תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

החלפת מאוורר במזגן

המזגן נכבה לכם לאחר פעולה קצרה או שהוא אינו מקרר בצורה מספקת? זה עשוי להעיד על בעיה במאוורר שבתוכו - כאן תקראו על הסיבות המביאות להחלפת מאוורר במזגן, כמה זה עולה, האם זה משתלם לביצע ואיך תוכלו לחסוך בעלויות דרך פורטל מיזוגי - קראו וגלו.

מתי יש צורך בהחלפת מאוורר במזגן?

הסימנים המרכזיים המעידים על הצורך בהחלפת מאוורר במזגן, הם:

 • מזגן נכבה לאחר פעולה קצרה - במידה וזה עתה הדלקתם את המזגן שלכם והוא נכבה על דעת עצמו - זה עשוי להעיד על מנגנון בטיחות, המכבה אותו אוטומטית כתוצאה מבעיה במאוורר החיצוני או הפנימי בו.
   
 • מזגן לא מספק קירור - במידה ובחרתם בהפעלת המזגן על פעולת קירור אך הבחנתם בכך שהמזגן אינו מקרר - זה עשוי להעיד על פגיעה במאוורר הפנימי, האחראי על קירור האוויר שמגיע אל המזגן מהמאוורר החיצוני שלו.
   
 • מאוורר חיצוני לא נע - במידה והבטתם בקופסת המאוורר החיצונית והבחנתם כי כנפי המאוורר אינן זזות או שלא נוצרים רעשי פעילות מקופסת המזגן החיצונית (למי שגר בבניין ולא יכול לראות את קופסת המזגן מול עיניו) וזאת לאחר שהבחנתם בבעיה במזגן - זה עשוי להעיד על בעיה במאוורר.
   
 • התחממות המזגן - במידה וחשתם בהתחממות מוגברת על גבי המזגן שלכם, זה עשוי להעיד על בעיה במאוורר החיצוני שאחראי על ויסות החום המיוצר בתוך המזגן בעת הפעולה שלו

 

החלפת מאוורר במזגן

כמה עולה להחליף מאוורר במזגן?

עלות החלפת מאוורר במזגן נעה בין 700 - 1,200 ש"ח בעבור החלפת מאוורר במזגן עילי. במידה ומדובר בהחלפה של מאוורר תקול במזגן מיני מרכזי קחו בחשבון כי המחיר שצויין עשוי להתייקר בכ- 30% ויותר.
 

מחיר ממוצע להחלפת מאוורר במזגן עילי ע"י טכנאי מיזוג

מחיר ממוצע להחלפת מאוורר במזגן עילי ע"י טכנאי מיזוג: 950 ₪

טווח מחיר גבוה 1200 ₪

טווח מחיר נמוך 700 ₪

מה גורם למאוורר להפסיק לנוע?

ישנן מספר סיבות הגורמות למאוורר להפסיק לעבוד, נסביר עליהן מתחת:

 • בעיה במנוע המאוורר - לרוב מדובר במנוע המאוורר עצמו, הנשחק עם הזמן, החלפת מנוע המאוורר תביא להפעלת המאוורר ולפעילות מחודשת של המזגן שלכם.
   
 • בעיה בכרטיס האלקטרוני - במידה והכרטיס האלקטרוני לא שולח למאוורר מתח של חשמל לפעולה מסיבה כזו או אחרת - זה עשוי להשבית את פעולת המאוורר. טכנאי מזגנים יבצע בדיקה של מד המתח, במידה ויתגלה מתח חשמל נמוך - זה יעיד על הצורך בהחלפת הכרטיס האלקטרוני, ע"מ לחדש את פעולת המאוורר.
   
 • בעיה בקבל - הקבל הוא האחראי על פעולת הההצתה הראשונית של המנוע המניע את מאוורר המזגן, במקרים בהם הקבל נשחק או נקרע - ההשפעה על המאוורר תתבטא בהשבתה מיידית הן של המאוורר והן של המזגן. ע"מ להחזירו לפעילות יהיה צורך בתיקון או בהחלפה של קבל ההצתה.
   
 • התערבות של גוף זר - סיבה זו נחשבת לנדירה יותר אך אפשרית. קיימים מקרים בהם חודר גוף זר לתוך שטח המאוורר החיצוני ומביא לעצירתו, גופים זרים אלו מתבטאים בענפים, עלים ואף חדירה של ציפור לתוך שטח המאוורר - מה שגורם לפגיעה הן בציפור והן במאוורר של המזגן כתוצאה מהתנגחות אחד בשניה.
   
