תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

החלפת מאיץ למזגן

המזגן רועש? או לא מוציא אוויר? תקלה אופיינית למאיץ המזגן שאינו תקין ומצריך החלפה או ניקוי ותיקון. בעזרת פורטל 'מיזוגי' תוכלו לבצע השוואת מחירים בין טכנאים המבצעים החלפה של מאיצי מזגנים, לגלות מהו המחיר, לדעת מהו תפקידו ולקבל מידע נוסף שיעזור לכם לפתור את התקלה. המשיכו לקרוא או צרו קשר כבר עכשיו.

מה זה מאיץ למזגן ומה תפקידו?

מאיץ המזגן הוא מפוח (החלק שמסתובב במנוע הפנימי) ותפקידו הוא להוציא אוויר מהיחידה אל החדר עצמו, כאשר מאיץ המזגן יהיה תקול הוא לא יקרר את החדר ומאיץ שבור או פגום עשוי לגרום לרעש נוראי מהמזגן. המאיץ במזגן זז בתוך היחידה הפנימית באמצעות גומיות ומסתובב במהירות על מנת לדחוף את האוויר שמגיע דרך מערכת הקירור כלפי חוץ.

 

מאיץ מזגן רצפתי

מחיר החלפת מאיץ למזגן

מחיר החלפת מאיץ למזגן הוא בין 500 - 600 ש"ח עם ממוצע של 550 ש"ח. לא תמיד יש צורך בהחלפה ולעיתים ניתן לתקן את המאיץ באמצעות החלפת הגומיות או ניקוי המאיץ מה שיעלה 200 - 300 ש"ח בלבד. במקרה של מזגנים בעלי כוח סוס אחד לרוב לא משתלם להחליף את מאיץ המזגן, אך אם מדובר במזגנים יקרים יותר כמו מזגן 3 כוח סוס או מיני מרכזי הנושא משתלם אף יותר.

 

מחיר החלפת מאיץ למזגן בממוצע

מחיר החלפת מאיץ למזגן בממוצע: 550 ₪

טווח מחיר גבוה 600 ₪

טווח מחיר נמוך 500 ₪

מה לעשות כאשר מאיץ המזגן מרעיש?

ברגע שהמאיץ מתחיל להרעיש ככל הנראה שאחת מהשיניים שלו נשברו או כמה, שהוא התעקם או שהצטבר לכלוך רב אשר מפריע לו להסתובב באופן ישר והוא נוגע בחלקים אחרים במזגן, פתיחה והסרת הפליטרים לאחר פירוק המזגן תאפשר לכם לראות בבירור יותר את המאיץ.

 

אם אין לכם שום מושג בתחום - אנו ממליצים לא לגעת במזגן באופן טכני אלא לנסות לנקות אם שואב אבק את המזגן לאחר שהוסרו הפילטרים, במידה ולא צלחתם - הזמינו טכנאי מזגנים ותארו לו את הבעיה כאשר המזגן מרעיש לכם מהיחידה הפנימית.

איך להחליף מאיץ למזגן?

החלפת מפוח למזגן (מאיץ) זו עבודה שנועדה לאנשים בעלי חוש טכני או אלו שרק רוצים לדעת שהטכנאי אכן עושה את עבודתו ולא מתעסק בדברים אחרים, על מנת לקבל פרספקטיבה נכונה בנושא נסביר לכם כיצד לפרק את המאיץ ולהתקין חדש.

 

ראשית יש לפתוח את היחידה הפנימית ולהסיר את הפילטרים, לאחר מכן יש מגן מפלסטיק שצריך לפרקו (ברגים), כאשר תראו את המאיץ, כל מזגן בנוי באופן שונה אך קיימת אפשרות לפרק אותו באמצעות ברגים.

 

כמו כן - יש גומיות המחוברות אל המאיץ ולכן צריך לבדוק שלא נקרעו או שלא יקרעו כאשר אתם מפרקים. לאחר הפירוק יש לחבר את החדש ולסגור. *כל התהליך צריך להתבצע כאשר המזגן מנותק ממקור חשמל והייעוץ לעיל אינו מקצועי וללא אחריות. פורטל מיזוגי ממליץ בחום לפנות לטכנאי מזגנים ולא לנסות לעשות עבודות מורכבות מסוג זה באופן עצמאי.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

שירות לחברות - אלקטרה, תדיראן, טורנדו ועוד..

אם פגה האחריות על המזגן שלכם, עדיין תוכלו להזמין שירות דרך החברה ממנו רכשתם, אך זה יעלה לכם כסף ולעיתים פנייה אל טכנאי פרטי משתלמת יותר מאשר אצל החברה, כיום רוב הטכנאים העוסקים במיזוג אוויר יודעים לתת מענה למזגנים של כל אחת מהחברות המובילות בשוק כמו אלקטרה, טורנדו, תדיראן ועוד ויכולים לרכוש באופן עצמאי את החלקים המקוריים ולבצע התקנה שלהם בביתכם. כך שאינכם מחויבים לפנות ישירות אל החברה כאשר ישנה תקלה במזגנכם.