תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

הכנה למזגן

אז מה כוללת הכנה למזגן מיני מרכזי? מי אחראי לכך בבית חדש הקבלן או בעל הדירה? כמה זה עולה והאם צריך להיערך להכנה למזגן עילי או  בממ"ד. כל המידע כאן וכמובן אפשרות להזמנת טכנאים אשר מבצעים הכנות למזגנים מכל סוג.

משווים וחוסכים עם מיזוגי

לפני שנתחיל להסביר באופן מקצועי יותר, רצינו להסביר מעט על פורטל מיזוגי ועל האפשרות שלכם לחסוך ובגדול, אז ראשית דעו כי פורטל מיזוגי פועל ללא עמלת תיווך בינכם ובין הטכנאים ודרכנו תקבלו לגמריי בחינם עד שלוש הצעות מחיר.

 

במקרה הזה של טכנאים או מתקיני מזגנים אשר יודעים כיצד לעשות הכנה למזגן ובמידת הצורך גם את ההתקנה עצמה. מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים או לחייג למוקד של מיזוגי ולקבל בחזרה עד שלוש פניות מאנשי מיזוג אוויר אשר פועלים באזורכם ומעניקים את השירות המבוקש.

מה כוללת הכנה למזגן מיני מרכזי?

הכנה למזגן מרכזי או מיני מרכזי כוללת מספר פעולות שונות, לא ניגע באלמנט ההתקנה עצמו כי הוא נפרד ואם תרצו לקרוא על התקנת מזגן מיני מרכזי אתם יכולים גם בפורטל מיזוגי, הנה תכולת העבודה:

 • העברת צנרת נחושת: צנרת המזגן פועלת עם 2 צינורות נחושת מהמאייד אל המעבה, אחד אחראי על הכנת גז והשני להוצאה, צינורות אלו נמצאים בתוך הקירות ואינם נראים לעין, בדרך כלל יהיו עטופים בשכבת בידוד בצבע שחור.
   
 • צנרת הניקוז: ברוב המקרים דואגים שתיהיה יציאה של ניקוז מי המזגן כלפי חוץ, אם זה לא אפשרי משתמשים במשאבת ניקוז למזגן שתוציא את מי המזגן החוצה.
   
 • חשמל: מזגן מיני מרכזי צריך תלת פאזי או לפחות "שקע כוח" אשר פועל במעגל נפרד עם פחת משלו, זאת בגלל צריכת החשמל הגבוה שלו. יש לדאוג שתיהיה נקודת כוח ופח מופרד.
   
 • חציבה בקירות: מעל כל דלת פנים של חדר תיהיה יציאה של המזגן, אשר יאפשר מיזוג לכל אחד מן החדרים ובדרך כלל בסלון או מטבח תריס גדול, יש לחצוב בקירות ולהכין את הפתחים.
   
 • כניסה לממ"ד: במידה ומדובר על בית קיים, יש לכוות שיש את הפתח המתאים, במידה ולא הסיפור מורכב יותר. אם הפתח קיים הנושא פשוט - מעבירים שרשור ויוצא מזגן דרך פתח האוויר המותאם מראש.


לא נמשיך אל נושא ההתקנה שלאחריו מגיעות גם עבודות גבס והנמכה לתקרה לאחר התקנת המזגן.

הכנה למזגן מיני מרכזי

כמה עולה הכנה למזגנים?

הנושא כאן מעט טריקי, כי הכנה למזגן בדרך כלל תיהיה על ידי הקבלן המבצע שבנה את ביתכם (תכף נגיע לפסקה מורחבת בנושא), אז מה שנותר בעצם כאשר יש הכנה זה לבצע התקנה ולאחר מכן הנמכת תקרת גבס.

 

במידה ואין הכנה. ככל הנראה תצטרכו להזמין הנמכת תקרות להעביר את הצנרת בדרכים פחות נוחות ולחצוב בקירות. קשה לנו לעמוד את המחיר כאשר כל הכנה כזו משתנה על פי תנאי השטח. בגדול נוכל לומר לכם שמדובר על 5,000 - 8,000 ש"ח לכל העבודה.

מחיר ממוצע להכנה למזגן מיני מרכזי

מחיר ממוצע להכנה למזגן מיני מרכזי: 6500 ₪

טווח מחיר גבוה 8000 ₪

טווח מחיר נמוך 5000 ₪

האם צריך לעשות הכנה למזגן עילי?

אין צורך להיות מוכנים מראש כמו עם מזגן מיני מרכזי, הכנה למזגן עילי מתבצעת עוד במהלך התקנת המזגן, צריך לעשות פתח חיצוני לנוזלים ולהעברת צינורות הנחושת המעבירים את הגז, במסגרת התקנה של מזגן עילי חדש, זוהי העבודה ואין צורך להזמין איש מקצוע בנפרד לביצוע הפעולה.

מי אחראי על הכנה למזגן בבית חדש, הקבלן?

התחלנו כבר לרמוז לכם בפסקאות מעלה כי הקבלן הוא האחראי על ביצוע הכנות למזגנים בדירות חדשות, כמובן שכל חוזה עשוי לשנות את המציאות, אבל אין היגיון בכך. ישנם דירות בהם תקבלו הכנה חלקית למשל רק צנרות וחשמל, אבל פתחי המזגן לכל חדר יהיו סגורים ויהיה עליכם לבצע חציבה בקיר על מנת להעביר את השרשור אשר מוציא את האוויר מהמזגן אל החדר. חשוב לבדוק במעמד החוזה האם זה כוללת הכנה למזגן ובמידה וכן, האם קיימת אחריות על צינורות הנחושת ולכמה זמן.

פתח למזגן כחלק מהכנה

איך עושים הכנה למזגן בממ"ד?

ישנם כמה דרכים לביצוע הכנה לממ"ד, בגדול יהיה עליכם להתקין מזגן מפוצל והמעבר יהיה רק על פי תקן שמאושר על ידי פיקוד העורף, הרחבנו על כל הנושא ב"התקנת מזגן בממד", תוכלו להבין שם יותר על כך.