תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

איטום צנרת מזגן

מדוע צריך איטום צנרת מזגן, כמה זה עולה, כיצד זה מתבצע וגם מה הסיכונים? כל התשובות מתחת.

מדוע עולה הצורך באיטום צנרת מזגן?

הצורך באיטום צנרת מזגן נועד למנוע ממי גשמים לחדור לתוך הבית שלכם דרך החור שנקדח מלכתחילה להשחלת חוטי צנרת וחשמל למזגן. היעדר שכבת איטום תקינה בשולי החור שנפער, עלול לגרום בעתיד לרטיבות בקיר שלכם עקב חלחול מי גשמים לאזור. 

 

כיום לצערינו, מדובר בעבודה די נפוצה היות וישנם לא מעט טכנאי מיזוג חאפרים ש"שוכחים" לדאוג לאיטום צנרת מזגן לאחר התקנתו, מה שאומר שלא רחוק היום בו ברוב הבתים בישראל תצוץ לה רטיבות "לא ידועה". זיהיתם רטיבות מאזור הקיר הסמוך למזגן והטכנאי שהתקין אותו מתנער מאחריות? זה הזמן להתקשר למספר המצורף בעמוד ולהשיג ממיזוגי טכנאי מזגנים מיומן באזורכם.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

מה הסימנים המעידים על הצורך באיטום צנרת מזגן?

הסימן העיקרי להיעדר איטום צנרת מזגן יתבטא ברטיבות מהקיר או התקרה שצמודים למזגן שלכם. סימן נוסף הוא נוכחות סדק שנוצר מאזור הקידוח. הסדק הזה למעשה עשוי להעיד על הגעה של בעיות נוספות בעתיד, כמו התרחבות הסדקים והיחלשות של חוזק הקיר עם הזמן.

 

איטום צנרת מזגן

איטום צנרת מזגן - איזו מהן?

הצירוף "איטום צנרת מזגן" יכול להעיד על שתי עבודות נפרדות, אל חשוב לצוות מיזוגי להבהיר שבעמוד הזה אנו נתייחס לאופציה הראשונה מהשתיים.

  • איטום צנרת חודרת - ב"צנרת חודרת" כוונת המשורר היא לחור בקיר או בתקרה שנקדח כדי שיהיה ניתן להוביל ממנו את צינור הניקוז והחשמל של המזגן אל מחוץ למבנה. כאן הצורך באיטום עולה כדי למנוע חדירת מי גשמים או מזיקים לתוך שטח הבית מאזורי השוליים של החור וגם כי מן הסתם - שולי חורים בקיר זה לא אסתטי בכללי, כך שמן הראוי שאם נקדח חור - יש לאטום אותו, לא?
     
  • איטום צנרת למזגן - קיים עוד סוג של איטום לצנרת מזגן המתייחס למעשה לשכבת הבידוד של הן הצנרת והן כבל החשמל של המזגן. הצורך פה הוא כדי למנוע חשיפת חשמל למים ולחות וכדי למנוע שחיקה של הצינורות. ה"איטום" כאן יתבצע סביב כבל החשמל ולעתים גם סביב צינור הניקוז.

מה המחיר לאיטום צנרת מזגן?

מחיר איטום צנרת מזגן עשוי לנוע בין 350  ועד 1,200 ש"ח ויותר. הכל תלוי בשלב המצוי בעת הגעת טכנאי המיזוג לצורך האיטום. ככל שמדובר באזור שהוזנח ללא איטום תקין ונוצרו סדקים רבים - כך המחיר הסופי צפוי להתייקר, כמו גם בהתאם לסוג החומר שיידרש למילוי הסדקים ושולי החור. 

 

מחיר ממוצע לאיטום צנרת מזגן

מחיר ממוצע לאיטום צנרת מזגן: 775 ₪

טווח מחיר גבוה 1200 ₪

טווח מחיר נמוך 350 ₪

כיצד מתבצע איטום צנרת מזגן?

איטום צנרת מזגן יתבצע הן מצדו הפנימי של החור (מתוך הבית) והן מצדו החיצוני ותוך שבחלק החיצוני - טכנאי המיזוג ישתמש בחומר פוליאוריטן מקציף הן על שולי החור בקיר והן על קו הצנרת שנמצא בקירבת החור כדי לספק הגנה יתרה. 

איטום צנרת מזגן בממ"ד

היות וגם בחדרי ממ"ד לא פוסח החום בקיץ, אין מנוס מלהתקין מזגן שידאג לקרר אותנו - גם בעתות חירום. מה שאומר שגם לצורך המזגן הזה יהיה צריך לקדוח חור להעברת צינור ניקוז וחשמל אל הצד החיצוני של החדר (מחוץ למבנה). 

 

מה שאומר שפה הצורך באיטום צנרת מזגן עולה לרמה בטחונית, היות וכל קידוח ובטח כזה שחוצה את הקיר לצורך ניקוז - יכול לפגוע בחוזק קירות הממ"ד.