תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

החלפת צינור ניקוז למזגן

המזגן מטפטף? צינור הניקוז הוא החשוד העיקרי כשזה המצב. בעמוד תראו מתי צריך להחליף את צינור הניקוז למזגן, איך מתבצעת ההחלפה, מה המחיר שלה ומתי ניתן לבצע הארכה. בנוסף תראו איך להחליף את הצינור לבד (למבינים מביניכם) ותוכלו להזמין טכנאי מזגנים בעיר שלכם.

מה תפקידו של צינור ניקוז למזגן?

תפקידו של צינור הניקוז למזגן הוא לנקז את המים שמצטברים ביחידה הפנימית של המזגן, המאייד, החוצה. הוא נמצא בתוך חור בקיר או מסילת PVC. הצטברות של מים ביחידה הפנימית של המזגן יכולה לגרום לבלאי של המזגן, ולכן תפקידו של צינור הניקוז חשוב. אם אתם הולכים ברחוב ורואים לפעמים טיפות של מזגן הן מגיעות מצינור הניקוז.

 

צינור ניקוז למזגן (קשיח)

סימנים לכך שתצטרכו החלפת צינור ניקוז למזגן

הסימן העיקרי המעיד על הזמן לבצע החלפת צינור ניקוז למזגן שלכם הוא כאשר המזגן שלכם מטפטף. בכל מזגן קיים חלק הנקרא "אמבטיה", שאליו "זיעת" המזגן מצטברת והוא מצוי בחלקו התחתון של המזגן שלכם (בעיקר במזגני עילי).

 

בעת שחלק האמבטיה מתמלא בנוזלים, הם יועברו דרך חור המחובר לצינור הניקוז ומהצינור אל הקרקע (אם יצא לכם להירטב מטיפטופי מזגנים ברחוב - תודו על כך לצינורות הניקוז הללו). במקרה בו צינור הניקוז בלוי או אטום לקבלת נוזלי המזגן שהצטברו באמבטיה - יחל המזגן לנדף נוזלים אלו בדרך אחרת, דהיינו - על הראש שלכם.

 

מזגן מטפטף בגלל צינור ניקוז תקול

אילו פגמים קורים לצינור ניקוז המזגן?

כשאנו מדברים על צינורות ניקוז של מזגנים, חשוב שתדעו כי ביכולתם להחזיק שנים ארוכות מבלי שיעלה הצורך להחליפם. על המקרים שכן מצריכים החלפת צינור ניקוז למזגן נסביר מתחת:

 • צינור שנקרע - כשצינור הניקוז נקרע והתנתק לגמרי מפיית המזגן, ממנה הוא מנקז את מי המזגן החוצה.  במקרה כזה טכנאי המזגנים יספק צינור חדש מטעמו ויתקינו עבורכם. במקרה הזה יש גם אפשרות להארכות צינור ניקוז המזגן, עליה נסביר בהמשך.
   
 • בלאי בצינור - הצינור חשוף לשמש, שלצערו בארץ היא מאוד חזקה. החשיפה המוגברת לשמש גורמת לצינור להתבלות לאחר כמה זמן. תוכלו להבחין בבלאי כשאתם רואים חורים בצינור הניקוז ובמקרה הזה הארכה לא תעזור, תצטרכו להחליף את צינור הניקוז למזגן.
   
 • סתימה בצינור ניקוז למזגן - המזגן צובר הרבה מאוד אבק במהלך עבודתו והצטברות של האבק יכולה לגרום בסופו של דבר לסתימה בצינור הניקוז של המזגן. גם אם אתם דואגים לנקות את הפילטרים של המזגן כל 3 חודשים זה עדיין לא בלתי נמנע לגמרי. אחת לתקופה צריך להזמין ניקוי עמוק למזגן שמנקה את כל החלקים. הוא גם יעזור לכם במקרה והמזגן לא מקרר מספיק.
   
סוג התקלה בצינור הניקוז ממה היא נגרמת? פעולת טכנאי המזגנים
צינור ניקוז קרוע סופות רעמים, רוחות חזקות, ציפורים  יתקין צינור ניקוז חדש 
בלאי בצינור קרני שמש, כירסום עכבר חיתוך החלק הבלוי והארכת הצינור בחלק חדש
סתימה בצינור הצטברות אבק, עכבר שנתקע שאיבת הצינור בוואקום

לפני שאתם מזמינים טכנאי מזגנים

לפני שתזעיקו טכנאי שיבצע החלפת צינור ניקוז למזגן שלכם, תוכלו להוציא את הראש מחוץ לחלון החדר ולבדוק אם צינור הניקוז הלבן של המזגן שלכם מונח בצורה ישרה, במידה והוא טיפה מתעקל כלפיי מעלה - זה עשוי למנוע ממנו לנקז את המים ובתמורה הם יחזרו חזרה ויגרמו למזגן לטפטף עליכם.

 

אם כך הדבר - נסו לנער את הצינור בעדינות על מנת ליישר אותו, במידה והטיפטוף במזגן לא מפסיק או במידה ואינכם מצליחים להטות את הצינור כלפיי מטה - זו העת להזעיק טכנאי מזגנים שיטפל בבעיה.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

מה המחיר של החלפת צינור ניקוז למזגן?

מחיר החלפת צינור ניקוז למזגן נע בין 350 - 500 ש"ח. המחיר כולל את העבודה וגם את צינור הניקוז החדש. במידה ויש צורך בחציבה בקיר מחיר החלפת צינור ניקוז למזגן יהיה בין 450 - 620 ש"ח.