סיבות המצריכות תיקון ואף החלפת מאוורר במזגן ממה זה נגרם? הפיתרון
בעיה בכרטיס האלקטרוני בעיה בכרטיס אלקטרוני, האחראי על העברת חשמל למאוורר תיקון/ החלפת כרטיס אלקטרוני
בעיה בקבל קבל האחראי על הצתת פעולת המאוורר נשחק או תקול תיקון/ החלפת קבל ההצתה
בעיה במנוע המאוורר שחיקה של המנוע תיקון/ החלפת מנוע המאוורר
התערבות גוף זר תקיעות פיזית של גוף המאוורר ניקוי שטח המאוורר מגופים מפריעים

השוו בין טכנאי מיזוג באיזורכם וחסכו!

הגעתם מזיעים מיום ארוך בעבודה והמזגן לא מתפקד? זה עשוי להעיד על בעיה במאוורר המצוי בו, ע"מ שתוכלו להביא לפיתרון הבעיה בצורה מהירה ויעילה דעו כי תוכלו להתקשר אלינו או לחילופין למלא את פרטיכם בפורטל מיזוגי ולקבל עד 3 טכנאי מיזוג באיזורכם, שביניהם תוכלו להשוות במחיר החלפת מאוורר במזגן שלכם וכך לחסוך גם בכסף וגם בזמני חיפוש.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

איך טכנאי מיזוג יאתר את התקלה?

טכנאי מיזוג מקצועי ובעל ניסיון, יחל במספר בדיקות המובילות מן הקל אל הכבד, קודם הוא יבדוק אם המאוורר המצוי ביחידת המיזוג החיצונית פועל, אם המאוורר החיצוני עובד, טכנאי המיזוג יעבור לבדוק את המאוורר הפנימי המצוי בתוך המזגן בבית שלכם - הוא יפרק את המזגן ויבדוק הן את המאוורר והן את קבל ההצתה שלו ואם הם תקינים - הוא יעבור לבדיקה של הכרטיס האלקטרוני.

הליך החלפת מנוע מאוורר מזגן

הליך החלפת מאוורר במזגן הוא נגזר מפעולה של החלפת מנוע מאוורר מזגן, המורכב לכנפי המאוורר. בסעיף זה נסביר על הליך זה שלב אחר שלב :

 1. היערכות לעבודה - טכנאי המיזוג יבצע הכנה של מערכת המיזוג והסביבה שלה לקראת הליך החלפת מנוע במזגן: ניתוק המזגן מהחשמל והיערכות לעבודה בגובה בזהירות.
   
 2. פירוק המזגן החיצוני - טכנאי המיזוג יחל בפירוק המכסה של המזגן החיצוני (הקופסה הלבנה מחוץ לבית), בשלב זה הוא גם יוכל לאמת אם אכן מדובר בבעיה שמקורה במנוע המזגן, בליכלוך או בקבל שנתקעו במקום שמנע מהמאוורר לנוע. במידה ואכן לא נמצא ליכלוך או בעיה בקבל, טכנאי המיזוג יעבור לביצוע השלב הבא.
   
 3. הפרדה - טכנאי המיזוג יבצע הפרדה בין חוטי החשמל לבין גוף המאוורר.
   
 4. הפרדת המנוע מהפרופלור - טכנאי המיזוג יפריד בין הפרופלור (כנפי המאוורר) לבין קופסת המנוע של המאוורר ע"י שיחרור של הברגים והעברת כל המאוורר, יחד עם הברגים אל משטח עבודה יציב.
   
 5. הרכבה של מנוע חדש - טכנאי המיזוג יבצע חיבור של מנוע חדש למאוורר של המזגן, תוך שיוודא כי הוא מחזיר את כל הברגים ששיחרר קודם לכן.
   
 6. חיבור לקבל - הטכנאי יבצע חיבור של מבנה המאוורר אל הקבל האחראי על פעולת ההצתה החשמלית שלו, תוך שהוא מבצע חיזוק שלהם בעזרת אזיקונים כך שלא ינועו לצדדים.
   
 7. סגירת יחידת המאוורר החיצונית - טכנאי המזגנים יחזיר את מכסה המזגן החיצוני ע"י חיזוק של הברגים.

האם משתלם לבצע החלפת מאוורר במזגן?

הליך החלפת מאוורר במזגן נחשב ליקר ולכן, במידה ומדובר במזגן עילי קטן - היינו מציעים לבצע התקנת מזגן עילי חדש עבורכם וכך גם תוכלו לקבל אחריות הן על ההתקנה והן על חלקי המזגן. קחו בחשבון כי יכול להיות ששורש הבעיה ביכלל מצוי בקבל המצית את פעולת המאוורר ואז העלות להחלפת קבל אף נמוכה יותר בהשוואה להחלפת מאוורר במזגן.


במידה ומדובר במאוורר תקול במזגן מיני מרכזי, נציע לכם להחליף רק את המאוורר היות והליך החלפה והתקנה של מערכת מיזוג מיני מרכזית חדשה הינו יקר ומורכב מאוד לביצוע ואם אין בעיות אחרות במזגן אז הדבר נחשב למיותר לביצוע.