תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

מילוי גז למזגן

מילוי גז למזגן היא אחד התיקונים הכי נפוצים במזגן. בעמוד תראו מה המחיר שלו, מתי צריך לבצע אותו ומתי צריך גם לתקן דליפה. בנוסף תראו איך ממלאים לבד (לאמיצים מביניכם) ותוכלו לערוך השוואה בין טכנאי מזגנים בעיר שלכם כדי למצוא טכנאי זול שמגיע מהר.

סימנים לכך שצריך מילוי גז במזגן

כשאתם רוצים שהאוויר בחדר יתקרר או יתחמם מי שעושה את הפעולה הזו הוא הגז שיוצא מהמזגן. לכן יש שני סימנים בולטים לכך שצריך למלא גז במזגן. חשוב לומר שיכולות להיות הרבה סיבות והבעיה היא לא בהכרח הגז. הסימנים הם:

 • מזגן לא מקרר: אחת התקלות הכי נפוצות במזגן היא כשהוא לא מקרר. המדחס נכנס לפעולה ומנסה לשחרר לבית שלכם את הגז הקר והנעים אבל הגז ברח כבר למקום אחר. תדעו שהסיבה היא חוסר גז במזגן אם המזגן לא מקרר אלא רק מוציא אוויר.
   
 • מזגן לא מחמם: כמו שאמרנו ברגע שהמזגן לא עושה את העבודה שלו בכלל כלומר לא מחמם ולא מקרר הסיבה היא כנראה בגלל חוסר גז. אם המזגן שלכם לא מחמם מספיק (אבל כן מחמם קצת) כנראה שהבעיה היא משהו אחר. למי מכן שמבקש מילוי גז למזגן בחורף שימו לב להבדלים הקטנים.

 

מילוי גז למזגן

מילוי גז למזגן או הוספת גז למזגן, מה ההבדל?

ישנם 2 מקרים בהם נצטרך מילוי גז במזגן: כשיש דליפת גז חומרה או כשיש דליפת גז "קלה". נסביר:

 • דליפת גז קלה: דליפת גז קלה יכולה להיגרם כתוצאה מחיבור לא טוב או לא הדוק מספיק, בריחה מהונטיל או משהו בסגנון. דליפה קלה לא בהכרח מצביעה על בעיה גדולה יותר. ובמקרה הזה אין צורך במילוי מלא, אלא פשוט הוספת גז למזגן.
   
 • דליפת גז חמורה: המקרה השני הוא כשיש דליפת גז חמורה ואז אין טעם פשוט למלא את הגז במזגן כי הוא יברח. דליפת גז חומרה תקרה אם יש חור בצינור המזגן כתוצאה מהתקנה תקולה מאוד או בלאי טבעי של הצינור.

 

כמה עולה מילוי גז למזגן?

מחיר מילוי במזגן נע בין 300 - 550 ש"ח. המחיר הוא לגז חדש כולל את מילוי הגז בלבד ולא כולל תיקון של דליפה במידה וקיימת. מחיר מילוי גז ישן למזגן נע בין 500 - 600 ש"ח.

 

מחיר מילוי גז במזגן בממוצע

מחיר מילוי גז במזגן בממוצע: 425 ₪

טווח מחיר גבוה 550 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

מחירון מילוי גז למזגן

מחירון מילוי גז למזגן

מחיר מילוי גז מזגנים ישן (R22) לעיילים עד 2 כוח סוס

מילוי למזגנים עיליים עד 2 כוחות סוס


400 - 600 ש"ח
עלות מילוי גז למזגן עילי 1 כוח סוס - חדש.

מזגן חדש החל משנת 2005 של: טורנדו, אלקטרה, תדיראן.


350 - 450 ש"ח
כמה עולה למלא גז למזגן מיני מרכזי?

מזגן מיני מרכזי מתחיל ב4 כוח סוס, המחיר מיוחס לכך.


400 - 700 ש"ח
כמה עולה למלא גז במזגן רצפתי לאחר דליפה?

כולל תיקון דליפת הגז ומילוי מלא + בדיקת לחץ.


650 - 900 ש"ח
מהו המחיר למילוי גז במזגן מפוצל?

בדרך כלל מזגנים מפוצלים הם כ-3 כוח סוס, אך פועלים על R22.


