תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

קבל התנעה למזגן

תקלה במזגן? מבין התקלות הנפוצות ביותר (כ-30%) אותר כי החלפת קבל למזגן הוא הפתרון למזגנים שאינם מקררים כשורה ולא מוצאים אוויר, אם הנך מחפש אחר תיקון או החלפת קבל התנעה למזגן, דע כי בעזרת 'מיזוגי' תוכל לקבל מספר הצעות מחיר זולות לבדיקה והחלפת קבלים.

מהו תפקיד קבל התנעה במזגן?

בכל מזגן יש בין 2 - 4 מנועים, תלוי בסוגו ובכוח הסוס שלו, התפקיד שלו הוא להכניס לפעולה את המנוע, בין אם זה המדחס שאחראי, המאורר או היחידה הפנימית. כאשר אחד מן הקבלים תקול נרגיש זאת באופן מיידי, בין אם המזגן לא יוציא קור (קבל המדחס תקול), אם לא יכנס אוויר מבחוץ לבפנים (קבל המנוע תקול) ובמידה ויוצא ממש אוויר חלש ככל הנראה שהקבל ביחידה הפנימית לא פועל.

 

הוא בעצם אחד מן הרכיבים החשמליים החשובים לפעילות המזגן, הוא מכניס לפעולה את המנועים בעזרת זרם חשמלי. כמו כן, בגלל פעילותו היומית והתכופה בלאי הקבלים גדול והוא נכלל כאחד מן התקלות הנפוצות כאשר מזמינים תיקון למזגן, הוא במקום השני עם כ-30% מסה"כ התקלות, רק לפניו עם 41% מכלל התקלות מופיע גז המזגנים כתקלה השכיחה ביותר.

החלפת קבל למזגן

כמה עולה החלפת קבל למזגן?

הכנו בעבורכם ממוצע של מחירי השוק בעבור תיקון, בדיקה והחלפת קבל למזגנים, על פי סוגים ומקוטלג לפי דגם, תת דגם וחברה. המחירים כוללים את החלק ועבודה. אנו מציגים לכם את המידע לעיל לפי מחקר שביצענו המסתמך על הצעות מחיר של עשרות טכנאי מזגנים שונים. בנוסף חשוב לנו לציין כי נותני השירות שפועלים בשיתוף עם פורטל 'מיזוגי' אינם מתחייבים לעמוד במחירים המוצגים וייתכן שתקבלו הצעות יקרות או לחלופין זולות יותר מהמידע המוצג.

מחירון החלפת קבלים למזגנים

מחיר קבל התנעה למזגן תדיראן 1 כוח סוס

החלפת קבל למדחס או מנוע למזגן עילי קטן


280 - 350 ש"ח
כמה יעלה להחליף קבל במזגן מיני מרכזי של אלקו?

מזגן מיני מרכזי עם 4 כוח סוס של חברת אלקו


500 - 650 ש"ח
כמה עולה להחליף קבל כפול למזגן LG?

קבל כפול במזגני LG שאחראי על המדחס ועל ההמאוורר.


500 - 650 ש"ח
מחיר בדיקת קבל מזגן ללא טיפול

ביקור טכנאי מזגנים כולל בדיקת תקינות.


150 - 200 ש"ח
מהו המחיר להחלפת קבל במזגן טורנדו 2 כוחות סוס?

החלפת קבל התנעה במאורר הפנימי של המעבה.


330 - 380 ש"ח
כמה עולה חיבור קבל למזגן אשר נותק?

נותק לכם הקבל? חיבור בלבד ללא החלפה ורכישת חדש.


200 - 250 ש"ח
עלות החלפת קבל במזגן אלקטרה רצפתי - 3 כוחות סוס

החלפה במנוע של מזגן אלקטרה.


350 - 450 ש"ח

הדפס מחירון

האם ניתן לבדוק את קבל המזגן באופן עצמאי?

פתיחת המזגן ונגיעה בחלקים אלקטרוניים המחוברים לחשמל אינה מומלצת ואף אסורה, רק טכנאי מזגנים מוסמך מבצע עבודות מסוג זה, בנוסף אם עדיין קיימת אחריות על המזגן שלכם, התעסקות עצמאית בו עשויה לגרום לביטול האחראיות מטעם החברה.

 

מה כן אפשר לעשות? ניתן לאתר את סוג התקלה על מנת לדעת האם באמת מדובר על קבל, למשל אם לא יוצא קור מהמזגן ישנם שלושה אפשרויות, המדחס עצמו תקול (קראו על תיקון מדחס מזגן), הקבל כמובן או חוסר בגז, שילוב של טפטוף מהמזגן ואי הספק בקירור ככל הנראה יתבשר לכם כחוסר גז ולא בעיה בקבל עצמו.

 

עוד אפשרות לדעת אם הוא זה שתקול הוא שינוי מצבים במזגן כאשר משנים מצב המנוע צריך להיכנס לפעולה וישמע ממנו רעש של הפעולה עצמו - במידה ולא הבחנתם בשינוי ברעש - ככל הנראה הקבל הוא זה שתקול.

מהן התקלות שקורות כאשר קבל המזגן תקול?

חוסר באוויר, קירור שאינו מספק, הדלקת המזגן ולא קורה דבר, כל אלו הן תיאור של בעיות המאפיינות קבל שרוף שאינו פועל, ללא ספק אלו מסוג הבעיות היותר נפוצות שקיימות. עוד בעיות אשר מרמזות על סופו של הקבל הם מזגן אשר פועל למספר דקות ונכבה, עוד אפשרות היא קצר במזגן שנגרם מהתחממות יתר של החלק.

בדיקת תקינות קבל במזגן

מדוע חשוב להתאים את הקבל על פי סוג המזגן?

לכל חברה יש את הקבל שהיא מייצרת ועובדת עימו, זה מחולק על פי סוגי חברות כמו אלקטרה, טורנדו, LG, תדיראן, אלקו, אמקור ועוד מספר חברות המובילות בתעשייה הישראלית במיזוג אוויר, קיימים תחליפים והתאמות בשוק ואף חלקים זולים יותר אשר יכולים להפחית את מחיר העבודה בעבורכם.

 

אך כפי שקראתם בטבלת המחירים למעלה, החלפת קבל התנעה למזגנים זה לא פרויקט יקר ולכן מומלץ לא לחסוך ולהשתמש בחלק תחליפי אלא לוודא מול אותו טכנאי שמתקן לכם את המזגן שהוא אכן משתמש בחלק מקורי של החברה, שימוש בחלק שאינו מתאים יגרום לקצרים, ישרף מהר יורד ויתן תפוקה נמוכה בהרבה למזגן וזאת מבלי לחסוך לכם בחשמל.

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

מתי נצטרך קבל כפול למזגן?

ישנם מזגנים עם קבל כפול וישנם כאלו שלא, הוא בעצם קבל גדול אשר אחראי על המדחס ועל המעבה במקביל ולעיתים זהו לא פתרון אידאלי, כי הבלאי שלו גבוה בהרבה יותר והוא נוטה לההרס לעיתים תכופות, למרות שהוא מתוכנן לעמידות רבה יותר מהרגיל, המזגנים הנפוצים שמשתמשים בקבלים כפולים הם של LG, שם ניתן לראותם ביחידה החיצונית שאחראי על המנוע והמדחס.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה