תיקון או התקנה?
תיקון או התקנה? השווה מחירים, בחר טכנאי וחסוך בגדול.

התקנת מזגן בממ"ד

רוצים להתקין מזגן בממ"ד? בעמוד תראו האם מותר לעשות זאת, מה המחיר ואיזה מזגן מומלץ (עילי או מיני מרכזי). בנוסף תראו טיפים לבחירת מזגן מתאים לכם וגם לבחירת מתקין מזגנים הוגן. בואו נתחיל.

התקנת מזגן בממ"ד - מה הכי חשוב לדעת?

התקנת מזגן בממ"ד היא נושא שיכול להיות מעט מורכב, לכן חשוב לנו במיזוגי לוודא שאתם הדברים החשובים ביותר לא תפספסו:

 

מה אסור לפספס לגבי התקנת מזגן בממ"ד?

 

האם אפשר להתקין מזגן בממ"ד בנוי?

 

 

כן, כל עוד עומדים בתקנים עליהם הרחבנו בהמשך

 

 

מזגן עילי או מיני מרכזי לממ"ד?

 

 

עדיף מזגן עילי

 

 

כמה עולה התקנת מזגן בממ"ד קיים?

 

 

1,400 - 1,900 ש"ח להתקנה ששומרת על ההנחיות

 

 

איך מוודאים שהמתקין מומלץ ומקצועי?

 

 

ודאו חומר אטימה ושיש לו התקן ייעודי (ועוד)

 

 

נהוג לקבל אחריות?

 

 

כן, אחריות של 3 שנים בממוצע עבור ההתקנה

 

האם מותר להתקין מזגן בממ"ד קיים?

התקנת מזגן בממ"ד קיים היא מותרת. על מנת לשמור על תקינות מלאה של הממ"ד ישנם התקנים יעודיים כמו התקן "עידו". מותר להתקין גם מזגן עילי וגם מזגן מיני מרכזי כל עוד עומדים בהנחיות הנדרשות ואוטמים כל קידוח עם חומרים יעודיים שמאושרים על ידי פיקוד העורף.

התקנת מזגן עילי לממ"ד או מזגן מיני מרכזי?

כשבוחרים מזגן לממ"ד חשוב קודם כל להבין אם רוצים להתקין מזגן עילי או מיני מרכזי. מזגן בממ"ד צריך להיות מזגן עילי מפני שאם יש מלחמה צריך לשים לב שנוכל להשתמש במזגן במידת הצורך. לא בהכרח נוכל לצאת מהחדר, ולכן לא בהכרח נוכל להפעיל מזגן מיני מרכזי, אבל מעבר לכך הבעייתיות של התקנת מזגן מיני מרכזי היא במידה ותקיפה תהיה כימית, חס וחלילה, לא נוכל להשתמש במזגן מיני מרכזי שמעביר בתעלות האוויר שלו אוויר מחוץ לממ"ד אל תוך הממ"ד.

 

מזגן בממד

דגשים להתקנת מזגן בממ"ד

התקנת מזגן עילי בממ"ד חייבת לעקוב אחר ההנחיות הבאות:

 • אסור לקדוח בקיר החיצוני של הממ"ד על מנת לא להרוס את האיטום שלו.
   
 • התקנת המזגן מוכרח להיות על קיר פנימי, לא על קיר חיצוני.
   
 • צריך לבודד את הצנרת שמתחברת למזגן ועוברת בקיר הממ"ד.
   
 • חובה להתקין ברז שיכול לנטרל את מערכת הניקוד במקרה חירומי.
   
 • כל קידוח צריך להיאטם באמצעות חומר ייעודי.
   
 • המזגן צריך להיות בנפח של עד 36 מ"ק.
   
 • למזגן צריכות להיות שתי יחידות של צינורות אוויר.
   
 • צריך להתקין מגן נגד רסיסים על הצינורות שמחוץ לבית.
   
 • חובה להשאיר רווח של לפחות 40 ס"מ מהקיר ולפחות 35 ס"מ מהתקרה.