450 - 800 ש"ח
מחיר תיקון דליפה מהמדחס ומילוי גז חדש (410R)

תיקון דליפת הגז מהמדחס של המזגן ומילוי.


550 - 800 ש"ח
כמה יעלה להחליף את הגז שבמזגן?

במידה וצריך להחליף גז מזויף, ישן או לא תואם -ריקון ומילוי מחדש


600 - 850 ש"ח
כמה עולה למלא גז ירוק למזגנים?

גז ידידותי לסביבה שנחשב כסטנדרט החל משנת 2005.


300 - 500 ש"ח
מהו המחיר מילוי גז למזגן נייד?

תכולת המזגן הנייד נמוכה יותר ולכן המחיר גם הוא.


200 - 300 ש"ח

הדפס מחירון

מה משפיע על מחיר מילוי גז למזגן?

יש כמה דברים שמשפיעים על מחיר מילוי גז למזגן:

 • כמות הגז: חלק ממחיר העבודה נגזר מכמות הגז שצריך הטכנאי למלא מפני שהגז עצמו עולה כסף. כמו שהסברנו קודם לא מחסור גז במזגן שווה לשני. מחיר מילוי גז למזגן מ-0 יעלה יותר מאשר הוספת גז למזגן שרק צריך "חיזוק". כמו כן מחיר מילוי גז למזגן מיני מרכזי יהיה גבוה יותר מאשר מילוי גז למזגן 1 כ"ס.
   
 • סוג הגז: על סוגי הגזים למזגן נרחיב בהמשך, בינתיים רק נגיד לכם שיש שני סוגים - R410 (הגז החדש) ו- R22 (הגז הישן). הגז הישן לא ידידותי לסביבה ולכן פחות מייבאים אותו לארץ מה שאומר שהוא יותר יקר. כמו שראיתם קודם מחיר מילוי גז למזגן ישן יכול להיות יקר בכמה מאות שקלים מאשר מילוי גז חדש למזגן.
   
 • מיקום המזגן: לפעמים המנוע של המזגן תלוי בקיר חיצוני ואין גישה טובה אליו. מה שזה אומר הוא שטכנאי המזגנים יצטרך לתלות את עצמו בשביל לתקן את המזגן. עוד עבודה = עלייה במחיר.
   
 • תיקון דליפה: מילוי גז במזגן היא עבודה נפרדת מתיקון דליפת גז וגם המחיר שלה הוא שונה. עם זאת כמובן שהבעיות לפעמים קשורות אחת בשנייה. דליפת הגז היא חמורה וצריך לתקן את הדליפה המחיר הוא נפרד והוא יעלה עוד כמה מאות ולפעמים גם 1,000 ש"ח. אם זו הבעיה מומלץ להתייעץ עם טכנאי המזגנים האם כדאי לתקן את תקלה או להתקין מזגן חדש.

איך מתבצע מילוי גז במזגן?

מילוי גז במזגן מתבצע באמצעות מד לחץ. יש בו שני שעונים שאחד מצביע על לחץ היניקה ואחד על לחץ דחיסה. באמצעות ההפרשים בין שניהם הוא ידע כמה גז חסר במזגן ולפי כך הוא ידע להצביע על גודל הבעיה וכמות הגז שצריך למלא במזגן. אם הוא יראה שהלחץ הוא 0, 0 הוא יבין שאין אפשרות רק למלא את הגז במזגן מפני שהוא יברח מהר מאוד ובמקרה הזה צריך לאתר ולתקן את הדליפה.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

כל כמה זמן צריך למלא גז במזגן?

הרבה פעמים שואלים אותנו במיזוגי כל כמה זמן צריך למלא גז במזגן, התשובה היא שאין צורך למלא גז במזגן כל תקופה מסויימת - רק אם יש תקלה. הסיבה לכך היא שהמערכת של הגז היא מערכת סגורה, כלומר כל עוד אין דליפה או בריחה של גז הוא ישאר בתוך המערכת כל חייו.

איך להתנהל מול טכנאי המזגנים בנושא מילוי גז למזגן?

דבר ראשון שחשוב לדעת הוא שאם אתם לא בטוחים ב-100% אל תגידו לטכנאי שחסר גז במזגן. מומלץ להסביר לו את התקלה במזגן לפרטי פרטים וטכנאי מזגנים מקצועי ידע לאבחן את התקלה בצורה הברורה ביותר. יכול להיות שהנחתם שהמזגן לא מקרר ובגלל זה אתם צריכים מילוי גז למזגן אבל הבעיה היא בכלל שאתם לא מנקים את הפילטרים. רוצים לנסות לבד? ראו איך יודעים שחסר גז במזגן.

