תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

ניקוי תעלות מיזוג אוויר

צריכים לנקות את תעלות מיזוג האוויר? בעמוד תראו את כל הטיפים בנושא כולל כל כמה זמן, איך הוא מתבצע ומה קורה אם לא מנקים את התעלות.

ניקוי תעלות מיזוג אוויר, מתי נצטרך?

בתעלות המיזוג שלנו עובר אוויר חם וקר. השינוי בטמפרטורות גורם לעיבוי (למי שלא הקשיב בשיעורי מדעים - הפיכה של גז לנוזל) שבעצם יוצר לחות. הצטברות של לחות ביחד עם מקומות חשוכים גורם להתפתחות של עובש ומזמין מזיקים כמו ג'וקים או עכברים. בנוסף כשמים נפגשים עם מתכת היא תתחיל להחליד. כל אלה מתווספים ללכלוך ואבק שמצטברים בתעלות המיזוג בכל מקרה. כמובן את האוויר הזה לא טוב לנשום ולכן חובה לנקות את תעלות מיזוג האוויר. לפניכם כמה סימנים לכך שכדאי לנקות אותן:

  • ביצועים יורדים: הצטברות של אבק ולכלוכים במאווררים ותעלות המיזוג גורמים להם לעבוד בצורה טובה יותר. אם אתם רואים שהמזגן מקרר פחות טוב זה סימן בולט לכך שיש הצטברות של לכלוכים ואבק ולכן התפוקה של המזגן יורדת.
     
  • בין עונות: בקיץ ובאביב מכוונים את המזגן על קור ובחורף ובסתיו מכוונים אותו על חום. כמו שהסברנו קודם השינוי בטמפרטורות גורם ללחות שמביאה איתה גורמים לא רצויים. בגלל זה בין עונות מומלץ להזמין ניקוי לתעלות המזגן בשביל להימנע מהצטברות של הלכלוכים ביחד עם הלחות והעובש.
     
  • ריחות לא נעימים: עוד סיבה שבגללה אתם יודעים שכדאי להזמין ניקוי לתעלות מיזוג האוויר היא כשמתחילים להופיע ריחות לא נעימים במזגן. הריחות האלו יכולות להיות פגרים של עכברים או ציפורים שהגיעו למזגן ולא הצליחו לצאת, והם גם יכולים להיות עקב הצטברות של עובש במזגן.

 

ניקוי תעלת מיזוג אוויר

כל כמה זמן לבצע ניקוי תעלות מזגן?

בכל מה שנוגע לניקוי תעלות המזגן כדאי להיות פרואקטיביים ולא בהכרח לחכות שמשהו רע יקרה בשביל לנקות אותן. התדירות המומלצת משתנה בהתאם לסוג המבנה שלכם כפי שמפורט בטבלה:

 

איפה המזגן נמצא? כל כמה זמן לנקות את התעלות?
מזגן מיני מרכזי בבית פעם בשנה
עסקים עם ייצור מזון פעם בשלושה חודשים
בתי חולים ומרפאות פעם בחצי שנה

איך מתבצע ניקוי תעלות מיזוג אוויר?

ניקוי תעלות מיזוג אוויר מתבצע באמצעות שטיפה בלחץ מים גבוה על מנת להיפטר מכל הלכלוכים והאבק בצורה אידיאלית. בנוסף במהלך ניקוי תעלות המזגן משתמשים גם בחומרים מחטאים נגד חיידקים וחומרים מסירי שומנים כדי להבטיח ניקיון מקסימלי של תעלות מיזוג האוויר. בנוסף לכך משתמשים בשואבי אבק תעשייתים על מנת לשאוב מזיקים, לכלוכים וכמובן אבק בצורה הטובה ביותר.

 

מעבר לניקוי הפנימי של התעלות מנקים גם את המאווררים על מנת שיעבדו בצורה אידיאלית וגם את החלק החיצוני של התעלות על מנת למנוע הצטברות של חלודה וכדי לנקות מצואת יונים או ציפורים אחרות.

 

ניקוי תעלת מזגן

מה ההבדל בין ניקוי תעלות מזגן מיני מרכזי למזגנים מסחריים

תעלות מיזוג אוויר של מזגנים מיני מרכזיים הן תעלות שעשויות מצינור סיבים או מתיל פלדה והן תעלות הרבה יותר זולות מאשר תעלות של מזגנים מסחריים שהן עשויות מפלדה או אלומיניום בשילוב שכבת אבץ. העלות משקפת גם על העמידות והאיכות כשתעלות של מזגנים מסחריים לא צוברות כמעט עובש או חלודה.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

כמה זמן לוקח ניקוי תעלות מיזוג אוויר?

ניקוי תעלות מיזוג אוויר מורכבות יכול לקחת מספר שבועות כשהזמן תלוי במורכבות העבודה, גודל התעלות והמצב הנוכחי שלהן. עבור ניקוי תעלות מיזוג אוויר קטנות כמו מזגן מיני מרכזי בבית לרוב העבודה לא תיקח יותר מיום עסקים.

 

כמה זמן לוקח ניקוי תעלות מיזוג אוויר מורכבות?
שבועיים
שלושה שבועות משך זמן שבוע

מצאו חברת ניקוי מזגנים מומלצת לניקוי תעלות מיזוג האוויר שלכם

עם מיזוגי תוכלו למצוא חברות ניקוי מזגנים המתמחות בניקוי תעלות מיזוג אוויר. אם יש לכם מזגן מיני מרכזי כל טכנאי מזגנים מבצע את העבודה הזו, כך עבור ניקוי תעלות מזגנים מסחריים מומלץ למצוא חברות המתמחות בנושא עם המכשור, ציוד והחומרים המתאימים.