמשים בחומרי ניקוי או תרסיסים המתאימים לכך ושאינכם יגרמו נזק לצינור או להזמין טכנאי מקצועי שיעשה זאת.