תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

ניקוי מזגן מיני מרכזי

יש לכם מזגן מיני מרכזי ומרגישים שהוא לא עובד טוב? הופיעה לכם נורה המעידה על פילטרים מלוכלכים? כנראה שניקוי מזגן מיני מרכזי הוא הפתרון לכך. בעמוד זה תוכלו להבין מתי צריך לבצע ניקוי למזגן מיני מרכזי, איך הניקוי מתבצע, האם ניתן לעשות זאת גם באופן עצמאי וכמה זה יעלה לכם. דרכנו תוכלו למצוא בעל מקצוע מומלץ באזורכם לניקוי מזגן מיני מרכזי בצורה המקצועית והנכונה ביותר!

למה חשוב לבצע ניקוי למזגן מיני מרכזי

 מזגן מיני מרכזי נעשה פופולרי עם השנים וזאת בעיקר בשל העובדה שלרוב יהיה כלול בתוך מפרט הדירות החדשות שנבנות. מזגן מיני מרכזי נחשב לנוח ויעיל מאוד לפיזור האויר והמיזוג באופן אחיד ומופשט על כל חללי הבית.
 

חשוב להבין שתחזוקה וניקוי המזגן הנם בעלי חשיבות גבוהה לשמירה על איכות האוויר בבית והמזגן עצמו, ואלו הסיבות לכך:

 • מניעת מחלות ואלרגיות - הצטברות לכלוך ואבק במזגן מהווה כר פורה לגידול חיידקים והיווצרות קרדיט האבק שעשויים להגביר אלרגיות, מחלות ווירוסים שעשויים להתפשט בבית.
   
 • עלייה בצריכת החשמל - כאשר המזגן מלוכלך ומזוהם, הוא יפעיל מאמץ רב יותר, מה שיוביל לצריכת חשמל מוגברת. ניקוי של המזגן יאפשר תפקוד נכון של המזגן ללא כל מאמץ וימנע בזבוז כסף מיותר. 
   
 • מניעת נזילות - אחת מהסיבות הגורמות לנזילה במזגן היא הצטברות של לכלוך החוסמת את צינוריות הניקוז או חלקים פנימיים במזגן המובילים לסתימה, נזילה ואף רטיבות בתקרה ובקירות.
   
 • שמירה על איכות האוויר - מזגן מלוכלך יוציא אוויר מזוהם ולא נקי, מה שעשוי לפגוע באיכות האוויר וליצור אווירה לא נעימה בבית / במשרד. 
   

ניקיון מזגן מיני מרכזי

מחיר ניקוי מזגן מיני מרכזי

מחיר עבור ניקוי מזגן מיני מרכזי ינוע בין 600 - 2,000 ש"ח בממוצע. המחיר עשוי להשתנות בהתאם לסוג וגודל המזגן, מורכבות העבודה והאם יש צורך בפירוק תקרת גבס או לא. 

 

מחיר ממוצע לניקוי מזגן מיני מרכזי

מחיר ממוצע לניקוי מזגן מיני מרכזי: 1400 ₪

טווח מחיר גבוה 2000 ₪

טווח מחיר נמוך 600 ₪

איך מתבצע ניקוי מזגן מיני מרכזי?

ניקוי מזגן מיני מרכזי מצריך פירוק החלקים הפנימיים ושימוש במכשירים מיוחדים ויהיה פחות פשוט ונגיש מאשר ניקוי מזגן עילי או רצפתי. אלו השלבים לניקוי מזגן מיני מרכזי מקצועי ע"י טכנאי:

 1. פירוק פתחי אוורור וניקוי כל פתח בנפרד + ניקוי פילטרים.
   
 2. ניקוי תעלות המזגן בעזרת התזת חומר ניקוי מיוחד ומברשת מיוחד ושאיבת האבק שהצטבר.
   
 3. ניקוי הסוללה והמאייד (היחידה הפנימית) כולל המדחס.
   
 4. חיטוי המזגן ע"י ערפול בעזרת מיכשור ייעודי.

טכנאי מומלץ לניקוי מזגן מיני מרכזי

ניקוי יסודי של המזגן מצריך בעל מקצוע מנוסה המתמחה בעבודות ניקוי מזגנים, שיידע לבצע את הניקיון ללא פגיעה בחלקים הפנימיים ובעיקר בתעלות השרשור העדינות. דרכנו תוכלו לקבל עד 3 הצעות מחיר מטכנאים מומלצים באזורכם, לבצע השוואת מחירים ולמצוא את ההצעה מתאימה והמשתלמת ביותר עבורכם. השאירו את הפרטים, השוו וחסכו עד 39% במחיר!

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

מתי צריך לבצע ניקוי למזגן מיני מרכזי?

ישנם מספר סימנים שיכולים להעיד על הצטברות אבק, לכלוך ועובש במזגן המצריכים ניקוי יסודי של המזגן:

 • נזילה / טפטוף מהמזגן - אם זיהיתם נזילה מהמזגן ייתכן וקיימת סתימה שנגרמה מלכלוך שהצטבר. הזמינו טכנאי שיאתר את מקור הסתימה ויבצע ניקוי יסודי כולל ניקוי תעלת הניקוז.
   
 • המזגן לא מחמם / מקרר טוב - אם הפעלתם את המזגן ואינכם מרגישים שהוא מחמם או מקרר כמו שצריך, ייתכן וקיים לכלוך שמקשה עליו לפעול והוציא את התפוקה הנדרשת. 
   
 • ריח רע מהמזגן - יוצא ריח רע מהמזגן בעת ההפעלה שלו? ייתכן ונוצר עובש  המחייב פעולה של ניקוי עובש מהמזגן וטיהור מקצועי.
   
 • נורה מהבהבת עם סימן פילטר - רוב המזגנים יידעו לאותת ולהציג נורה המסמנת שהפילטרים מלוכלים ויש צורך בניקוי שלהם. אם ניקיתם את הפילטר באופן עצמאי והנורה לא ירדה, יהיה צורך עמוק ומקצועי של בעל מקצוע.

כך תימנעו מהצטברות אבק במזגן מיני מרכזי

תחזוקה שוטפת וניקיון קבוע של המזגן והפילטרים יימנע הצטברות אבק ולכלוך רציני. מומלץ ורצוי לבצע ניקוי עצמאי של הפילטרים אחת לחודשיים ע"י פירוקם ושטיפה במים ואפילו עם שואב אבק. כמו כן כדאי לבצע ניקיון יסודי ועמוק ע"י טכנאי אחת לשנה כדי להבטיח שמירה של המזגן לאורך שנים ומניעת נזקים בלתי הפיכים בהמשך. 

שאלות ותשובות בנושא ניקוי מזגן מיני מרכזי

לפניכם שאלות שנשאלו ע"י גולשים שהתעניינו בניקוי מזגן מיני מרכזי:

למה צריך לבצע ניקוי למזגן מני מרכזי?

הצטברות אבק ולכלוך במזגן מיני מרכזי עשוי לפגוע באיכות האוויר ויצירת חיידקים ואלרגנים ואף לפגוע באיכות ותפוקת המזגן שיביא לעלייה בצריכת החשמל. ניתן לראות הסבר מפורט בעמוד. 


מה המחיר של ניקוי מזגן מיני מרכזי?

ניקוי מזגן מיני מרכזי ינוע בין 600 - 2,000 ש"ח בממוצע ועשוי להשתנות בהתאם לסוג וגודל המזגן ומורכבות העבודה הנדרשת.