 

בנוסף חשוב לוודא איתון על נושא האחריות. עבור מילוי גז במזגן לא נהוג לקבל אחריות, אך אם טכנאי המזגנים מגלה שיש דליפה ואז מתקן אותה נהוג לקבל 3 חודשים אחריות עבור העבודה.

 

משך תקופת האחריות הממוצעת:
  3 חודשי אחריות  
גרף תקופת אחריות
⚠️ טכנאי המזגנים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

סוגי גז מזגנים

יש שני סוגים של גז מזגנים - R410 ו R22. הגז הישן יותר הוא R410 והיו משתמשים בו עד שנת 2005. הסיבה שהפסיקו להשתמש בו היא מכיוון שהוא עושה חור באוזון. גז R22 הוא חדש יותר ונקרא גם "הגז ירוק". אל תדאגו אם יש לכם מזגן ישן עדיין ניתן למלא בו את הגז אך כאמור מחיר מילוי הגז יהיה גבוה יותר מפני שהוא פחות נפוץ ופחות קל לייבוא.

 

איך ממלאים גז במזגן ביתי לבד?

מילוי גז במזגן ביתי מתבצע בשלבים הבאים:

 1. הפעלת המזגן על קירור ובדיקת שהמנוע אכן פועל.
 2. במנוע המזגן יש שני צינורות - עבה ודק. מצאו את העבה.
 3. עם מפתח שוודי פתחו את הצינור העבה וחברו את מד הלחץ.
 4. בדקו את הלחץ. לחץ תקין במזגן עם גז חדש צריך להיות 60 PSI ולחץ תקין במזגן עם גז ישן צריך להיות 100 - 120 PSI.
 5. קחו את בלון הגז וחברו את הצינור השני ממד הלחץ אל הבלון.
 6. פתחו את ברז צינור הגז והפכו את הבלון כלפי מטה.
 7. כשהגעתם ללחץ הרצוי סגרו את ברז הבלון והפכו חזרה את הבלון.
 8. שחררו את צינור המנוע מצינור מד הלחץ והבריגו חזק את הפקק של הצינור מחדש.
 • אם הבדיקה נעשית במזגן אינוורטר תצטרכו לנתק את המזגן מהחשמל, להמתין דקה ואז לעשות את הבדיקה. יהיה לכם רק 10 דקות לביצוע הפעולה.

מצאו טכנאי למילוי גז מזגנים עם מיזוגי

מילוי גז למזגן יכולה להיות עבודה פשוטה שעולה מאות שקלים בודדים, אבל יכולה להיות גם עבודה מורכבת שעולה לא מעט. מה שבטוח הוא שכשאתם מחפשים טכנאי לתיקון המזגן אתם לא רוצים לחכות הרבה. בשביל לפתור את שתי הבעיות האלה מומלץ לבצע השוואה בין טכנאי מזגנים.

 

לא כל טכנאי מזגנים יקח לכם מחיר זהה עבור מילוי גז למזגן, ולכן ניתן לחסוך כמה מאות שקלים מהעבודה באמצעות השוואה של המחירים. גם במקרה של עבודה קטנה תוכלו לוודא איתם מי יכול להגיע יותר מוקדם ולהזמין אותו. התקשרו למיזוגי וקבלו עד 3 הצעות מטכנאי מזגנים באזורכם כדי לתקן את המזגן במהירות ולחסוך במחיר.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

שאלות נפוצות על מילוי גז למזגן

האם גז מזגנים מסוכן?

גז מזגנים הוא חומר מסוכן שיכול לגרום לחוסר חממצן, כוויות קור קשות בפה ועוד הרבה בעיות קשות רק במידה ושואפים אותו ישירות. גם אם תדליקו את המזגן שלכם 24 שעות ברצף אתם לא בסכנה - אז אין מה לדאוג.


האם כשהמזגן לא מקרר בהכרח חובה למלא גז?

זה סימן לכך שייתכן וצריך למלא גז, אבל זה לא בהכרח נכון. בעמוד הרחבנו על הנושא.