איך מתבצעת התקנת מזגן בממ"ד?

התקנת מזגן בממ"ד מחייבת הכנה עם התקן מיוחד שיעזור לשמור עלינו בעת התקפה כימית. להתקנים הנפוצים היום קוראים "עומר" ו"עידו" ואם אתם גרים בדירה חדשה כנראה שיש אצלכם כבר את ההתקן המיועד למזגן. המטרה של ההתקן היא לאפשר לנו להפעיל את המזגן גם במקרה חירומי והוא כולל ברז נטרול עבור צינור הניקוז ואת התשתית הנדרשת למזגן - חשמל, צנרת מזגן וצנרת ניקוז. 

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

התקנת מזגן בממ"ד ללא הכנה

אפשרות שנייה שאתם רוצים להתקין מזגן בממ"ד ואין לכם הכנה לכך ובמקרה הזה יש לכם שתי אפשרויות: שמירה על תקינות מלאה של הממ"ד או לא:

 • שמירה על תקינות מלאה: אם ברצונכם לשמור על תקינות מלאה של הממ"ד דעו שאתם לא בהכרח חייבים להביא קבלן שיעשה עבודה מאוד מורכבת ותעלה את המחיר בצורה מוגזמת, מפני שיש התקנים יעודיים שלא דורשים קידוח מיוחד כמו התקן "עידו". בדקו עם מתקין המזגנים האם יש לו את אחד ההתקנים וודאו באתר פיקוד העורף שהוא אכן מאושר על ידם.
   
 • חוסר שמירה על תקינות מלאה: אפשרות שנייה של התקנת מזגן בממ"ד כשאין לכם הכנה היא חוסר שמירה על תקינות מלאה. במקרה הזה ההתקנה תתבצע בצורה להתקנת מזגן סטנדרטית מלבד העובדה שקידוח בקיר ממ"ד היא יותר קשה ולכן מחיר העבודה יהיה יותר גבוה חשוב גם לוודא שלמתקין המזגנים יש מקדחה שמיועדת לממ"ד. בטח שמתם לב שהשתמשנו במושג "תקינות מלאה" ולא "תקינות". בדיוק עכשיו מה ההבדל.

 

התקנת מזגן עילי בממד

האם התקנת מזגן בממ"ד עם קידוח כדאית?

יש שני חסרונות להתקנת מזגן בממ"ד עם קידוח:

 • מתקפה כימית: חשוב להבהיר שבמקרה של מתקפת טילים התקנת מזגן בממ"ד עם קידוח או התקנה של מזגן מיני מרכזי במזגן כן תשאיר את הממ"ד שלכם מוגן מפני מתקפת טילים, אך לא מפני מתקפה כימית.
   
 • ערך הנכס: עוד דבר שכדאי לחשוב עליו הוא ערך הנכס. במידה ובעתיד תרצו למכור את הנכס לא תוכלו להגיד שהממ"ד עומד בכל התקנים של פיקוד העורף, כלומר ערך הנכס שלכם כנראה ירד.

כמה עולה להתקין מזגן בממ"ד?

מחיר התקנת מזגן בממ"ד עולה בין 700 - 900 ש"ח במידה ויש לכם התקן ייעודי. במקרה של התקנת מזגן בממ"ד כשמתקין המזגנים מוסיף התקן ייעודי מחיר ההתקנה יהיה 1,400 - 1,900 ש"ח. התקנה של מזגן בממ"ד באמצעות קידוח תעלה בין 900 - 1,200 ש"ח.

 

מחירון התקנת מזגן בממ

כמה עולה התקנת מזגן בממ"ד כולל התקן?

תוספת המחיר היא עבור רכישת ההתקן.


1,400 - 1,900 ש"ח
כמה עולה התקנת מזגן בממ"ד עם קידוח?

קידוח בממ"ד הוא מורכב יותר.


900 - 1,200 ש"ח
מה המחיר של התקנת מזגן בממ"ד כשיש הכנה?

בדירה חדשה מקבלן.