 

מחיר ממוצע להחלפת צינור ניקוז למזגן

מחיר ממוצע להחלפת צינור ניקוז למזגן: 425 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 350 ₪

מצאו טכנאי מזגנים לצורך החלפת צינור ניקוז למזגן במיזוגי

במיזוגי חשוב לנו לתת לכם את כל המידע שאתם צריכים בנושא מזגנים, וספציפית בעמוד הזה בנושא צינור ניקוז למזגן. חשוב לנו שתדעו מתי צריך להחליף את צינור הניקוז למזגן כדי לוודא שתדעו לאבחן את התקלה במזגן שלכם בצורה נכונה ולא תזמינו  תיקון למזגן שאתם לא צריכים באמת.

 

בנוסף כדאי שתדעו מה המחיר כדי לוודא שלא לוקחים לכם מחיר גבוה מדי (או נמוך מדי שזה גם מחשיד). נוכל לעזור לכם גם למצוא טכנאי מזגנים בעיר שלכם כאן ועכשיו. התקשרו או השאירו פרטים וקבלו עד 3 הצעות.

איך מתבצעת החלפת צינור ניקוז למזגן?

החלפת צינור ניקוז למזגן מתבצעת בצורה הבאה:

 1. פירוק: הדבר הראשון שיעשה טכנאי המזגנים הוא פירוק של חלקי הפלסטיק של המזגן כולל הפילטרים ואמבטיית הניקוז.
   
 2. בדיקה: בשלב הזה הטכנאי יבדוק האם יש אפשרות של הארכת צינור ניקוז המזגן במקום החלפה של כולו. העבודה יותר פשוטה ויותר זולה. הארכה של הצינור אפשרית רק אם הקרע הוא בחלקו האמצעי או החיצוני של הצינור.
   
 3. הארכה: הארכת צינור ניקוז למזגן מתבצעת באמצעות חיבור של צינור חדש לצינור הניקוז הקיים. החיבור מתבצע באמעצות כלי עזר באורך של 5 ס"מ שהוא יכניס בין שני הצינורות במטרה לחבר ביניהם.
   
 4. השחלה: אם אין אפשרות להאריך את צינור הניקוז למזגן הטכנאי יחליף את הקיים. הוא ישחיל את את הצינור החידוש לפיה באמצעות דבק.
   
 5. הרכבה: השלב הסופי הוא הרכבה של כל חלקי המזגן ובדיקה של הכל עובד ולא מטפטף.
 • שימו לב: הטכנאי פירק את חלקי המזגן בשבילכם, אז זו הזדמנות לנקות את הפילטרים.

צינור ניקוז למזגן בתוך הקיר, זו בעיה?

אם צינור הניקוז למזגן שלכם נמצא בתוך קיר העבודה מורכבת יותר כי עכשיו היא דורשת חציבה על מנת להגיע אל הצינור עצמו. אם זה המצב יכול להיות שתצטרכו להזמין אינסטלטור ולא טכנאי מזגנים בגלל קושי העבודה. אם מדובר על חציבה קטנה של עד 40 ס"מ וצינור גמיש (לא קשיח) יש טכנאי מזגנים שיסכימו לעשות את העבודה. אם לא תצטרכו להזמין אינסטלטור.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

איך להחליף צינור ניקוז למזגן בעצמכם?

רק רגע לפני שאתם מנסים להחליף את צינור הניקוז למזגן בעצמכם חשוב לנו להגיד שאם אין לכם ניסיון או שלא ראיתם בדיוק איך טכנאי מזגנים מוסמך עושה את העבודה חשוב להיות מאוד זהירים כי זה יכול לגרום לנזק למזגן. פירוט השלבים לפניכם. תצטרכו אקדח דבק חם, סכין יפני וצינור ניקוז חדש.

 1. התחילו לחמם את אקדח הדבק.
 2. פתחו את הפלסטיק של המזגן.
 3. הוציאו את הפילטרים.
 4. הציאו את התריס.
 5. שחררו את הברגים שמתחת לפתח האוורור.
 6. הוציאו את כל מכסה הפלסטיק.
 7. שחררו את הפתח שממנו יוצא האוויר (האמבטייה).
 8. בצד אחד הוא אמור להיות מחובר ובצד אחד מנותק. בצד המחובר נמצא החלק הפנימי של צינור הניקוז.
 9. משכו את הצינור. ייתכן שתצטרכו להפעיל מעט כוח, אבל תהיו עדינים.
 10. הוציאו את הצינור מהבידוד.
 11. השחילו את הצינור החדש למקום בו היה הצינור הישן.
 12. צאו החוצה ושלפו את הצינור בשביל לתת לו מספיק אורך, בערך 80 ס"מ יספיקו, אבל אפשר גם יותר.
 13. שימו דבק חם על פתח הניקוז והכניסו את הצינור אליו. ודאו שאתם מכניסים עד הסוף כדי שלא יתנתק.
 14. הפעילו את המזגן ובדקו שהוא לא נוזל. הצלחתם? כל הכבוד!

שאלות נפוצות על החלפת צינור ניקוז למזגן

ניקוז מזגן בבניין משותף - מי אחראי לתקן?

האחריות היא על בעל המזגן.


החלפה או הארכה של צינוק הניקוז למזגן?

בעמוד הסברנו בדיוק מתי אפשר להאריך ומתי צריך להחליף.