700 - 900 ש"ח
כמה עולה מזגן לממ"ד?

משתנה בהתאם לכ"ס ומותג.


1,500 - 3,600 ש"ח

הדפס מחירון

איזה מזגן עילי מומלץ לממ"ד?

כשאתם בוחרים מזגן עילי לממ"ד יש שני דברים שאתם צריכים להסתכל עליהם - כוח סוס ומותג. בשביל זה אנחנו כאן לעזור לכם:

 • כוח סוס: הבחירה בגודל המזגן תלויה בעיקר בגודל החדר שלכם. ממ"ד הוא לא חדר גדול, לכן מזגן של 1 או 1.5 כ"ס יעשו את העבודה בצורה מעולה. אם החדר בגודל 15 מ"ר מזגן 1 כ"ס יספיק לכם, ואם הוא 20 מ"ר מומלץ להתקין מזגן 1.5 כ"ס. תוכלו לקרוא עוד על בחירת גודל מזגן בהתאם לגודל החדר.
   
 • מותג: דבר נוסף שצריך להסתכל עליו הוא המותג. לפי הסקר של מיזוגי לגבי איזה מזגן הוא האמין ביותר תדיראן לקחה במקום הראשון. שימו לב שמזגני תדיראן הם גם היקרים ביותר, לכן אם תרצו מזגן יותר זול שעדיין יעשו את עבודתו מהימנה אנחנו ממליצים על טורנדו או מיצובישי.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

איך לבחור מתקין מומלץ להתקנת מזגן בממ"ד?

בחרתם צורת התקנה של המזגן בממ"ד ובחרתם איזה מזגן כדאי לקנות. עכשיו רק נותר להבין איזה מתקין מזגנים צריך לבוא עם כל החבילה הזו. בשביל זה הוספנו לכם את הטיפים לבחירת מתקין מזגנים מומלץ - כדי שתוכלו לבחור אותו בתבונה:

 • איטום הממד: לאחר התקנת מזגן תמיד חשוב לאטום את החורים שנקדחו, אבל במקרה של התקנת מזגן בממ"ד הדבר לא רק חשוב אלא חובה בשביל לעמוד בתקן של פיקוד העורף ולהגן עלינו בצורה מיטבית במקרה חירומי. ודאו שמתקין המזגנים אכן עושה זאת וודאו גם שהוא משתמש בחומרים שעומדים בתקן של פיקוד העורף. תשאלו את מתקין המזגנים לפני הגעתו באילו חומרים הוא מתכוון להשתמש וחפשו אותם באתר של פיקוד העורף.
   
 • התקן ייעודי: אם אין לכם הכנה למזגן בממ"ד ואתם רוצים לעשות את זה באמצעות התקן ייעודי ודאו עם מתקין המזגנים האם יש לו התקן כזה. במידה וכן ודאו באתר פיקוד העורף שהוא אכן קביל. בנוסף החיבור של ההתקן הוא מאוד פשוט, לכן מתקין מזגין הגון לא יקח לכם מחיר נוסף עבור ההתקנה הזו, רק עבור ההתקן עצמו שעולה בין 700 - 1,000 ש"ח.
   
 • קידוח בממ"ד: אם בחרתם להתקין מזגן בממ"ד באמצעות קידוח ודאו עם מתקין המזגנים לפני כן שהוא אכן עושה את העבודה הזו ויש לו מקדחה ייעודית שיכולה לקדוח בממ"ד.
   
 • תושבת איכותית: דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא התוספת. ודאו שהוא מתקין תוספת בעלת תו תקן מברזל מגולוון. ברזל לא מגולוון יחליד אחרי כמה שנים ספורות. יש אפשרות של גלוון קר שימנע מחלודה להגיע לתושבת לאורך שנים רבות, אבל אם אתם גרים קרוב מאוד לים המליחות באוויר תגרום לבעיות ולכן מומלץ לבקש תושבת מגלוון חם.
   
 • צנרת מזגן: לפני שאתם מזמינים את מתקין המזגנים ודאו שהוא משתמש בצנרת נחושת ולא בצנרת אלומיניום.
   
 • אילתורים בחיבורי חשמל: הרבה פעמים חיבורי חשמל לא מגיעים בדיוק למקומות הדרושים ואז הרבה מתקיני מזגנים עושים כל מיני אלתורים והמצאות. אם המזגן מקצר בגשם זו אחת הסיבות הנפוצות לכך. ודאו שיש קופסה בקיר שמגינה מפני מים ומנעו את הבעיה הזו.
   
 • הצעת מחיר נמוכה מדי: עוד דבר שצריך להיזהר ממנו הוא הצעת מחיר נמוכה מדי. ראיתם טווח מחירים של התקנת מזגן בממ"ד, אם המחיר נראה לכם נמוך מדי זה יכול להיות סימן לכך שמתקין המזגנים משתמש בחלקים זולים שלא יחזיקו מעמד לאורך זמן.
   
 • אחריות על ההתקנה: לפני שאתם מזמינים מתקין מזגנים להתקנת מזגן בממ"ד ודאו שהוא נותן אחריות על ההתקנה. אחריות נפוצה על ההתקנה עצמה בדרך כלל תהיה 3 שנים. שימו לב שיש אחריות מהיצרן עבור חלקים פגומים כמו השלט או כרטיס הפיקוד - אלו לא אחריות של המתקין. האחריות שלו באה לידי ביטוי במקרה של דליפת גז במזגן או נזילה מהצנרת.

 

משך תקופת האחריות הממוצעת:
4 שנות אחריות 3 שנות אחריות 2 שנות אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ מתקיני המזגנים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

חסכו במחיר התקנת מזגן בממ"ד בהשוואת מחירים

בשביל לחסוך במחיר התקנת מזגן בממ"ד מומלץ לקבל יותר מהצעת מחיר אחת. כל מתקין מזגנים יכול לקחת לכם מחיר שונה, ולמעשה השוואת מחירים יכולה לחסוך לכם עד 37% במחיר הסופי. ההשוואה הזו שימושית גם על מנת לוודא שאכן אתם עובדים מול מתקין מזגנים הוגן ומקצועי. התקשרו לפורטל מיזוגי וקבלו עד 3 הצעות מחיר ממתקיני מזגנים מקצועיים ומומלצים בעיר שלכם עבור התקנת מזגן בממ"ד.

 

טכנאי מזגנים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052500

מה אומר פיקוד העורף על התקנת מזגן בממ"ד?

לפי פיקוד העורף כאמור התקנת מזגן בממ"ד היא מותרת, וניתן להתקין גם מזגן מיני מרכזי וגם מזגן עילי. במידה וכן בחרתם להתקין מזגן מיני מרכזי בממ"ד החיבור צריך להתבצע באמצעות צינור ייעודי בקוטר של 8". במידה וברחתם להתקין מזגן עילי בממ"ד חובה להתקין אותו על קיר פנימי וצנרת המיזוג תהיה גם בקיר פנימי בלבד. לאחר כל קידוח מוכרח לאטום עם חומר משחתי או אטמים מודולריים מעוצבים בעלי אישור תקף מפיקוד העורף. קראו על על כך באתר פיקוד העורף.

 

פתח למזגן בממד

שאלות נפוצות על התקנת מזגן בממ"ד

מהו התקן מזגן עומר לממד?

עומר הנו התקן למזגן בממד אשר מקנה לכם את האפשרות להתקין מזגן מפוצל בממד.


האם מותר להתקין מזגן חלון בממד?

על פי התקנות - לא ניתן להתקין מזגן חלון, אלא מזגן מפוצל בלבד או מיני מרכזי אשר עובר בצינור ייעודי שניתן לשליטה ולסגירה הרמטית.


האם צריך לעשות הכנה לפתח בממד למזגן?

מומלץ כמובן לעשות הכנה למזגן מראש, במידה ואין על פי התקן מותר לעשות פתח של כעשרה סנטימטרים, כאשר ניתן לשלוט בכניסה והיציאה של האוויר.